Skip to content

Na kolik počítačů si mohu nainstalovat Photoshop?

14 de Srpen de 2021
GettyImages 539434611 5c3e29f3c9e77c00017bf296

Licenční smlouva s koncovým uživatelem aplikace Photoshop (EULA) vždy umožňovala aktivaci aplikace až na dvou počítačích (například na domácím počítači a pracovním počítači nebo na stolním počítači a notebooku), pokud tomu tak není. používá se na obou počítačích současně. Protože společnost Adobe aktualizovala svůj model doručování, systém se mírně změnil, ale limit pro dva počítače zůstal stejný.

Aktivace produktu Creative Suite

Před uvedením svého aktuálního modelu doručování, Creative Cloud, společnost Adobe představila Photoshop Creative Suite (CS) pro Windows a Photoshop CS2 pro Mac a Windows. V té době společnost také představila aktivaci produktu, díky čemuž byla zásada pro dva počítače přísně vymahatelná, protože před uvedením aplikace do provozu musíte zadat licenční klíč obsažený v softwaru. Photoshop můžete stále nainstalovat na libovolný počet počítačů, ale aktivovat lze pouze dvě kopie. Bylo snadné přenášet aktivace z jednoho počítače na druhý, když oba počítače měly připojení k internetu. Bez připojení můžete aktivaci přenést přes telefon. Tento proces platí také pro další produkty CS společnosti Adobe: Illustrator, InDesign, GoLive a Acrobat Professional. Licencování platilo pro všechny „krabicové“ (tj. Prodávané jako CD v krabicích) verze softwaru Adobe.

Proces Creative Cloud

Systém se změnil, když společnost Adobe přešla na online model založený na předplatném známý jako Creative Cloud. Nyní, když si zakoupíte předplatné pro jednoho uživatele, můžete nainstalovat software na neomezený počet počítačů, ale můžete jej aktivovat pouze na dvou a používat na jednom najednou. Společnost Adobe má v tomto tématu docela jasno v souborech nápovědy Creative Cloud. Tento model nabízí dvě velké výhody:

Nejste omezeni na jeden operační systém. Photoshop tedy můžete nainstalovat a aktivovat na počítači se systémem Macintosh a Windows; již nemusíte kupovat samostatné verze aplikace pro Windows a Macintosh.

Všechny aktualizace jsou zdarma. Vaše předplatné Creative Cloud vás opravňuje k aktualizaci softwaru kdykoli, a když je k dispozici zásadní aktualizace, jako je změna čísla verze, nemusíte aktualizaci kupovat a procházet dlouhým procesem odinstalování aktuální verze a přeinstalovat nový. Společnost Adobe již nenabízí žádný software založený na disku CD a podpora pro tyto verze již není k dispozici. Použité kopie softwaru si můžete koupit soukromě, ale pokud tak učiníte, musíte k nákupu přistupovat velmi opatrně. Pokud dodavatel software neaktivoval, nebudete jej moci aktivovat. Některé online zdroje nabízejí pirátské verze, ale aktivační kód, který s nimi dodávají, pravděpodobně nebude fungovat.