Skip to content

Nechte Windows 7 a Mac OS X hrát společně

17 de Září de 2021
Windows7 59948de80d327a00108196df

Sdílení souborů a tiskáren Windows 7 a Mac OS X není náročný proces. Existuje však několik triků a tipů, kterých byste si měli být vědomi, aby byly vaše tiskárny a soubory pro Windows 7 nebo Mac přístupné ostatním uživatelům ve vaší místní síti. Abychom vám pomohli správně hrát Windows 7 a váš Mac, shromáždili jsme tyto průvodce sdílením souborů a tiskáren. Tak se ponořte a připojte se. Od ledna 2020 již společnost Microsoft nepodporuje systém Windows 7. Doporučujeme upgradovat na systém Windows 10, abyste mohli i nadále dostávat aktualizace zabezpečení a technickou podporu. Můžete si všimnout, že na straně sítě Mac průvodci s OS X Lion končí. Naštěstí Mountain Lion, Mavericks, Yosemite a El Capitan stále používají stejné síťové protokoly pro připojení a sdílení souborů s počítačem se systémem Windows. V důsledku toho vás průvodce zahrnující OS X Lion nasměruje správným směrem. Jediné změny jsou v drobných názvových rozdílech pro položky nabídky a názvy tlačítek.

Sdílejte soubory OS X Lion s počítači se systémem Windows 7

Apple provedl několik změn pod kapotou vestavěného systému Mac pro sdílení souborů s počítači se systémem Windows. Starší verze systému Mac SMB (Server Message Block), systému sdílení souborů používaného společností Microsoft a integrovaného do systému Windows, byla odstraněna z OS X Lion a novějších a nahrazena vlastní verzí SMB 2. Vyrobeno společností Apple změny v důsledku licenčních problémů s týmem Samba. Napsáním vlastní verze SMB 2 Apple zajistil, aby Mac mohl stále spolupracovat se všemi počítači se systémem Windows. I když jsou změny rozsáhlé, skutečné nastavení a použití se příliš neliší od předchozích verzí systému Mac OS. Tento průvodce sdílením souborů Mac s počítačem se systémem Windows 7 vás provede celým procesem od začátku do konce.

Sdílejte soubory Windows 7 s OS X Lion

Sdílejte soubory Windows 7 s OS X Lion

Mnoho uživatelů počítačů Mac pracuje ve smíšeném prostředí počítačů Mac a PC. Pokud byste chtěli sdílet soubory umístěné na počítači se systémem Windows 7 s počítačem Mac se systémem OS X Lion, tato podrobná příručka vám pomůže připojit počítač Mac k tolika systémům Windows 7, kolik máte ve své síti . Tato příručka je doplňkem výše uvedené příručky Share OS X Lion Files With Windows 7 PCs. Jakmile budete postupovat podle pokynů v obou průvodcích, budete moci sdílet soubory z počítače Mac do počítače se systémem Windows 7 a také z počítače do počítače Mac.

Sdílení souborů OS X 10.6 se systémem Windows 7

Sdílení síťových sdílení ve Windows 7

Pokud jste si mysleli, že jste dokončili nastavení sdílení souborů mezi Macem se systémem OS X Snow Leopard a počítačem se systémem Windows 7, máte jen poloviční pravdu. Pokud jste použili výše uvedenou příručku, měli byste nyní moci sdílet soubory v počítači s počítačem Mac. Pokud ale potřebujete sdílet soubory opačným směrem, z počítače Mac do počítače, čtěte dále. Nastavení Snow Leopard (OS X 10.6) pro sdílení souborů s počítačem se systémem Windows 7 je naprosto jednoduché. Vyžaduje pouze zapnutí systému sdílení souborů SMB na počítači Mac, ujistěte se, že váš počítač Mac a Windows používá stejný název pracovní skupiny ( požadavek na připojení k síti PC) a poté vyberte složky nebo jednotky, které chcete s počítačem sdílet. Na cestě je samozřejmě ještě několik bitů, o které se musíte starat, ale to je základ, a pokud budete postupovat podle tohoto průvodce, měli byste soubory rychle vyměnit.

Sdílejte svou tiskárnu Windows 7 s počítačem Mac

Sdílení tiskárny Windows 7 s Mac

Sdílení souborů je v pořádku, ale proč se tam zastavit? Sdílení síťových prostředků, jako je tiskárna, kterou již vlastníte a která je připojena k počítači se systémem Windows 7, je skvělý způsob, jak ušetřit malé peníze. Proč duplikovat periferie, když k tomu není důvod? Sdílení tiskárny připojené k počítači se systémem Windows 7 s počítačem Mac je o něco složitější, než by mělo. Před Windows 7 bylo sdílení tiskárny hračka. V systému Windows 7 není žádný dort, takže se musíme vrátit trochu v čase a využít starší protokol sdílení tiskáren, aby si oba operační systémy promluvily.

Sdílení tiskárny Mac se systémem Windows 7

Sdílení tiskárny Mac se systémem Windows 7

Pokud si přečtete výše uvedenou položku o sdílení tiskárny se systémem Windows 7, možná se obáváte obručí, kterou budete muset přeskočit, abyste mohli sdílet tiskárnu Mac s počítačem se systémem Windows 7. Máte štěstí; není nutné skákat po obruči; váš Mac může sdílet své tiskárny se systémem Windows poměrně snadno. Aby proces fungoval, je třeba provést několik kroků a jejich provedení ve správném pořadí je jedním z požadavků pro úspěšný tisk z počítače se systémem Windows 7 na počítač Mac.