Skip to content

Nová studie ukazuje, že iPhone 13 si drží svou hodnotu lépe než Pixel 6

6 de Říjen de 2022
GettyImages 1236819046 f56684d21f4e4e60839c895e4c4ce082

Nová zpráva ukazuje, jak si nový iPhone 13 uchovává svou hodnotu déle než telefon Pixel 6 od Googlu, protože poptávka zákazníků po zařízení Apple zůstává vysoká i přes nedostatek zařízení. Zpráva pochází z Sell Cell, online tržiště pro starší mobilní zařízení. Společnost prozkoumala hodnoty výměny na zařízeních 45 prodejců, aby mohla data zobrazit. Podle zjištění si iPhone 13 i nadále vede dobře měsíce po uvedení na trh, zatímco Pixel 6 se od svého vydání zmítal.

Zájem spotřebitelů o nejnovější smartphone od Applu neochabuje. Ve skutečnosti zaznamenává stálý vzestup. V prvním měsíci odepisovala řada iPhone 13 v průměru 24,9 procenta, ale tato odpisová míra postupem času klesala. Pixel 6 na druhou stranu bojuje s konkurencí. U všech pěti možností zařízení odepsala řada Pixel 6 v prvním měsíci v průměru 42,6 procenta a tato hodnota nadále klesá. Navzdory počátečním problémům iPhone 13 se zdá, že Pixel 6 se snaží překonat mezeru. Zpráva naznačuje, že tento trend podporuje síla rozpoznávání jmen.

Pixel 6 Pro

Společnost Sell Cell zjistila, že poptávka po iPhonech je stálá a lidé jsou ochotni být trpěliví, když se dostanou do rukou. I když je Pixel 6 v určitém ohledu lepší než iPhone 13, spotřebitelé budou stále používat zařízení Apple, protože je to zařízení, kterému důvěřují a spojují ho s hodnotou. Na základě své zprávy společnost Sell Cell doporučuje iPhone 13 jako lepší investici, pokud plánujete zařízení později prodat. A zdá se, že celková zjištění ze studie Sell Cell podporují teorii, že zařízení iPhone mají tendenci se časem odepisovat lépe než jiné značky.