Skip to content

Můžete si nainstalovat stejnou aplikaci na dva iPhony zdarma?

1 de Srpen de 2021
iphone apps multiple devices 5756c06b3df78c9b46615fab

Nikdo nechce platit dvakrát za stejnou věc, pokud se tomu může vyhnout, i když je to jen aplikace za 0,99 $. Pokud máte více než jeden iPhone, iPad nebo iPod touch, možná vás napadne, zda si můžete aplikace zakoupené v App Storu nainstalovat na všechna svá zařízení zdarma, nebo si aplikaci musíte koupit pro každé zařízení.

Licencování aplikace pro iPhone: Klíčem je Apple ID

Mám pro vás dobrou zprávu: Aplikace pro iOS, které jste si zakoupili nebo stáhli z App Store, lze použít na každém kompatibilním zařízení iOS, které vlastníte – pokud tedy všechny používají stejné Apple ID. Nákupy aplikací se provádějí pomocí vašeho Apple ID (stejně jako když kupujete skladbu nebo film nebo jiný obsah). Nákup uděluje vašemu Apple ID právo tuto aplikaci používat. Když se tedy pokusíte nainstalovat nebo spustit tuto aplikaci, iOS zkontroluje, zda je zařízení, na kterém jej používáte, přihlášeno k Apple ID použitému k původnímu zakoupení. Pokud ano, vše bude fungovat podle očekávání. Ujistěte se, že jste se na všech svých zařízeních přihlásili ke stejnému Apple ID a že ke koupi všech aplikací bylo použito stejné Apple ID, a budete v pořádku.

Aplikace a sdílení rodiny

Existuje jedna výjimka z pravidla o aplikacích vyžadujících Apple ID, které je koupilo: Rodinné sdílení. Rodinné sdílení je funkce systému iOS 7 a novějších, která umožňuje všem lidem v jedné rodině připojit se ke svým Apple ID a poté sdílet své nákupy v iTunes a App Store. Díky němu si rodič může koupit aplikaci a nechat ji své děti přidat do svých zařízení, aniž by za ni znovu zaplatil. Většina aplikací je k dispozici v Rodinném sdílení, ale ne všechny jsou. Chcete -li zkontrolovat, zda lze aplikaci sdílet, přejděte na její stránku v App Storu a v části Podrobnosti vyhledejte informace o sdílení rodiny. Zatímco aplikace, hudbu, filmy a další obsah, který si koupíte od společnosti Apple, lze obvykle sdílet pomocí Rodinného sdílení, nákupy v aplikaci a předplatná se prostřednictvím Rodinného sdílení nesdílejí. Ty, které si musíte koupit znovu.

Automaticky stahovat aplikace na více zařízení

Jedním ze způsobů, jak snadno instalovat aplikace na více zařízení, je zapnout funkci automatického stahování iOS. Díky tomu, kdykoli si zakoupíte aplikaci na jednom ze svých zařízení iOS, aplikace se automaticky nainstaluje na jiná kompatibilní zařízení. Používá data, takže pokud máte malý datový plán nebo chcete sledovat využití dat, můžete se tomu vyhnout. V opačném případě zapněte automatické stahování podle těchto kroků:

 1. Klepněte na Nastavení.

 2. Klepněte na iTunes a App Store.

 3. V Automatické stahování přesuňte část Aplikace jezdec do polohy zapnuto/zelená.

 4. Opakujte tyto kroky na každém zařízení, do kterého chcete automaticky přidávat aplikace.

Opětovné stažení aplikací z iCloudu

Další snadný způsob, jak dostat aplikaci na jiné zařízení, než na kterém jste ji koupili, je znovu stáhnout své nákupy z iCloudu. Každý nákup, který provedete v iTunes a App Stores, je uložen ve vašem účtu iCloud. Je to jako automatické, cloudové zálohování vašich dat, ke kterému máte přístup kdykoli budete chtít. Chcete -li znovu stáhnout aplikace z iCloudu, postupujte takto:

 1. Ujistěte se, že zařízení, na které si chcete stáhnout aplikaci, je přihlášeno k Apple ID použitému k původnímu zakoupení aplikace.

 2. Klepněte na Obchod s aplikacemi aplikace.

 3. Klepněte na Aktualizace.

 4. V systému iOS 11 a novějších klepněte na svou fotku v pravém horním rohu. V dřívějších verzích tento krok přeskočte.

 5. Klepněte na Zakoupeno.

 6. Klepněte na Ne na tomto iPhone zobrazit všechny zakoupené aplikace, které zde nejsou nainstalovány. Můžete také přejetím prstem dolů z horní části obrazovky zobrazit vyhledávací panel.

 7. Jakmile najdete aplikaci, kterou chcete nainstalovat, klepněte na ikona iCloud (cloud se šipkou dolů) jej stáhněte a nainstalujte.