Skip to content

Nejčastější dotazy k konzoli Wii U.

12 de Červenec de 2021
Wii U full white 56a6ac193df78cf7728fa530

Wii U je pokračováním Nintendo Wii. Vydáno na konci roku 2012, je podstatně výkonnější než jeho předchůdce. Jedná se o první konzoli Nintendo podporující grafiku HD a obsahuje jedinečný gamepad, který je citlivý na pohyb a obsahuje dotykovou obrazovku. Zde je vše, co potřebujete o konzoli vědět. Nintendo oficiálně ukončilo výrobu Wii U v lednu 2017. Jeho nástupce, Nintendo Switch, byl spuštěn o několik měsíců později.

Je Wii U doplňkovým ovladačem pro Wii?

Ne, ačkoli zaměření na výrazný ovladač vedlo mnoho lidí k přesvědčení, že tomu tak bylo. Wii U je pro Wii to, čím Xbox 360 pro Xbox, zcela nová, výkonnější konzola s podobným názvem.

Kolik to bude stát?

Existuje celá řada balíčků konzolí Wii U, jejichž ceny se pohybují od 300 do 400 dolarů v závislosti na balíčku. Nintendo stále vydává nové balíčky, váže konzolu na konkrétní hry a někdy mění, co s nimi přichází, takže skutečná cena a to, co získáte, se liší.

Jak mohu přidat další úložiště?

Wii U podporuje externí disky zapojené do jednoho ze čtyř USB portů konzoly, takže můžete mít tolik úložiště, kolik si chcete koupit. Umí také číst karty SD, ale nelze je použít ke stažení her.

Co stojí hry Wii U?

AAA tituly jako Splatoon při prvním vydání se pohybujte kolem 60 $, i když jsou příležitostné prodeje. V eShopu je také mnoho populárních her a indie her, které mohou dosahovat až 2 $.

Jaké jsou technické specifikace Wii U?

Wii U má vícejádrový procesor založený na IBM Power, GPU s vysokým rozlišením AMD Radeon, 2 GB paměti (polovina pro systém, polovina pro hry) a video výstup od 480i do 1080p.

Jsou hry Wii hratelné na Wii U?

Ano. Wii U obsahuje interní přehrávač Wii.

Jsou hry Gamecube hratelné na Wii U?

Ne.

Lze nastavení Wii / ukládání dat a stažené hry přenést do Wii U?

Ano, mohou. K tomu budete potřebovat kartu SD a připojení k internetu.

Je Wii U stejně výkonný jako Xbox One a PlayStation 4?

Ne. Proběhla spousta debat o tom, zda je Wii U stejně silný jako 360 a PS3, ale jakmile vyšli konkurenti nové generace, neexistovalo žádné skutečné srovnání.

Jaké funkce má Wii U?

Kromě hraní her podporuje Wii U sociální síť s názvem Miiverse, eShop, internetový prohlížeč a videochat. Za žádnou z těchto služeb se neplatí žádné poplatky za předplatné. Gamepad funguje jako dálkový ovladač televizoru (i když bez tlačítka ztlumení). Původně existoval systém s názvem Nintendo TVii, který se integroval do sledování televize, ale nikdy se neuchytil a Nintendo jej v srpnu 2015 vypnul.

Jaké ovladače se používají s Wii U?

Wii U podporuje závratnou řadu řadičů. Kromě primárního ovladače, který se nazývá Wii U Gamepad, je konzole kompatibilní s ovladačem Wii U Pro ve stylu Xbox, ovladačem Wii Remote a Wii Remote Plus a Nunchuk a Balance Board.

Co je Balance Board?

Balance Board je podložka pro snímání hmotnosti, na kterou hráči stojí nebo sedí. To je nejvíce populárně známý pro jeho použití v Wii Fit série.

Kolik řadičů je podporováno pro hry pro více hráčů?

Hry pro více hráčů mohou podporovat jeden gamepad plus čtyři ovladače Wii nebo ovladače Wii U Pro, což umožňuje hrát spolu pět lidí. Teoreticky by Wii U mohl podporovat dva gamepady, ale neexistují žádné hry, které by využívaly dva.

Jak blízko musí být gamepad od Wii U?

Gamepad, který se bezdrátově spojuje s konzolou, musí být do vzdálenosti 24 stop od konzoly, aby fungoval. V mnoha domácnostech lidé zjistí, že je mohou použít v koupelně nebo v ložnici, v závislosti na tom, kde jsou ve vztahu k Wii U, a možná na tom, z čeho jsou postaveny stěny.

Mohu hrát hry na gamepadu, pokud je Wii U vypnutý?

Ne, gamepad je v podstatě hloupý terminál, veškeré zpracování provádí samotná konzole. Jediné, co může dělat, když je konzole vypnutá, je ovládání jako dálkový ovladač televizoru.

Vyžaduje Wii U dálkové ovládání s podporou MotionPlus?

Ne, podporuje jak základní Wii Remote, tak Wii Remote Plus a doplněk MotionPlus. Některé hry vyžadují podporu MotionPlus, jiné nikoli.

Jak poznám, které ovladače jsou podporovány hrou?

Tmavý pásek na zadní straně pouzdra na šperky zobrazuje ikony označující podporované ovladače.