Multihoming Konfigurace umožňují jedné místní síti sdílet několik současných připojení k externím sítím, jako je internet. Někteří lidé využívají domácí síť pro sdílení dvou připojení k internetu pro zvýšení rychlosti a spolehlivosti. Strategii multihoming však může být obtížné konfigurovat a řešení mají často omezenou funkčnost.
Multihoming širokopásmové směrovače
Nejpřímější metodou pro použití dvou vysokorychlostních připojení k internetu v domácí síti je instalace routeru speciálně navrženého pro tento účel. Směrovače Multihoming mají dvě nebo více rozhraní WAN pro internetové odkazy. Automaticky zpracovávají aspekty selhání a vyrovnávání zatížení sdílení připojení. Tyto špičkové produkty jsou však určeny spíše pro použití v podnicích než pro majitele domů a jejich nastavení může být komplikované. Z důvodu vlastní režie spojené se správou takových připojení nemusí tyto produkty fungovat tak dobře, jak by byly medializované. Jsou také podstatně dražší než běžné routery domácí sítě.
Zdvojnásobte šířku pásma
Instalace dvou širokopásmových síťových směrovačů – každý s vlastním předplatným internetu – umožňuje používat obě připojení současně, ale pouze na různých počítačích. Obyčejné směrovače domácí sítě neposkytují žádný mechanismus ke koordinaci sdílení šířky pásma mezi nimi.
Broadband MultiHoming bez routeru
Lidé s technickým know-how mohou mít sklon budovat si doma svůj vlastní vysokorychlostní multihomingový systém bez zakoupení routeru. Tento přístup vyžaduje instalaci dvou nebo více síťových adaptérů do počítače a vývoj softwarových skriptů, které spravují podrobnosti o síťovém směrování a konfiguraci. Využití techniky zvané NIC bonding vám umožňuje agregovat šířku pásma simultánních připojení k internetu.
Multihoming Telefonické připojení k síti
Koncept připojení k domácí síti s více domy existuje již od raných dob webu. Například Microsoft Windows XP vytáčení více zařízení efektivně spojilo dvě vytáčená připojení modemu do jednoho, čímž se zvýšila celková rychlost internetového připojení ve srovnání s jediným modemem. Technici tento přístup často nazývali a brokovnicový modem nebo konfigurace propojení modemem.
Částečná řešení MultiHoming
Síťové operační systémy jako Microsoft Windows a Mac OS X obsahují omezenou podporu pro více adres. Ty poskytují některé základní možnosti sdílení internetu, aniž by vyžadovaly drahý hardware nebo hluboké technické znalosti. Například v systému Mac OS X můžete nakonfigurovat více připojení k internetu, včetně vysokorychlostního a telefonického připojení, a nechat operační systém automaticky selhat z jednoho na druhý, pokud dojde k chybě v jednom nebo druhém rozhraní. Tato možnost však nepodporuje žádné vyrovnávání zatížení ani se nepokouší agregovat šířku pásma sítě mezi internetovými připojeními. Microsoft Windows umožňuje konfigurovat podobnou úroveň multihomingu v domácí síti. Starší verze systému Windows vyžadovaly instalaci dvou nebo více síťových adaptérů do počítače, aby bylo možné využívat výhody více adres, ale Windows XP a novější verze umožňují nastavení podpory pouze pomocí výchozího adaptéru.