Skip to content

Nastavit Outlook jako výchozí e -mailový program

4 de Srpen de 2021
outlookmain bce541dc1207410dbb9449dbab3fd5a0

Pokud máte v počítači více e -mailových programů, můžete se rozhodnout, který z nich váš systém ve výchozím nastavení používá. Za předpokladu, že jste již do své aplikace Outlook přidali e-mailový účet, můžete rychle zvolit aplikaci Outlook jako program pro e-maily, kontakty a kalendář. Pokyny v tomto článku platí pro Outlook pro Microsoft 365 a Outlook 2019, 2016, 2013 a 2010 se systémem Windows.

Jak nastavit Outlook jako výchozí e -mailový program

Díky změně nastavení bude aplikace Microsoft Outlook ve vašem počítači výchozí aplikací pro odesílání a přijímání e -mailových zpráv, ukládání schůzek a připomenutí do kalendáře a uchovávání informací pro vaše kontakty.

 1. Spusťte aplikaci Outlook.

 2. Jděte na Soubor tab.

 3. Vybrat Možnosti.

  Snímek obrazovky na kartě Možnosti v okně Soubor

 4. V Možnosti aplikace Outlook v dialogovém okně vyberte Všeobecné tab. Tento krok se netýká aplikace Outlook 2010.

  Snímek obrazovky na kartě Obecné v Možnosti aplikace Outlook

 5. V Možnosti spuštění vyberte část Nastavit aplikaci Outlook jako výchozí program pro e -maily, kontakty a kalendář zaškrtávací políčko.

  Snímek obrazovky zobrazující možnosti spuštění v aplikaci Outlook

 6. Vybrat OK aplikujte změny a zavřete Možnosti aplikace Outlook okno. Windows nyní rozpoznává Outlook jako výchozí program pro e -maily a kalendáře.

Co dělat, když se vám zobrazí tato chybová zpráva

Po kliknutí na zprávu se vám může zobrazit tato chybová zpráva: Tuto operaci nelze provést, protože výchozí poštovní klient není správně nainstalován

Chcete -li tuto chybu opravit, vyberte jiný výchozí e -mailový program a poté znovu vyberte aplikaci Outlook jako výchozí e -mailový program.