Skip to content

Nejlepší bezplatný software pro publikování na ploše pro Mac

31 de Červenec de 2021
pages dffe60282711460997ac0b465f1afd07

Pro software pro publikování na počítači je k dispozici mnoho možností a mnoho z nich, přestože je velmi výkonných, má také značnou cenu. Pokud hledáte vlastní publikování na ploše, ale nechcete se dostat do nákladného komerčního softwaru, na Macu jsou k dispozici skvělé možnosti zdarma.

Stránky

Stránky Apple, které jsou dodávány na všech počítačích Mac, jsou výkonným textovým procesorem, který lze použít jako program pro publikování dokumentů. Pokud potřebujete základní obchodní dokumenty, obálky a vizitky, tento program si s nimi snadno poradí. Pages je dodáván s výběrem šablon, které vám pomohou vytvářet profesionálně vypadající dokumenty snadno a v krátkém časovém období. Při návrhu dokumentu můžete také pracovat z prázdné stránky, přidávat písma, přizpůsobovat textové styly a přidávat grafiku a fotografie. Stránky se exportují do formátů PDF a Microsoft Word a importují dokumenty Word.

Scribus

Scribus je open source software pro publikování na ploše, který je k dispozici pro několik platforem, včetně Macu. Scribus nabízí podporu barevného modelu CMYK, vkládání a nastavování písem, vytváření PDF, import/export EPS, základní nástroje pro kreslení a další funkce na profesionální úrovni. Scribus funguje podobným způsobem jako Adobe InDesign a QuarkXPress s textovými rámečky, plovoucími paletami, rozbalovacími nabídkami a má vlastnosti profesionálních balíčků-ale bez statné ceny. Scribus však nemusí být tou nejlepší volbou, pokud nemáte čas nebo zájem věnovat se překonávání křivky učení spojené se špičkovým softwarem na profesionální úrovni.

Apache OpenOffice Productivity Suite

OpenOffice nabízí plně integrované nástroje pro zpracování textu, tabulky, prezentace, kreslení a databáze v open source softwarové sadě. Mezi mnoha funkcemi najdete export do PDF a SWF (Flash), zvýšenou podporu formátu Microsoft Office a více jazyků. Pokud jsou vaše potřeby publikování na počítači základní, ale chcete také úplnou sadu kancelářských nástrojů, zkuste Apache OpenOffice Productivity Suite. Pro složitější úlohy publikování na ploše vám ale může být lepší Scribus nebo některý z titulů kreativity tisku pro Mac.

Vydavatel Lite

Publisher Lite od PearlMountain Technology je bezplatná aplikace pro publikování na ploše a rozvržení stránky pro obchodní a domácí použití. Tento bezplatný software je k dispozici v obchodě Mac App Store a obsahuje více než 45 profesionálních šablon a stovky klipartových obrázků a pozadí. Další šablony pro brožury, letáky, zpravodaje, plakáty, vizitky, pozvánky a nabídky jsou nabízeny jako nákupy v aplikaci za dostupnou cenu 0,99 USD za kus.

Inkscape

Inkscape je populární bezplatný program pro vektorové kreslení s otevřeným zdrojovým kódem, který používá formát souboru SVG (scalable vector graphics). Použijte jej pro vytváření textových a grafických kompozic včetně vizitek, přebalů knih, letáků a reklam. Inkscape má podobné funkce jako Adobe Illustrator a CorelDraw. Přestože se jedná o grafický softwarový program, je docela schopný zvládnout některé úlohy rozložení stránky.