Skip to content

Nejlepší 3D filmy všech dob

7 de Říjen de 2021
GettyImages 529409025 57aaa5173df78cf45908cb88

Pokud byste se zeptali značného vzorku fanoušků příležitostných filmů, jaký je jejich oblíbený 3D film všech dob, mnoho lidí by pravděpodobně odpovědělo Avatar. Je to jeden z nejlépe vydělávajících filmů všech dob, takže jen podle tohoto kritéria získá mnoho hlasů. Avatar není moje osobní jednička, ale je blízko vrcholu. V tomto článku procházím své výběry pro deset nejlepších 3D filmů všech dob a snažím se zdůvodnit své volby. U tohoto seznamu jsem se pokusil posoudit podle síly 3D kromě samotného filmu. Například můj oblíbený film na seznamu pravděpodobně je Příběh hraček 3, což je, co se mě týká, do značné míry perfektní film. Nedal jsem to však na jedničku, protože si myslím, že existují i ​​jiné filmy, které 3D technologii využívají k většímu efektu.

Jak vycvičit draka

Pamatuji si, jak jsem potom vyšel z divadla Jak vycvičit draka a přemýšlet: „To je ono. Toto je budoucnost.“ Letové scény v tomto filmu jsou tak neuvěřitelně vzrušující ve 3D, jsem si docela jistý, že jsou stále tím nejlepším, co bylo ve formátu doposud provedeno. Ano, nejlepší scény v tomto filmu jsou lepší než nejlepší scény v Avatar. Vhoďte nádherný, srdečný a nepředvídatelný příběh a máte jeden z nejlepších 3D filmů všech dob.

Hugo

Hugo

Viděl jsem spoustu filmů odehrávajících se v Paříži a okolí a myslím, že žádný z nich nevypadal tak dobře. (Dobře, možná Amelie, ale rozumíte tomu, co říkám.) Svět Hugo se hemží nádhernou vizuální kakofonií každodenního života na pařížském nádraží a vize režiséra Martina Scorceseho doslova vyskočí z obrazovky a vtáhne vás do vesmíru filmu.

Hugo je nabitý párou a hodinovým strojkem a přehnanou estetikou, díky níž je Gare Montparnasse jedním z nejvýraznějších a nejpoutavějších filmových prostředí, ve kterých jsem kdy trávil čas. Film mohl být na vkus některých kritiků příliš sacharinový, ale myslel jsem si bylo to vynikající.

Avatar

Avatar

Avatar je poslední film, který jsem viděl dvakrát v kině, a raději věřte, že jsem oba časy zaplatil prémii za 3D lístky. Jako Jak vycvičit draka, Avatar zkušenosti jednoduše nelze replikovat v domácím kině. Myslím Drak a Hugo jsou oba lepší filmy, ale nelze popřít, že Cameronův megatrhák má vizuální trumf. Pandora je jedním z nejvíce plně realizovaných nastavení filmu, které kdy zdobilo stříbrné plátno. Od té doby ne Pán prstenů viděli jsme režiséra jít do tak neuvěřitelných délek, aby zajistil, že všechno na pozadí jeho filmu bude dokonalé-od geologie po svěží bioluminiscenční lesy až po nezapomenutelnou řadu tvorů, postav, vozidel a setů. Po tom všem bylo Cameronovo převratné použití stereoskopického 3D prostě třešničkou na dortu. Chtělo to něco výjimečného, ​​povýšilo to a stalo se to legendárním.

Spletený

Spletený

Spletený tak dlouho trpěl vývojem, že v době jeho vydání nikdo nevěděl, co očekávat. Věděli jsme, že koncepční umění je ohromující, výroba filmu stála Disney ruku a nohu a marketingový stroj si vynutil změnu názvu na jedenáctou hodinu na základě strachu, že mladí chlapci nebudou mít zájem o film s názvem Rapunzel. A odvážili jsme se snít o tom, že to byl film, který přivede animační studia jako Walt Disney Animation zpět k významu ve věku CG. Myslím si ale, že moderní klasiku nikdo nečekal. Myslím, že ani po letech od vydání žádné animační studio, dokonce ani Pixar, nevydalo film, který by odpovídal úrovni technického lesku a vizuální náročnosti, kterou nám společnost Disney poskytla. Spletený. A lucerny … ach lampiony!

Nahoru

Nahoru

Mnoho lidí zvažuje Nahoru být vrcholem uměleckého vyjádření ve vychvalovaném kánonu Pixar. I když to není můj oblíbený film, který by vyšel ze Emeryville, je to (podle mého názoru) studio dosud nejlepší využití 3D formátu. Zatímco Příběh hraček 3 a Statečný oba kompetentně používali 3D jako mechanismus hloubky ostrosti, vznešená panoramata v Nahoru propůjčili se formátu výjimečně dobře. Scéna na vrcholu vzducholodi při vyvrcholení filmu je showstopper. Jsem si docela jistý, že to byl můj první stereoskopický 3D zážitek (kromě jízd v zábavním parku) a rozhodně nezklamal.