Skip to content

Některé skvělé důvody, proč byste si neměli koupit hoverboardy

10 de Srpen de 2021
Monster Wheel Hoverboard 56ad744d5f9b58b7d00b2158 c5c46826a5174b1a942f4134023aaa61

Prosí vás vaše děti o hoverboard? Nejen, že jsou drahé, protože většina stojí kdekoli mezi 400–1 000 $, ale ve skutečnosti existuje několik skvělých důvodů, proč byste si neměli pořizovat hoverboardy.

Co je Hoverboard?

Hoverboardy jsou elektrické, hands-free, samovyvažující koloběžky, na kterých lidé stojí a jezdí. Je to jako mini segway bez rukojeti. Je to první hračka, kterou jsme kdy v moderním životě viděli a která se nejvíce podobá skateboardu Martyho McFlyho ze „Návratu do budoucnosti“ nebo něco, co bychom sledovali na „Jetsonech“ a snili o tom, že jednoho dne budeme vlastnit. Zatímco název hoverboard dává vnímání létání, jezdci stojí na desce se dvěma koly, balancují na nich a mírně přesouvají váhu, aby se pohybovali vpřed, vzad nebo se točili v kruzích. Rychlost hoverboardu se pohybuje v závislosti na značce. Většina se pohybuje rychlostí od 6 mph do 15 mph.

Tyto přenosné stěhováky vás nejen dostanou z jednoho cíle do druhého, rychlostí, která je určitě rychlejší než chůze, ale Hoverboardy mají hlavní skvělý faktor, díky kterému budou děti prosit o to své. Nyní můžete slyšet požadavky: „Ale mami, můžu použít jeden, abych ho odvezl do školy, takže mě nebudeš muset řídit,„nebo“Moje vysoké školy jsou tak daleko, budu se tam moci dostat rychleji a včas, pokud budu na hoverboardu,„nebo“OMG na našem třídním výletu do Španělska v tomto semestru, to bude úžasné.„Než si nějakou koupíte, je třeba promyslet mnoho úvah, zvláště pokud zvažujete jednu jako možnost pro dítě.

Mnoho hoverboardů se vznítí

Podle CPSC.gov, Komise pro bezpečnost spotřebních výrobků, vyšetřují hoverboardy. Mají data, která ukazují, že více než 40 hoverboardů začalo hořet a/nebo explodovalo ve více než 19 státech. Tyto incidenty jsou tak závažné, že Amazon.com také vydal prohlášení, že jakékoli hoverboardy, které byly zakoupeny z jejich stránek, i když jsou stále v dobrém stavu, lze bezplatně vrátit. Není jasné, zda jsou příčinou požárů desky s obvody nebo lithium-iontové baterie, ale v každém případě, pokud vlastníte hoverboard, doporučujeme nabíjet přepravník pod dohledem, na otevřeném prostranství, mimo hořlavé materiály materiály a mějte poblíž hasicí přístroj. Existuje dokonce riziko, že by se mohl při nabíjení dohlížet.

Jsou drazí

V závislosti na vlastnostech desky a značce se ceny hoverboardů mohou lišit. Hoverboardy můžete koupit v rozmezí od 400 do 1 000 $. Nejsou levné a docela investice. Je důležité ignorovat tyto skvělé nabídky ze zámořských knock-off modelů. Jedná se o značky, které jsou vyšetřovány kvůli vadným dílům.

V případě nehody zvažte osobní odpovědnost

S hoverboardy jsou spojeny nejen požáry, ale také může existovat další osobní odpovědnost, na kterou musíte myslet. Možná vaše dítě pozve k vám domů sousedského kamaráda. Přítel se chce svézt na hoverboardu. Přítel skočí, aniž by měl helmu nebo ochranné podložky, a padá, zlomil si kost a trpěl otřesem mozku nebo ještě hůře, traumatickým poraněním mozku, které změnilo život. Děti jsou děti, ale musíte vědět, že byste mohli být osobně odpovědní a žalováni za nehodu na vašem majetku, pod vaším dohledem. Totéž platí, pokud jedete ve vozidle na silnici a dítě je na kole nebo na hoverboardu, mohlo by jim hrozit srazení při jízdě po silnicích nebo chodnících.

Většina uvádí doporučený věk od 13 let

Většina hoverboardů se nedoporučuje používat pro děti mladší 13 let. Existuje však mnoho rodičů, kteří toto varování nedodrželi. Děti jsou mladé a spontánní; jejich úsudek a rozhodovací schopnosti nejsou plně rozvinuty. Nevěřte jim, že ovládají desku, která může jet rychlostí až 15 mph.

Vaše dítě by se mohlo vážně zranit

Existují již vážné zprávy o zraněních hoverboardu, které zahrnují pády, zlomeniny, poranění mozku a zlomené kosti od jezdců, kteří nejen spadli z hoverboardu, protože neměli ochranné přilby ani chrániče. V teplém podnebí může být nutkání skočit bez bot nebo v žabkách. Pokud se rozhodnete, že ve svém domě povolíte hoverboard, nebo že vaše dítě bude schopno používat jeden, ochranný oděv a dobrou podpůrnou obuv, musí být vždy podmínkou.

Jsou nejlepší na hladkých plochých plochách

Hoverboardy nemají pneumatiky plněné vzduchem jako jízdní kola. Stejně jako tradiční skútry nejsou bezpečné při skákání po obrubnících nebo po příčném nerovném povrchu, nejsou ani hoverboardy. Nejlépe se používají na hladké rovné povrchy. Některá města mají odhalené kořeny na chodnících, dlážděných oblastech a strmých kopcích, takže se podívejte na své okolí. Zamyslete se nad oblastí, ve které žijete a kde by vaše dítě nebo dokonce teenager mohl chtít jezdit, je možné, že se prostě nehodí.

Jsou vyloučeni ze všech letišť, zavazadel u leteckých společností a mnoha vysokých škol a škol

Hoverboardy mají kvůli lithium-iontovým bateriím zakázaný přístup na letiště a nelze je odbavit ani v odbaveném zavazadle. A mnoho vysokých škol a škol zakázalo hoverboardy ze svých areálů. Nenechte se chytrou, chytrou a promyšlenou příčinou přimět dítě, aby vás koupilo. Z dobrých důvodů a kvůli bezpečnosti ostatních nejsou na veřejných místech široce přijímány.

Nebudou jezdit navždy

Věnujte zvláštní pozornost tomu, kolik času má hoverboard po úplném nabití. Některé zahrnují nepřetržité minuty běhu kolem 115 minut, jiné mohou mít až 6 hodin. Jezdci budou muset plánovat dopředu a věnovat zvláštní pozornost tomu, kde je jejich cílem, aby se ujistili, že mají nejen dostatečnou výdrž baterie, ale i to, zda budou jezdit v noci nebo ve dne.

Někdo má světla, někdo ne

Některé desky obsahují světla, jiné ne. Pokud by jezdec byl venku za soumraku nebo ve tmě, neměl by na tato světla spoléhat a vždy se ujistěte, že má oblečení, které mu umožní jeho identifikaci okolními řidiči.

Mají nějakou dovednost, ale nevyžadují žádné fyzické cvičení k moci

Nemyslete na hoverboard jako náhradu za kolo. Dostanou děti ven, ale nevyžadují množství síly a koordinace, které by dítě používalo, kdyby jezdilo na kole, takže nejsou náhradou za cvičení nebo rodinnou kondici. Rizika a náklady spojené s nákupem hoverboardu, zejména u malého dítěte, převažují nad případnými odměnami. Pokud jste vy nebo někdo, koho znáte, utrpěli zranění z hoverboardu, nahlaste to komisi pro bezpečnost spotřebních výrobků na SaferProducts.gov. Od Komise pro bezpečnost spotřebních výrobků je k dispozici více bezpečnostních tipů ohledně používání hoverboardu.