Skip to content

Můžete získat Microsoft IE pro iPhone nebo iPad?

3 de Srpen de 2021
001 can you get ie for iphone 2000225 427a33bc83994a3dbf469a38d33fa21c

Ať už milujete Safari, Chrome, Firefox nebo něco jiného, ​​budete chtít používat svůj oblíbený webový prohlížeč na všech svých zařízeních. Co se ale stane, když je vaším oblíbeným webovým prohlížečem Microsoft Internet Explorer (známý také pod zkratkou IE)? IE funguje skvěle na stolních počítačích (pokud nepoužíváte Mac; IE na Macu již roky neexistuje). Pokud používáte také zařízení iOS, budete potřebovat řešení, jak získat IE pro iPhone nebo iPad.

Internet Explorer na iPhonu nebo iPadu? Ne

Krátká odpověď je ne; neexistuje IE pro iPhone nebo iPad. Pokud milujete Internet Explorer nebo jste povinni jej používat pro práci, IE pro iOS nikdy nebude. Existují pro to dva kritické důvody:

  • Microsoft přestal vyrábět Internet Explorer pro Mac v roce 2006. Pokud společnost nevyvíjí IE pro Mac, zdá se nepravděpodobné, že by Microsoft najednou přivedl IE na iPhone.
  • Microsoft již nevyrábí IE pro žádný operační systém. Společnost v roce 2015 zcela ukončila Internet Explorer a nahradila jej novým prohlížečem s názvem Edge.

A co prohlížeč Microsoft Edge? Ano

I když IE není k dispozici pro iOS, můžete přejít na Microsoft Edge. Společnost Microsoft vydala verzi svého prohlížeče Edge pro iPhone a iPad. Microsoft Edge si můžete stáhnout z App Store. Edge chvíli existoval na jiných platformách, než jej Microsoft přinesl do iOS. V důsledku toho se kdysi zdálo, že Edge pravděpodobně nikdy nepřijde na iPhone, ale poté Microsoft vydal verzi iOS na začátku roku 2018. To je pro fanoušky Edge skvělá zpráva. Kromě spuštění Edge existuje ještě několik dalších způsobů, jak používat prohlížeče Microsoft na iPhonu nebo iPadu.

Změňte svého uživatelského agenta

Některé webové stránky, které vyžadují IE, můžete oklamat tak, že si myslí, že běží na vašem iPhonu, změnou vašeho uživatelského agenta. Uživatelský agent je trochu kódu, který prohlížeč používá k identifikaci každé webové stránky, kterou navštívíte. Když nastavíte svého agenta uživatele na Safari v systému iOS (výchozí pro telefony iPhone a iPad), váš prohlížeč řekne webům, že to je to, co navštívíte. Pokud je vaše zařízení iOS jailbroken, můžete si pořídit aplikaci pro přepínání uživatelských agentů od Cydia (ačkoli si pamatujte, že jailbreaking má své stinné stránky). Pomocí jedné z těchto aplikací můžete Safari nechat webům sdělit, že je to mnoho různých prohlížečů, včetně IE. V některých případech to může stačit k tomu, abyste se dostali na web, který potřebujete pouze pro IE. Pokud web, který se pokoušíte navštívit, vyžaduje IE, protože používá technologie, které podporuje pouze Internet Explorer, tyto aplikace nebudou stačit. Mění pouze to, co Safari vypadá, nikoli základní technologie, které jsou do něj zabudovány.

Použijte vzdálenou plochu

Další způsob, jak používat IE v systému iOS, je program pro vzdálenou plochu. Programy vzdálené plochy vám umožňují přihlásit se k počítači doma nebo v kanceláři přes internet pomocí iPhonu nebo iPadu. Když to uděláte, máte přístup ke všem souborům a programům v tomto počítači, včetně Internet Exploreru, pokud jste jej tam nainstalovali. Používání vzdálené plochy není pro každého. Za prvé, protože musíte streamovat data ze vzdáleného počítače do zařízení iOS, je to pomalejší než pomocí aplikace nainstalované ve vašem iPhone. Za druhé to není nic, co by průměrný uživatel obecně mohl používat. K tomu potřebujete určité technické dovednosti nebo firemní IT oddělení, které vám pomůže s konfigurací. Přesto, pokud to chcete zkusit, vyhledejte aplikace Citrix nebo VNC v App Store.

Alternativní prohlížeče pro iPhone a iPad

Pokud jste zásadně proti používání Safari na iPhonu nebo iPadu, můžete vždy vyzkoušet Chrome, který je k dispozici ke stažení zdarma z App Store. Nelíbí se vám ani Chrome? Pro iPhone a iPad je k dispozici mnoho alternativních prohlížečů, z nichž mnohé nabízejí funkce, které nejsou k dispozici v Safari nebo Chrome. Možná se vám jeden z nich bude líbit více.