Skip to content

Nápady na obchodní karty

5 de Srpen de 2021
GettyImages 583793354 f673a03dcf5e4498a73e6442b8073c4f

Obchodní karty nejsou jen pro sportovní postavy. Předmětem obchodní karty může být kdokoli nebo cokoli. Dávají skvělé dárky, ale formát obchodní karty můžete použít i k jiným účelům. Obchodní karty mohou nahradit pohlednice a jejich sbírka vytvoří fotoalbum nebo zápisník vzpomínek. Podívejte se do svého softwaru pro publikování počítačů na šablony obchodních karet, najděte si nějaké online nebo si vytvořte vlastní. K dispozici jsou speciální papíry speciálně pro obchodování s kartami, aby vaše vytištěné karty vypadaly vybroušeně a profesionálně.

Velikost a formát obchodní karty

Fantasy Baseball a sbírání karet baseballu sdílí několik podobných vlastností, včetně schopnosti obchodovat.

Standardní velikost pro obchodní kartu je 2,5 palce na 3,5 palce. Můžete je vyrobit v libovolné velikosti, kterou dáváte přednost, ale použití standardní velikosti vám umožňuje zakoupit a používat pro vaše karty standardní kapesní stránky pro obchodní karty. Obchodní karty mohou mít orientaci na výšku nebo na šířku. Na přední straně obchodní karty je obvykle fotografie předmětu, ale můžete také použít kresby nebo jiná umělecká díla. Zadní strana obchodní karty obsahuje podrobnosti o předmětu. U nesportovních karet to může zahrnovat jméno, narozeniny, koníčky, zájmy, úspěchy, oblíbené citáty atd. Fotografická karta může obsahovat čas, umístění a technické specifikace fotografie. Karta o události může obsahovat popis, časový rozvrh, cenu a další podrobnosti.

Zobrazení a úložiště obchodní karty

Soubory

Pomocí kapesních stránek si vytvořte vlastní zápisník obchodních karet nebo fotoalbum. Přicházejí v mnoha velikostech a mají čtyři až devět obchodních karet standardní velikosti. Je to skvělá alternativa pro ty, kteří se necítí dost chytří na vytváření tradičních zápisníků. Vkládejte stránky do pořadače nebo do krabic pro obchodní karty, aby byly v bezpečí. K dispozici jsou akrylové držáky pro zobrazení vaší karty jako fotografie, ale umožňují vám snadno vidět informace na zadní straně.

Rodinné obchodní karty

Jako dárek k svátku nebo speciální příležitosti pro rodinu vytvořte sady obchodních karet-jedna karta pro každého člena rodiny. Na zadní stranu každé karty vložte personalizovanou zprávu. Udělejte z toho každoroční událost a nezapomeňte si ponechat sadu karet, pomocí kterých vytvoříte rodinné album.

Karty pro narození a milníky

Od sňatků a oznámení o narození až po promoci na vysoké škole a prázdniny vám obchodní karty mohou pomoci sdílet významné události s rodinou a přáteli. Pokud jde o karty o dítě, ponechte si karty, které během let posíláte, a vytvořte album, které dáte dítěti, až vyroste.

Páry obchodní karty

Vytvořte dávku obchodních karet pro svou drahou polovičku. Zahrňte sentimentální citáty, milostné básně, kresby, „kupóny“ na aktivitu (masáž nohou, snídaně do postele, půlnoční výlet do rohové prodejny, filmový večer), oblíbenou vzpomínku nebo vnitřní vtip. Vytvořte dvě krabicové sady (jednu pro vás, jednu pro svého partnera) na Valentýna, na výročí nebo jakoukoli jinou zvláštní dobu.

Sběratelské karty pro domácí zvířata

Vytvořte speciální paměťovou knihu pro minulé, současné i budoucí mazlíčky. Na zadní stranu každé karty uveďte jméno zvířete (včetně toho, jak zvíře dostalo své jméno), narozeniny, rodokmen nebo jiné informace o vašem mazlíčkovi a možná vtipný nebo oblíbený příběh.

Klubové nebo organizační obchodní karty

Patříte do knižního klubu, kruhu šití, běžeckého klubu nebo jiné skupiny? Vytvořte pro členy obchodní karty. Životně důležité statistiky na zadní straně obchodní karty mohou obsahovat přečtené knihy, oblíbené autory, získané ceny nebo běh závodů. Na přední straně mohou být jednotlivé portréty nebo skupinové fotografie, koláž portrétů nebo fotografií událostí, dokončené projekty nebo jiné objekty reprezentující klub nebo konkrétního člena. Vytvořte pro klub album s obchodními kartami a vytvořte sady karet, které rozdáte všem členům.

Sběratelské karty cenností a sbírek

Vytvořte si obchodní karty ze svých cenností nebo kousků, které nasbíráte, jako jsou knihy, umělecká díla nebo hračky. Karty mohou být pro osobní použití, pro účely pojištění nebo pro potenciální prodej. Na zadní straně každé obchodní karty uveďte datum a místo pořízení, cenu, hodnotu ocenění, podrobný popis, umístění úložiště a všechny speciální poznámky, včetně sentimentálních příloh.

Karty pro obchodování s umělci

Obchodní karty umělců (ATC) jsou uměleckou formou určenou speciálně pro obchodování. Obchodní karty, které vytvoříte jako dárky, mohou být vaše vlastní fotografie nebo jiná umělecká díla, která ozdobíte, jak uznáte za vhodné. ATC jsou často ručně vyráběny pomocí tradičních výtvarných potřeb, ale lze je také provádět na počítači (nebo pomocí kombinace těchto dvou). Některá ATC kvůli své tloušťce a ozdobám nevejdou úhledně na standardní kapesní stránky, ale můžete je uložit do dekorativních krabic, do stínových krabic nebo na police.

Obchodní karty pro seznam vizuálních úkolů

Pořiďte obrázky špinavého nádobí nebo oblečení, mopu, dvířek obrazovky, které je třeba opravit, sekačky na trávu, rodinného auta s prachem vyleptaným „Wash Me“ nebo jiných připomenutí věcí, které je třeba udělat. Vložte každý na obchodní kartu. Na zadní straně každého z nich uveďte podrobnosti, jako je nastavení praní oblečení, umístění čisticích prostředků, kolik času by měl úkol zabrat atd. Barevně kódujte karty podle věku; sekání trávníku nemusí být pro pětileté dítě úkolem odpovídajícím věku, ale může pomoci s utíráním prachu z nábytku nebo zaléváním rostlin. Zahrajte si hru na vytváření karet, obchodování s nimi a samozřejmě plnění úkolů na kartách. Jakmile je úloha dokončena, vraťte kartu na její kapesní stránku nebo jiné úložné místo až příště.