Skip to content

Nová webová kamera Dell chce nahradit vaši DSLR

16 de Listopad de 2022
DellUltraSharpWebcam lifestyle1 8a88dbcb3dee4b3882b8d19e7b50f593

Klíčové věci

  • Webová kamera Dell Ultrasharp využívá 4K obrazový snímač Sony Starvis ke zlepšení výkonu při slabém osvětlení.
  • Podporuje biometrické přihlášení Windows Hello a dokáže automaticky probudit váš počítač, když se k němu přiblížíte.
  • Za cenu 199,99 $ to není levné (ale rozhodně méně než fotoaparát DSLR).

Co kdyby vaše webová kamera mohla přimět vaše spolupracovníky, aby si mysleli, že používáte plnohodnotnou digitální zrcadlovku? Nová webová kamera Ultrasharp společnosti Dell je navržena tak, aby tento trik dokázala. Funguje jako jakákoli webová kamera, připojuje se přes USB a automaticky zpracovává úpravy kvality obrazu. Ale na rozdíl od většiny webových kamer má obrazový snímač Sony navržený tak, aby zlepšil kvalitu obrazu při špatném osvětlení. Společnost Dell si myslí, že to posune kvalitu videa z webové kamery na novou úroveň – není potřeba žádné kruhové světlo. „Faktem je, že kvůli pandemické situaci mnoho z nás zůstává doma a hodně telefonuje,“ řekl Wee Kee Yeo, viceprezident společnosti Dell Technologies na vzdáleném tiskovém brífinku. „Mnoho uživatelů jde cestou a ptá se ‚jak docílím toho, abych vypadal fantasticky?“

Benchmark DSLR, ale ne technologie DSLR

Až dosud byla odpověď na tuto otázku drahá: kupte si DSLR a použijte ji jako webovou kameru. Výsledky jsou skvělé, i když to stojí nejméně 500 $ a je podporováno omezeným počtem kamer. Ultrasharp Camera společnosti Dell usiluje o podobné výsledky s menšími problémy za přijatelnějších 199,99 $ MSRP. Dell však ve webové kameře Ultrasharp nepoužívá full-frame DSLR obrazový snímač. Kamera místo toho používá 4K HDR Starvis, který Sony původně prodávalo výrobcům bezpečnostních kamer. To by se mohlo zdát od společnosti Dell trochu jako návnada (ačkoli Dell nikdy netvrdí, že používá snímač kalibru DSLR, místo toho nazývá DSLR „benchmark“), ale vzhledem k ceně je to pochopitelné. Starvis má zlepšit kvalitu videa při špatném nebo nerovnoměrném osvětlení. To popisuje nejen ztlumený monitor chodeb s bezpečnostními kamerami, ale také domácí kancelář osvětlenou jedinou LED lampou v rohu místnosti. Webová kamera Dell Ultrasharp není první webovou kamerou se senzorem Sony Starvis. Tato pocta patří Razer’s Kiyo Pro, který byl vydán v únoru. Testoval jsem Kiyo Pro a zjistil jsem, že pravděpodobně poskytuje nejlepší kvalitu obrazu při slabém osvětlení ze všech dnešních webových kamer. Použití senzoru Starvis s rozlišením 4K od společnosti Dell je slibné vzhledem k tomu, co Kiyo Pro může poskytnout v rozlišení 1080p.

Všechny funkce (kromě mikrofonu)

O kvalitě DSLR není sporu, ale použití takového fotoaparátu s počítačem má své nevýhody. Fotoaparáty pro profesionální fotografy jsou nabité nastaveními, díky nimž je používání fotoaparátu zastrašující. DSLR také postrádají funkce zaměřené na PC, které zlepšují každodenní použití. Webová kamera Dell Ultrasharp hodí do kuchyňského dřezu. Podporuje 4K video při 30 snímcích za sekundu nebo 1080p při 60 snímcích za sekundu a lze nastavit zorné pole mezi 65, 78 nebo 90 stupni. Podpora HDR je zahrnuta a používá se ke zlepšení expozice a vyvážení barev při nerovnoměrném osvětlení. Je to také svátek nejnovějších technologií fotoaparátů řízených umělou inteligencí. Má infračervený senzor, který umožňuje přihlášení pomocí rozpoznávání obličeje Windows Hello. Dell jde ještě o kus dál a přidává senzor přiblížení na podporu detekce přítomnosti uživatele, což je funkce, která automaticky probudí váš počítač, když se přiblížíte (a uspí ho, když se vzdálíte).

Webová kamera Dell UltraSharp namontovaná na obrazovce počítače.

Software webové kamery podporuje automatické zarámování, které, stejně jako nový Powerconf C300 od Anker, dokáže sledovat váš pohyb a oříznout video, abyste zůstali uprostřed. K dispozici je také držák na stativ a magnetický ochranný kryt. Jedna klíčová funkce však chybí: mikrofon. „Záměrně jsme k tomuto zařízení nepřidali mikrofon,“ řekl Ray Watkins, programový manažer spotřebitelských recenzí společnosti Dell na vzdáleném tiskovém briefingu. Společnost Dell očekává, že zákazníci, kteří mají zájem o špičkovou webovou kameru, budou raději používat vyhrazený mikrofon. Přesto si myslím, že je to zvláštní opomenutí.

Webová kamera pro každý úhel

Brífink společnosti Dell se zaměřil na to, jak webová kamera Ultrasharp oslovuje profesionály v kanceláři, kteří přešli na práci na dálku. Watkins však řekl, že to není jediné použití webové kamery. Věří, že bude mít širokou přitažlivost pro tvůrce obsahu, včetně YouTuberů a streamerů Twitch. „V herní komunitě to bude obrovské,“ řekl Watkins, „protože za cenu jedné zrcadlovky můžete mít čtyři nebo pět těchto kamer, které pro vaše streamy natáčí více úhlů.“ Streamer s pěti webovými kamerami Ultrasharp zní jako nejdivočejší sen společnosti Dell, ale je na tom pravda. Razer’s Kiyo Pro, jak bylo zmíněno, také používá snímač Sony Starvis, ale postrádá mnoho funkcí společnosti Dell, včetně IR senzoru, senzoru přiblížení a rozlišení 4K. Webová kamera Ultrasharp by mohla být lákavou alternativou.