Skip to content

Nechte vyniknout text ve Photoshop Elements

9 de Říjen de 2021
text stand 5a31b786beba330037b93a88

Tento článek vysvětluje, jak zvýraznit text na pozadí v aplikaci Photoshop Elements.

Jak zvýraznit text ve Photoshop Elements

Zde je návod, jak zvýraznit text pomocí aplikace Photoshop Elements:

 1. Začněte otevřením fotografie, se kterou chcete pracovat, a pomocí textového nástroje přidejte na obrázek libovolný text.

 2. Otevřete paletu vrstev, pokud se již nezobrazuje (Okno> Vrstvy), pak Kliknutí Ctrl (Na Macu klikněte na příkaz) na T miniatura pro vrstvu typu. Díky tomu je kolem textu text výběru.

 3. Přejděte na Vybrat nabídka> Upravit> Rozbalit a zadejte číslo od 5 do 10 pixelů. Tím se rozšíří výběr obklopující typ.

 4. V paletě vrstvy klikněte na Vytvořte novou vrstvu a přetáhněte tuto novou, prázdnou vrstvu pod textovou vrstvu.

 5. Jít do Nabídka Upravit> Vyplnit výběr … Pod obsahem nastavte Použití: do Barva, poté vyberte barvu, kterou chcete mít za textem. Nechte v tomto dialogu sekci Míchání a klikněte OK vyplnit výběr barvou.

 6. Zrušit výběr (Ctrl-D ve Windows nebo Command-D na Macu).

 7. Jít do Nabídka Filtr> Rozostření> Gaussovské rozostření, a upravte velikost poloměru na požadovaný efekt, poté klikněte OK.

 8. Volitelné: Chcete -li pozadí textu ještě více vyblednout, přejděte na paleta vrstev a snížit krytí rozmazané výplňové vrstvy (pravděpodobně se stále nazývá „vrstva 1“, pokud jste ji nikdy nezměnili).

Text ve Photoshopu vs Text Photoshop Elements

Nedávno jsme pracovali na vytvoření některých tapetových obrázků a chtěli jsme trochu zvýraznit typ na některých fotografiích tím, že za text umístíme vybledlé rozostření barev. To je užitečné, pokud váš text prochází světlými i tmavými oblastmi fotografie; v některých oblastech se může ztratit na pozadí. Vybledlé rozostření odstraní text z pozadí a usnadní jeho čtení, zvláště pokud jste pozadí také rozmazali. Ve Photoshopu je to snadné pomocí efektu stylu vnější záře, ale protože Photoshop Elements vám nedává tolik kontroly nad efekty vrstev, budete to muset udělat ručně.

Vylepšete text ve Photoshop Elements 14

V této verzi aplikace Photoshop Elements jsou věci trochu jiné. Hlavní rozdíl je v tom, že možnost převést text na výběr již není k dispozici. Text můžete na fotografii lépe zvýraznit tím, že za něj umístíte plnou barvu, která jemně vybledne do pozadí. Toho je ve skutečnosti docela snadné dosáhnout, ale musíte k tomuto projektu přistoupit trochu jinak. Budete potřebovat dvě textové vrstvy, přičemž spodní vrstva bude opatřena Gaussovým rozostřením. Uvědomte si, že když na text použijete filtr, text se rastruje- převede na pixely- a již jej nelze upravovat. Začněme:

 1. Otevřete obrázek, který chcete použít, a ujistěte se, že jsou barvy nastaveny na výchozí hodnoty pomocí Černá jako Barva popředí. To bude barva rozmazaného textu. Můžete si vybrat libovolnou barvu pro rozmazaný text, ale ujistěte se, že je silný kontrast mezi obrázkem na pozadí a textem. Rozostření na okrajích vybledne a pokud není silný kontrast, rozmazání nebude dělat svou práci.

 2. Vybrat Text nástroj a zadejte nějaký text. Jedno nebo dvě slova obvykle stačí. V tomto případě jsme používali obrázek jezera za soumraku, takže jsme zadali slovo Západ slunce.

 3. Volba písma pro tento druh věcí je zásadní. Kurzíva a písma Script nefungují tak dobře, jak byste si mohli myslet. V tomto případě jsme vybrali Myriad Pro Bold Semi Extended. Vzhledem k tomu, že je obrázek poměrně velký, zvolili jsme velikost písma 400 bodů.

 4. Přesuňte text do oblasti obrázku, kde bude barva textu kontrastovat s podkladovým obrázkem.

 5. Na panelu Vrstvy duplikujte vrstvu Text a pojmenujte spodní vrstvu textu Rozmazat.

 6. Vyberte horní textovou vrstvu, vyberte Textový nástroj a změňte barvu textu na primární jasnou barvu, kterou chcete použít.

 7. Vyberte vrstvu Rozostření a vyberte Filtr> Rozostření> Gaussovské rozostření. Tím se otevře upozornění, že vrstva musí být převedena na inteligentní objekt nebo rastrována. Klikněte Rastrujte pokračovat.

 8. Otevře se dialogové okno Gaussovské rozostření a můžete použít Poloměr posuvníkem upravte sílu rozostření. Ujistěte se, že máte Náhled vybráno, abyste viděli, jak rozostření „funguje“ s textem v popředí i obrázkem na pozadí. Až budete spokojeni, klikněte OK.

 9. Volitelné: Můžete použít techniku ​​uvedenou v prvním přístupu k tomuto projektu, ale nezapomeňte použít výběr a rozšíření výběru na vrstvu Rozostření. S rozostřením si také můžete „pohrát“ pomocí Upravit> Transformovat> Transformace zdarma zkreslení rozostření. Pokud tak učiníte, přesuňte rozostření zpět na místo pod textem.