Skip to content

Naučte se rozlišovat mezi tradiční a počítačovou animací

2 de Srpen de 2021
GettyImages 114371817 58a523bc3df78c345b322934 c053d760a8394fdfb07343357925a9dd

Je snadné definovat rozdíl mezi tradiční a počítačovou animací: Tradiční animace využívá metody, které nezahrnují digitální nástroje, zatímco metody počítačové animace používají – uhodli jste – počítače. Další způsob, jak je odlišit, je fyzický versus virtuální; tradiční animace využívá fyzické materiály a činnosti, zatímco počítačová animace využívá virtuální materiály v digitálním prostoru.

Tradiční animace dominovala rané animaci

Tradiční 2D-cel animace a stop-motion animace spadají do kategorie tradiční animace, přestože oba mohou nakonec použít digitální metody natáčení. Důležitý je způsob výroby samotné animace. Cel animace zahrnuje ruční kreslení, ruční inkoust a ruční malování tisíců rámečků na čistých buňkách, které se zobrazují na malovaném pozadí a fotografují v rychlém sledu, zatímco stop-motion animace zahrnuje práci s fyzickými modely a objekty zachycenými na kameru o jeden snímek na Doba. Tato praktická metoda vyžaduje tým umělců, vyčištění umělců, malířů, režisérů, umělců na pozadí a kameramanů-spolu s umělci scénáře a scénáristy, aby vypracovali původní koncepty. U rozsáhlých projektů je množství času, práce a vybavení ohromující.

Počítačová animace je levnější a rychlejší

Pokud animujete na obrazovce, pracujete s počítačovou animací. 3D animace si přišla na své s počítači. Počítačová animace může být 2D nebo 3D, ale 2D počítačová animace často zahrnuje virtualizaci tradičního pracovního prostoru 2D animace, přináší pero a papír do digitálního prostředí, aby znovu vytvořilo pracovní postupy a styly animovaných animací. 3D počítačová animace využívá hybridní pracovní toky podle tradičních časových os přizpůsobených pro práci ve virtuálním 3D prostoru. Počítačová animace zjednodušuje sadu nástrojů pro animaci; vše, co potřebujete, je počítač s dostatečnými požadavky na systém pro spuštění zvolené 2D nebo 3D softwarové aplikace a osoby vyškolené k používání tohoto softwaru. V závislosti na požadovaném typu animace může být tento proces někdy plně počítačový. V jiných případech, například v mnoha 2D „kreslených“ animacích, je ruční tužka stále nezbytná, než se jednotlivé kresby naskenují do počítače, aby se vybarvily a digitálně sekvenovaly. Počítačová animace je mnohem méně pracná a mnohem levnější. Přichází s větším rozpětím chyb, protože jakékoli chyby u digitálních souborů můžete vrátit až do určitého počtu kroků. V mnoha případech je těžké klasifikovat animaci jako striktně jednu nebo druhou, protože mnoho animátorů využívá hybridní cestu, ve které jsou některé části animace vytvořeny pomocí tradičních stylů, než jsou dokončeny nebo vylepšeny pomocí digitálních metod.