Skip to content

Návrháři CAD

12 de Červenec de 2021
GettyImages 664659263 bb711d794f364f73ad6b6ae6826a541d

Jaký je rozdíl mezi návrhářem CAD a návrhářem CAD? Je to především otázka zkušeností a porozumění. Autoři jsou nedílnou součástí jakéhokoli konstrukčního týmu, ale pro splnění úkolů vyžadují velké vedení a podněty od vedení. Na druhé straně návrháři CAD jsou jednotlivci, kteří znají standardy a požadavky svého konkrétního oboru designu a lze jim důvěřovat, že sestaví velkou část libovolného projektu samostatně, s minimálním dohledem a potřebnou kontrolou.

Kvalifikovaní návrháři CAD jsou v poptávce

Pokud to jde, je to spravedlivý popis, ale co to ve skutečnosti znamená? Znamená to, že pokud jste licencovaným architektem a potřebujete revidovat gymnázium na škole, kterou právě navrhujete, množství práce, které budete muset do této změny vložit, se liší v závislosti na tom, zda je osoba provádějící změny návrhář nebo navrhovatel. Pokud jsou kreslíři, architekt bude muset pečlivě označit plány s poznámkami, rozměry a vysvětlením záměrů návrhu, které jste již vypočítali. Výhodou práce s návrhářem CAD je, že architekt je osvobozen od hodin zpracování podrobností tohoto přepracování. Lze jej předat designérovi s jednoduchým prohlášením, například: „Obsazenost tělocvičny musí dosáhnout až 50 lidí.“ Návrhář je obeznámen s místními nařízeními a řídícími kódy, které určují potřebnou velikost, výstup, sezení a další kontrolní kritéria pro takovou změnu, může provést počáteční návrh a vrátit jej zpět architektovi pro rychlou kontrolu a schválení. Uvidíte, proč vedení dává přednost tomu, aby měli CAD designéři vždy, když je to možné.

Jak se dostat od kreslíře k návrháři

Každý začíná svou kariéru jako CAD projektant. Nakreslíme základní linie, přidáme poznámky a vytiskneme soubory, jak nám bylo řečeno. Pokud se chcete posunout po žebříčku (a platit!), Abyste se stali designérem, bude to vyžadovat úsilí z vaší strany. Některá průmyslová odvětví mají k dispozici školicí programy na úrovni designérů, ale designéři jsou častěji samouci.

Nebojte se klást otázky

Dotazy jsou v tomto případě vaším nejlepším přítelem: pokaždé, když budete požádáni o provedení změn v plánu, měli byste se zeptat designéra, proč se tyto konkrétní změny provádějí a jak vypočítávají hodnoty změn. (Spravedlivé slovo varování zde: nejdříve proveďte změny a pak se zeptejte!) Podle mých zkušeností jsou téměř všichni profesionálové ochotni vám vysvětlit jejich postup a důvody, pokud o to projevíte zájem.

Poslouchejte pozorně odpovědi

Nezapomeňte, že opravdu chtějí, abyste se stali designérem, protože to z dlouhodobého hlediska usnadní jejich práci. Pečlivě poslouchejte jejich odpovědi a poté vyhledejte vhodnou literaturu, kterou použili, a zjistěte, zda můžete znovu vytvořit jejich výsledky (ve vašem vlastním čase!) Pro stejný projekt. Pokud přijdete s něčím jiným, vraťte se k profesionálovi a zeptejte se, jestli může poukázat na to, kde jste se pokazili. Nejen, že to zlepší vaše porozumění, ale ukáže jim to, že to s učením myslíte vážně, a budou vám ochotnější s tím pomoci. Nezaškodí také mít pověst „sebemotivovaného go-gettera“, přijďte zkontrolovat a zvýšit čas!

Studujte dokončené projekty

Až příště budete mít podobný projekt, zeptejte se profesionála, zda si můžete udělat trhlinu v tom, že si design uděláte sami, nebo ho alespoň zastíníte, když ho projde, aby vám pomohl učit se. Dalším skvělým nástrojem, který máte k dispozici, je převzetí dokončených projektů a pokus o zjištění, jak dosáhly návrhových kritérií. Na začátku své kariéry jsem vzal plán vozovky a pokusil se znovu vytvořit jeho design tím, že jsem se podíval na zarovnání a svahy a s využitím trochy znalostí, které jsem získal, abych zjistil, proč byly použity. Strávil jsem spoustu času návratem k inženýrovi, který provedl web, a zeptal se, jaké kódy a hodnoty AASHTO použil a proč. Nejenže mi to pomohlo pochopit proces, ale ten inženýr se pro mě stal mentorem a on mi dal první pozici CAD designéra.

Proveďte skok od losování k návrhu

CAD designéři vydělávají více peněz než autoři díky pochopení konkrétního odvětví, ve kterém pracují, ale to není nejlepší důvod pro snahu stát se jedním. Návrháři získávají úroveň nezávislosti a profesionálního respektu, kterou autoři nedokáží. Dokonce i licencovaní profesionálové budou konzultovat jako rovnocenní se zkušeným designérem, protože rozsah obav, které je třeba řešit v moderním designu, je tak velký, že i ten nejlepší profesionál něco přehlédne. Když se návrhář CAD podívá na širší tahy návrhu, uvolní profesionál trávit více času soustředěním na špičkové detaily, které obvykle chybí, když musí pracovat samostatně. Každý navrhovatel by se měl snažit o pozici designéra pro jednoduchou úroveň spokojenosti, o které budete vědět, že jste do každého projektu, na kterém pracujete, měli skutečný, zásadní vklad, místo aby byl pouze osobou, která čerpala nápady ostatních.