Skip to content

Nestahujte soubory DLL, abyste opravili chybějící problémy DLL

7 de Červenec de 2021
156727867 56a6f9853df78cf77291387c 45ef264f07264a52902aa9c25023072e

Webové stránky, které umožňují snadné stahování jednotlivých souborů DLL, vypadají jako odpověď, kterou jste hledali, když se zobrazí některá z chyb „DLL nebyla nalezena“ nebo „DLL chybí“. Zvažte toto jako vaše spravedlivé varování: webům ke stahování DLL byste se měli téměř vždy vyhnout, i když někdy poskytují rychlou opravu. Existují i ​​jiné, naprosto bezpečné a přijatelné způsoby řešení problémů s DLL, aniž byste se uchýlili ke stažení konkrétních souborů z těchto webů.

Stránky pro stahování DLL nejsou schválenými zdroji pro soubory DLL

Soubory DLL vytvářejí a distribuují společnosti, které vyvíjejí software. Někdy je touto softwarovou společností Microsoft, jindy tomu tak není. Mnoho společností vytváří soubory DLL jako součást svých softwarových balíčků. Stabilní, čistá a aktualizovaná kopie libovolného souboru DLL může být zaručena pouze vývojářem. Webové stránky, které umožňují stahování jednotlivých knihoven DLL, jsou ve všech, kromě nejvzácnějších případech neschváleno místa pro stahování DLL. Možná se nezdá zvlášť důležité, aby tento web nebo tento web nebyl „schválen“ organizací, která vyvíjí soubor DLL, ale jak uvidíte, jak budete číst dál, existují velmi dobré důvody, proč je původní distributor nejlepší způsob, jak jít.

Instalace jednoho souboru DLL je obvaz pro větší problém

Soubory DLL jsou jen malou částí celých softwarových programů. Chybová zpráva, která odděluje jednotlivý soubor DLL, vám často říká jen část příběhu. Konkrétní chyba se často generuje pouze proto, že je První problém, se kterým se software setkává, ne proto, že je singl příčina problému. Když stahujete a nahrazujete soubor DLL z webu pro stahování DLL, často řešíte pouze jednu malou část většího problému. Řešením většího problému je obvykle přeinstalování celého softwarového balíčku, ze kterého DLL pochází. I když výměna jednoho souboru opraví váš okamžitý problém, další problémy mají tendenci se objevit později, často jako chybové zprávy upozorňující na další chybějící soubor DLL. Ušetřete si spoustu času a energie a problém vyřešíte hned poprvé.

Knihovny DLL ze stránek pro stahování DLL jsou často zastaralé

Stránky pro stahování DLL existují pouze proto, abyste je našli ve vyhledávači a doufejme, že kliknete na jejich reklamy. Nejedná se o opravdové weby softwarové podpory a mají jen malou nebo vůbec žádnou motivaci aktualizovat své soubory. Softwarová společnost, která skutečně vyvinula soubor DLL, však bude mít vždy k dispozici nejaktuálnější a funkční soubor. Vývojáři softwaru mají zřídka k dispozici ke stažení jednotlivé soubory DLL, takže pokud přeinstalování jejich softwarového programu nenahradí nebo neopraví soubor, který sledujete, doporučujeme kontaktovat společnost a vyžádat si kopii souboru. Někdy se může zobrazit chybová zpráva DLL při použití konkrétního programu, ale soubor DLL nemusí být vývojářem daného programu podporován. To je ve skutečnosti velmi časté, protože soubory DLL jsou často sdíleny mezi programy. Skvělým příkladem je chybějící chyba xinput1_3.dll, která se někdy objeví před určitými videohrami. Soubor je ve skutečnosti soubor DirectX a je podporován a dodáván společností Microsoft v jeho softwarovém balíčku DirectX.

Soubory DLL ze stránek pro stahování DLL mohou být infikovány viry

Vzhledem k tomu, že weby pro stahování DLL nejsou schválenými zdroji pro soubory DLL a často mají k dispozici jen málo kontaktních informací, nejsou žádné záruky, že právě stažený soubor neobsahuje virovou infekci. Za předpokladu, že máte dobrý antivirový program, může být infikovaný soubor DLL během stahování do karantény, ale rozhodně to není zaručeno. Udělejte bezpečnou cestu a jednoduše se vyhněte stahování čehokoli z těchto stránek pro stahování DLL. Vyhledejte viry a další malware, pokud máte obavy, že nedávno stažený soubor mohl být něčím jiným, než si myslíte.

Weby ke stažení DLL by mohly ohrozit zabezpečení vašeho počítače

Soubory DLL jsou jako malé specializované programy, které lze naprogramovat tak, aby automaticky prováděly různé akce, dokonce i akce, které váš počítač otevírají hackerům a jiným druhům průniků. Takové soubory DLL existují. I když je nepravděpodobné, že budete hledat jeden z těchto konkrétních ke stažení a instalaci, je to riziko, které podstupujete, když něco nainstalujete z webu pro stahování DLL. Neriskujte to – řiďte se radami v předchozích několika tipech a pořiďte si DLL od jejího zdroje, nikoli od dealera DLL „back-alley“!

Opravte problémy DLL správným způsobem

Jak jste si přečetli výše, počítač má tendenci hlásit ne celý problém, ale pouze první problém, se kterým se setká. Počítač nepokračuje v seznamu problémů, které najde, je první, díky kterému se zastaví. V tomto případě chybějící soubor DLL. Musíte tedy zjistit, o jaký skutečný problém jde, což pravděpodobně není prostě chybějící soubor DLL. Chcete-li to provést, musíte najít průvodce řešením problémů pro konkrétní problém. Na Lifewire máme stovky příruček pro řešení potíží s DLL. Jednoduše vložte název souboru DLL do vyhledávacího pole v horní části této stránky a vyhledejte jej.