Skip to content

Naučte se význam síťové brány

8 de Srpen de 2021
GettyImages 1084545750 b02700e0b6324ba099bbfd313cb23c68

Síťová brána spojuje dvě sítě, takže zařízení v jedné síti mohou komunikovat se zařízeními v jiné síti. Bez bran byste nemohli mít přístup na internet, komunikovat a odesílat data tam a zpět. Bránu lze implementovat kompletně v softwaru, hardwaru nebo v kombinaci obou. Protože se síťová brána podle definice objevuje na okraji sítě, bývají do ní integrovány související funkce, jako jsou brány firewall a proxy servery.

Typy bran pro domácnosti a malé firmy

Bez ohledu na to, jaký typ síťové brány používáte ve svém domě nebo malé firmě, je funkce stejná. Připojuje vaši místní síť (LAN) a všechna její zařízení k internetu a odtud kamkoli, kam chtějí zařízení jít. Mezi používané typy síťových bran patří: V domácích sítích a v malých podnicích slouží jako síťová brána obvykle širokopásmový směrovač. Spojuje zařízení ve vaší domácnosti nebo malé firmě s internetem. Brána je nejdůležitější funkcí routeru. Směrovače jsou nejběžnějším typem bran. V některých případech, například v rezidenci, která využívá vytáčené připojení k internetu, je brána routerem v místě poskytovatele internetových služeb. To se stává stále méně obvyklým, protože popularita vytáčeného přístupu klesá. Některé malé firmy konfigurují počítač tak, aby sloužil jako brána k internetu, nikoli pomocí routeru. Tato metoda vyžaduje dva síťové adaptéry – jeden připojený k místní síti a jeden připojený k internetu.

Brány jako převaděče protokolů

Brány jsou převaděče síťových protokolů. Dvě sítě, ke kterým se brána připojuje, často používají různé základní protokoly. Brána usnadňuje kompatibilitu mezi těmito dvěma protokoly. V závislosti na typech protokolů, které podporují, mohou síťové brány fungovat na jakékoli úrovni modelu OSI. FAQ

 • Co je výchozí brána?

  Výchozí brána je hardwarový bod, který poskytuje přístup zařízením v jedné síti ke komunikaci se zařízeními v jiné síti.

 • Co je bezdrátová brána?

  Bezdrátová brána funguje jako modem a router a obsahuje přístupový bod Wi-Fi.

 • Co je chyba špatné brány?

  Chybová zpráva o špatné bráně, například 502 Bad Gateway, indikuje něco špatného v komunikaci se serverem webové stránky. Chcete -li chybu opravit, můžete zkusit obnovit prohlížeč, spustit novou relaci prohlížeče nebo vymazat mezipaměť prohlížeče.

 • Co je to ping brány?

  Chcete -li pingovat bránu, odešlete připojení k síti pro testování signálu. Příkaz ping můžete použít v příkazovém řádku zadáním ping kde je vaše výchozí adresa brány.