Skip to content

Několik tipů pro fotografování s více blesky, které fungují

12 de Srpen de 2021
Multiple flashes 56a0e22b3df78cafdaa60602 79ba5f5c559046bf8526dbd7c3d433ed

Pokud jste po použití špičkového blesku s pokročilým fotoaparátem připraveni posunout fotografování s bleskem na další úroveň, zkuste použít několik špičkových blesků. Změnou úhlů jednotek blesku vůči objektu můžete výrazně změnit vzhled svých fotografií.

Použití více než jednoho blesku funguje takto:

  • Přidání více světla do scény. Dva záblesky přirozeně poskytují mnohem silnější světlo než jeden záblesk. Pokud však používáte dva blesky vedle sebe, snažte se je držet alespoň 6 palců od sebe; tímto způsobem neskončíte s přílišným množstvím dalšího světla soustředěného v jedné oblasti fotografie, což ve vašem obrázku způsobí oslnění. Více záblesků je obvykle lepší použít, pokud jsou umístěny daleko od sebe.
  • Osvětlení objektů v různých rovinách. Pokud potřebujete fotografovat vnitřní scénu, kde musí být osvětleny objekty na pozadí i objekt v popředí, fungují dobře dvě zábleskové jednotky. Například blesk na fotoaparátu osvětlí objekt, zatímco druhý blesk lze na dálku odpálit pro osvětlení pozadí. Může to trvat trochu pokusů a omylů, aby se zajistilo, že světlo ze dvou zábleskových jednotek dosáhne požadovaných míst ve scéně, ale výsledky stojí za to.
  • Minimalizace drsného světla. Pomocí druhého nebo třetího blesku můžete minimalizovat ostré světlo primárního blesku na fotoaparátu-zvláště pokud je objekt u zdi, kde blesk vytváří silný stín. Umístěním dalších zábleskových jednotek vpravo a vlevo od objektu může extra světlo odstranit efekty stínu. Ačkoli se může zdát jako rozpor, říci, že přidání více světla z dalších zábleskových jednotek může snížit dopad celkového světla z blesků, tento způsob nastavení fotografií s více blesky funguje dobře.

Získejte nejlepší výsledky z více jednotek Flash

Při fotografování s více blesky mějte na paměti tyto tipy:

  • Pomalejší je lepší. Chcete-li na fotografii s více záblesky dosáhnout realističtějších barev, zkuste snížit rychlost závěrky. Při nižší rychlosti závěrky jsou přirozené barvy jasnější a nápadnější. Současně použití více blesků poskytuje dostatek světla, aby fotoaparát zachytil přirozené barvy, oproti použití jediného blesku při scéně se slabým osvětlením.
  • Cvičení dělá mistra. Když se zpočátku učíte používat více záblesků, pořiďte mnoho snímků s použitím zábleskových jednotek v různých úhlech a pozicích. To vám dává největší šanci pořídit fotografii přesně podle požadovaných světelných podmínek. Mírná změna umístění vašich blesků může ve velkém změnit vzhled vašeho obrázku, takže se nebojte trochu experimentovat. Pokud můžete otestovat konfiguraci blesku v místě, kde plánujete použít více blesků, než budete muset pořídit scénu, budete mít lepší výsledky.
  • Chcete -li odstranit stíny, přejděte svisle. Jednou z účinných technik odstraňování stínů z obličeje je použití druhého blesku přibližně 1 stopu nad bleskem fotoaparátu. Tato technika také může pomoci rozptýlit stín za objektem.
  • Přidejte do scény nějakou barvu. A konečně, zajímavou technikou pro použití druhého nebo třetího blesku je spárovat blesk s barevným gelovým filtrem pro simulaci konkrétního typu světla. Například pomocí červeného gelového filtru s bleskem v krbu můžete simulovat oheň na pozadí vaší fotografie. Jako u většiny fotografických technik vyžaduje správné použití gelů určité pokusy a omyly, abyste dosáhli požadovaného vzhledu.