Skip to content

Nejlepší aplikace pro 3D tiskárny pro stolní a mobilní uživatele

13 de Červenec de 2021
520987835 57a8a16e5f9b58974a2b54dc

Svůj 3D tisk můžete provádět kdekoli. Existují aplikace pro 3D tisk, které fungují v systémech Android a iOS, stejně jako stolní počítače a notebooky, a některé si ani nemusíte stahovat. S aplikací 3D tiskárna můžete prohlížet soubory na cestách, navrhovat, kdykoli potřebujete, převádět obrázky z 2D na 3D soubory atd. Ať už potřebujete pracovat na svých 3D projektech, když jste v kanceláři, daleko od stolu nebo doma, jsou to ty nejlepší aplikace, které můžete vyzkoušet.

Aplikace 3D tiskáren pro Android

Thingiverse

Pokud hledáte nápady na 3D tisk nebo potřebujete nahrát nedávný výtvor, aplikace MakerBot Thingiverse vám umožní přístup k Thingiverse prostřednictvím vašeho zařízení Android. Aplikace také umožňuje přidávat věci do své sbírky a odesílat je do aplikace MakerBot pro okamžitý tisk.

GCodeSimulator

GCodeSimulator je aplikace, která vám umožní podívat se na vaše 3D výtisky a simulovat jejich tisk a zkontrolovat chyby, než je skutečně odešlete na tiskárnu. Simulaci lze provést v reálném čase (pokud to trvá vaší tiskárně) nebo v režimu rychlého převodu vpřed. Podobně GCodeInfo analyzuje váš soubor připravený k tisku a poskytuje informace o souboru od počtu vrstev po odhadovanou dobu tisku.

Kalkulačka nákladů na 3D tisk

3D Print Cost Calculator je šikovná aplikace, která vypočítává nejen celkovou délku vaší cívky s vlákny, ale také přibližné náklady na tisk vašeho projektu. Zadáte materiál, průměr vlákna, hmotnost cívky, cenu cívky a délku tisku v mm; dělá to všechno za vás. Pokud to vestavěná aplikace v prostředí vaší 3D tiskárny (software / rozhraní, které bylo dodáno s ní) nedělá automaticky, je tato aplikace vaším řešením.

ModelAN3DPro

K modelování 3D objektů na vašem zařízení nabízí ModelAN3DPro mnoho možností, včetně importu uložených souborů OBJ a sdílení snímků obrazovky. Tato aplikace pro 3D tiskárny pro Android je kompatibilní s 3D telefony a podporuje skutečnou 3D vizualizaci.

Aplikace 3D tiskáren pro iOS

eDrawings

Aplikace eDrawings je mobilní prohlížeč 3D obrázků s některými jedinečnými funkcemi. K dispozici je verze pro iOS a Android, ale edice pro iOS nabízí rozšířenou realitu, takže můžete 3D obraz ve svém prostředí vidět pomocí fotoaparátu telefonu. K dispozici jsou také rozšířené profesionální verze, které poskytují průřezy, měření a možnost odeslat označený soubor e-mailem ostatním.

Makerbot

Makerbot nabízí aplikaci pro iOS speciálně pro svou 3D tiskárnu. Díky této aplikaci můžete monitorovat, připravovat, tisknout, pozastavovat a rušit tisk ze smartphonu. Pokud potřebujete schválit a tisknout na cestách, bude tato aplikace časově úsporným doplňkem vašeho procesu návrhu.

BotQueue

Pro malé firmy s více než jednou 3D tiskárnou představuje BotQueue mobilní způsob, jak zařadit tiskové úlohy do fronty na více tiskárnách a ovládat tisk, ať jste kdekoli. Byl navržen tak, abyste mohli co nejlépe využít všechny své 3D tiskárny. Než budete moci využívat jeho mobilní funkce, vyžaduje instalaci na počítači (Mac nebo Linux).

Desktopové a webové aplikace

Existuje několik bezplatných desktopových aplikací pro 3D tisk. Meshmixer je ten, který vám umožní nejen modelovat nový objekt od nuly, ale také kombinovat dva nebo více 3D objektů. Funguje na Windows a Mac.

Autodesk Meshmixer s 3D zajíčkem

Existuje však několik dobrých aplikací, které jsou založené na webu pro ty, kteří při navrhování preferují větší obrazovku. Většina z nich souvisí s modelováním, ale všechny mají jedinečné výhody, které vám pomohou realizovat vaše 3D návrhy.

Tinkercad

Tinkercad je online aplikace pro modelování 3D designu. Není nic ke stažení kromě vašich výtvorů, které můžete exportovat do formátů připravených pro 3D tisk, jako je OBJ nebo STL, nebo SVG pro laserové řezání.

Tinkercad se otevírá pomocí 3D prstenu

S Tinkercadem můžete také tisknout přímo na svou 3D tiskárnu, protože webová aplikace podporuje MakerBot, Polar Cloud, Treatstock, Voodoo a další. Některé další funkce zahrnují export PNG a odeslání 3D návrhu do Autodesk Fusion 360 a 3D komunit. Tinkercad absorboval aplikace, které se dříve používaly pod jinými jmény, jako 3DTin, 123D Sculpt, 123D Catch a Modio.

Parametrické díly

Parametric Parts je aplikace pro 3D design, která pracuje na parametrech. Tato služba s otevřeným zdrojovým kódem vám poskytuje přístup k dalším částem, na kterých můžete vytvářet své vlastní návrhy.

Parametrické součásti Návrh generátoru profilů z americké konstrukční oceli

Shapeways

Pokud máte 2D skicu, kterou byste chtěli vytvořit do 3D objektu, můžete použít Shapeways. Nahrajte svůj obrázek černě a poté na jeho webu nastavte šedou tloušťku. Poté je můžete nechat vytisknout svůj design v libovolném ze svých 3D tiskových materiálů, včetně keramiky, pískovce a kovů.

Tvary s možnostmi 3D materiálu

Deaktivace poškození

Disarming Corruptor je zajímavá aplikace pro Mac, která vám umožní zašifrovat vaše 3D návrhy před jejich odesláním. Přijímač musí mít šifrovací kód a aplikaci, aby mohl soubor zobrazit bez poškození.

SketchUp

Další webovou aplikací pro kreslení je SketchUp. Můžete procházet 3D návrhy vytvořené jinými uživateli a importovat je přímo do svého vlastního projektu, abyste s nimi mohli manipulovat nebo je používat, jak chcete. Tato aplikace 3D tiskárny je také k dispozici ke stažení.