Skip to content

Nainstalujte více verzí sady Microsoft Office na jeden počítač

3 de Srpen de 2021
Yuri Arcurs E Plus 56a6c59d5f9b58b7d0e483c3 5bd87c9e46e0fb00516520cc

Vzhledem k nesčetným problémům, které se objevují při pokusu o spuštění více verzí sady Microsoft Office (například: přidružení souborů, Editor rovnic, mimo jiné panely zástupců), je nejlepší držet se jedné verze Office ve vašem počítači. Ve skutečnosti vám použití nejnovější verze pravděpodobně ušetří většinu bolestí hlavy. Mějte také na paměti: Starší verze Office nemusí být schopna otevřít soubory vytvořené s novějšími verzemi Office. Pokud trváte na spuštění více než jedné verze Office, je zde několik kroků, kterými můžete minimalizovat problémy, se kterými se setkáte.

Znovu zkontrolujte, zda mají všechny verze Office stejný počet bitů

Nelze nainstalovat 32bitové ani 64bitové stahování sady Microsoft Office bez ohledu na verze sady (2007, 2010, 2013, 2016 nebo Microsoft 365). Mějte na paměti, že 32bitovou verzi Office lze spustit na 32bitové nebo 64bitové verzi systému Windows. Microsoft Office se také může ve výchozím nastavení instalovat jako 32bitový, pokud již v počítači nemáte 64bitovou verzi Office, takže Microsoft je skvělým prostředkem, jak se místo toho rozhodnout pro 64bitovou verzi nebo jak se rozhodnout což je pro vás obecně nejlepší.

Nainstalujte si předčasné verze Office

Pokud se pokoušíte nainstalovat Microsoft Office 2007 a Microsoft Office 2010 na stejný počítač, měli byste začít například s Office 2007. Důvodem je to, že každá instalace zahrnuje spoustu pohyblivých částí. Každý z nich má specifický způsob, jakým jsou zpracovávány jeho sdílené programy, klíče registru, přípony souborů a další specifika. Totéž platí pro programy Office zakoupené samostatně nebo vyžadující jedinečnou instalaci. Můžete si například zakoupit Microsoft Project nebo Microsoft Visio samostatně. Starší verze by měly být stále instalovány před novějšími verzemi, a to plošně.

Tip: V aplikaci Microsoft Outlook to nemůžete udělat

Pokud se pokusíte nainstalovat druhou verzi aplikace Outlook, instalační program to provede pouze namísto jiných verzí, které jste již možná nainstalovali. Budete vyzváni k výběru Ponechejte si tyto programy nebo Odstranit předchozí verze. Jiné programy v sadě Microsoft Office vám mohou také způsobit problémy. Někteří uživatelé hlásí problémy například při instalaci více verzí aplikace Microsoft Access. Pokud narazíte na situaci, kdy se některé programy instalují správně a jiné ne, zvažte pokud možno odinstalování jedné z více verzí tohoto programu. V závislosti na tom, jak je vaše sada zabalena, můžete nebo nemusíte být schopni to udělat sami. V takových případech se můžete buď vrátit k používání pouze jedné verze Office, nebo se obrátit na Microsoft o další perspektivu.

Tip: Vložené objekty OLE budou pravděpodobně výchozí pro nejstarší verzi

V Microsoft Office jsou objekty OLE (Object Linking and Embedding) prvky dokumentu z jiných programů, než ve kterých pracujete. Do dokumentu aplikace Word můžete například vložit tabulku aplikace Excel. jestli ty Vložit – OLE objekty do dokumentu budou tyto objekty formátovány podle nejnovější verze Office nainstalované ve vašem počítači, bez ohledu na verzi, ve které pracujete. To znamená, že problémy mohou nastat, pokud sdílíte soubory s jinými, kteří mají jiné verze Office než třeba tvoje.

V případě potřeby kontaktujte podporu společnosti Microsoft

Opět platí, že pokud se rozhodnete přejít na instalaci více verzí, očekávejte škytavku. Ujistěte se, že zálohujete soubory, ale také buďte připraveni se záložními klíči nebo instalačními kódy. Máte -li k nim jakékoli dotazy nebo chcete -li získat další pomoc, navštivte web podpory společnosti Microsoft.