Skip to content

Odebírání objektů z obrázků pomocí Photoshop Elements

4 de Srpen de 2021
GettyImages 991281568 9a0d1bfca44c42a4a240312d76a4cf75

Existuje několik způsobů, jak odstranit objekty z fotografií pomocí aplikace Photoshop Elements. Můžete například použít nástroj Klon, Kapátko nebo Bodový hojivý štětec, abyste se zbavili rušivých vlivů v popředí a na pozadí obrázku. Pokyny v tomto článku se týkají aplikace Photoshop Elements 2019 pro Windows a Mac, ale stejné kroky platí pro starší verze.

Jak odstranit objekty pomocí nástroje klonování

Nástroj klonování vám umožní zkopírovat část obrázku a vložit ji do jiné oblasti. V níže uvedeném příkladu se klonovací nástroj používá k odstranění ostnatého drátu z popředí obrázku:

Kůň se dívá přes plot z ostnatého drátu.

 1. Otevřete svůj obrázek ve Photoshopu Elements a vyberte Expert záložka v horní části.

  Záložka Expert

 2. Vybrat Nástroj Klonovat razítko. V Možnosti nástroje panel, vyberte štětec s fuzzy hranami (pomůže vám to prolnutí) a upravte velikost štětce.

  Nástroj Clone Brush

 3. Podržte Alt klíč (pro Windows) nebo Možnosti klíč (pro Mac) a kliknutím na část obrázku těsně nad ostnatým drátem oblast zkopírujte, poté kliknutím na ostnatý drát zakryjte oblast. Pro přiblížení použijte klávesovou zkratku Ctrl + znaménko plus (pro Windows) nebo Příkaz + znaménko plus (pro Mac).

  Kliknutím Alt na část obrázku těsně nad ostnatým drátem zkopírujete oblast, poté kliknutím na ostnatý drát zakryjete oblast.

 4. Chcete -li odstranit ostnatý drát, opakujte předchozí krok přes obrázek. Chcete -li zajistit dobrou směs, použijte malé tahy a podle potřeby znovu vyberte oblasti vzorků, abyste se vyhnuli ostrým čarám.

  Chcete -li odstranit ostnatý drát, opakujte předchozí krok přes obrázek.

 5. Stejnou technikou odstraníte stín ostnatého drátu.

  Stejnou technikou odstraníte stín ostnatého drátu.

Pokud vám po úpravách zůstaly zřejmé čáry nebo skvrny, vyhlaďte oblast pomocí štětce na bodové hojení.

Kůň vyplazuje jazyk v poli.

Jak odstranit objekty pomocí léčivého kartáče

Nástroj Spot Healing Brush má nastavení s vědomím obsahu, které vzorkuje okolní oblast a provádí práci s přiřazením vybraných oblastí. Tento nástroj je nejvhodnější pro oblasti obklopené spoustou podobných barev a tvarů. Chcete -li použít bodový hojivý kartáč k odstranění předmětů:

 1. Vybrat Bodový hojivý štětec nářadí, poté vyberte Vědomý si obsahu v Možnosti nástroje panel.

  Nástroj Spot Healing Brush a možnost Content Aware

 2. Klikněte a přetáhněte přes část ostnatého drátu. Vybraná oblast se zobrazí šedě.

  Klikněte a přetáhněte přes část ostnatého drátu.

 3. Uvolněním tlačítka myši ostnatý drát zmizí. Tento postup opakujte, abyste odstranili zbytek drátu a jeho stín. Pro dosažení nejlepších výsledků pracujte v malých sekcích. Pokud efekt nevypadá tak, jak chcete, stiskněte Řízení + Z (nebo Příkaz + Z na Macu) zrušíte předchozí akci a zkusíte to znovu.

  Uvolněním tlačítka myši ostnatý drát zmizí.

Jak odstranit předměty kapátkem

Pomocí nástroje Kapátko v kombinaci s nástrojem Štětec můžete namalovat plnou barvu na objekt, který chcete odebrat. Tato metoda funguje nejlépe s malými objekty před plnou barvou:

 1. Vybrat Nástroj kapátko a klikněte na barvu, kterou chcete malovat (někde velmi blízko objektu, který budete odstraňovat).

  Nástroj kapátko

 2. Vybrat Kartáčový nástroj a namalujte předmět. Velikost, tvar a krytí štětce můžete upravit v Možnosti nástroje panel.

  Nástroj štětec