Skip to content

Nastavení smlouvy o přidržovači

6 de Srpen de 2021
492792521 56a44dd43df78cf77281a8b6

Podpůrce je poplatek zaplacený za dohodnutý čas nebo práci, obvykle měsíc nebo rok. Příspěvek má prospěch jak pro grafika, tak pro klienta a měl by být založen na písemné smlouvě.

Držák prospívá dodavateli

Pro grafického designéra je držák záchrannou sítí, garantovanou částkou příjmu v průběhu času. S velkým příjmem na volné noze, často založeným na sporadických projektech, je uchazeč příležitostí počítat s určitým množstvím peněz od konkrétního klienta. Držitel může vytvořit dlouhodobou důvěryhodnost a důvěru u klientů a dokonce vyústit v další práci mimo původní dohodu o držiteli. Rovněž osvobozuje nezávislého designéra od trávení tolik času hledáním nových klientů, aby mohl na svých stávajících projektech pracovat efektivněji a produktivněji.

Retainer prospívá klientovi

U klienta jistič zaručuje, že grafický designér poskytne určité množství práce a potenciálně tuto práci upřednostní. S nezávislými pracovníky, kteří jsou často přitahováni mnoha směry, dává klientovi konzistentní hodiny od návrháře. Protože klient platí předem za zaručení určitého množství práce, mohou klienti také získat slevu na hodinovou sazbu návrháře.

Jak nastavit držák

Zaměřte se na stávající klienty. Držák je ideální pro stávající klienty, s nimiž máte zkušenosti: dobře spolupracujete, již jste poskytli špičkovou práci, máte rádi klienta a klient vás má rád. Nikdy nenavrhujte udržovací vztah se zbrusu novým klientem.

Představte si to jako partner. Pokud jste s tímto klientem již dříve pracovali, budete vědět, jaké úkoly sama zvládá obtížně nebo jaké problémy má. Zvažte, jak jí vaše zapojení může pomoci je vyřešit, a diverzifikujte tak své služby. Pokud se soustředíte na design, vykašlete se na sociální média; pokud nemáte žádné písemné dovednosti, osvojte si některé základy.

Určete svou sazbu. A co vaše sazba? Klient bude pravděpodobně očekávat nebo požadovat zlevněnou sazbu – ale toto rozhodnutí je velmi subjektivní a ne všichni nezávislí nabízejí slevy na smlouvy o držení. Pokud jste etablovaný nezávislý pracovník a víte, že vaše ceny jsou spravedlivé, odmítněte slevu a zaměřte se na výsledky, které můžete při vyjednávání smlouvy přinést, spíše než na cenu vašich služeb. Na druhou stranu, pokud je tento klient pro vás kritický nebo právě začínáte, může být nabídka slevy rozumná strategie.

Identifikujte rozsah práce. Pochopte přesně, na kolik práce souhlasíte, a ujasněte si, že pokud práce skončí, narostou další poplatky. Nikdy nepracujte zadarmo!

Mějte písemnou smlouvu. Získejte vše písemně a podepsáno. Smlouva by měla obsahovat základy, jako je přesná částka, kterou obdržíte, očekávaný rozsah práce, datum a harmonogram, kdy vám budou výplaty vypláceny, a cokoli dalšího, co by mohlo vaši práci ovlivnit. Americká advokátní komora poskytuje několik tipů na rozvoj dohod, které mohou být užitečné.

Společná uchycovací opatření

Měsíční. Za určitý počet odpracovaných hodin se designérovi platí měsíční poplatek, často předem. Designér sleduje hodiny a účtuje klientovi práci nad rámec dohodnuté částky, a to buď se stejnou slevou, nebo plnou sazbou. Pokud projektant pracuje méně než sjednané množství, lze tento čas převrátit nebo ztratit.

Každoročně. Designérovi se za určitý počet hodin nebo odpracovaných dní vyplácí určitá částka ročně. Roční dohoda neudrží projektanta na tak přísném plánu jako měsíční smlouva, ale platí stejné podmínky.

Podle projektu. Designér je placen za práci na pokračujícím projektu po stanovenou dobu nebo do dokončení projektu. Je to podobné jako pracovat za paušál pro projekt, ale je to obecně běžnější pro probíhající práce než pro vývoj nového projektu. Bez ohledu na to, jaká jsou specifika ujednání, je držák často skvělým způsobem, jak zaručit určitý průběžný příjem, přičemž často poskytuje klientovi slevu a navazuje dlouhodobý vztah.