Skip to content

Odeslání textové zprávy na pevný telefon

5 de Červenec de 2021
GettyImages 958038928 5b05aba1119fa8003a8cde6f 59e656ec8d344ec5854476712d7eef4b

Je zřejmé, že textové zprávy jsou povoleny pouze mezi mobilními telefony. Nebo jsou? To vyvolává otázku: co se stane, když pošlete textovou zprávu na pevnou linku?
Všichni mobilní operátoři nepodporují posílání SMS na pevnou linku, takže posílání SMS na pevnou linku nemusí vždy fungovat. Pokud vaše číslo blokuje také někdo s pevnou linkou, text neprojde. Někteří operátoři, kteří podporují možnost převést text na hlasovou zprávu pro pevnou linku, však podporují. Pokud používáte telefon s Androidem, měly by níže uvedené informace platit bez ohledu na to, kdo váš telefon vyrobil: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi atd.

Jak funguje převod na pevnou linku

Proces odesílání textových zpráv na pevnou linku z mobilního telefonu je v podstatě směsicí textových zpráv na jiný mobilní telefon a volání na pevnou linku. Příslušné kroky a cena za službu se však u mobilních operátorů mohou mírně lišit, proto si přečtěte níže uvedenou část, která se týká vašeho operátora. Základní myšlenkou je napsat číslo pevné linky, jako byste to udělali u kteréhokoli jiného mobilního telefonu. Po odeslání se váš text převede na hlasovou zprávu, aby jej bylo možné slyšet po telefonu. Po přijetí příjemce pevné linky uslyší vaše telefonní číslo na začátku zprávy. Pokud odpoví a odpoví, jeho zpráva vám bude odeslána zpět. Pokud tak neučiní, vaše textová / zvuková zpráva se ponechá v jejich systému hlasové schránky.

Sprint

Sprint účtuje 0,25 $ za textovou zprávu, kterou pošlete na pevnou linku. Nejedná se však o skrytý poplatek – před odesláním zprávy se musíte k této funkci přihlásit a přijmout poplatek, takže si nemusíte dělat starosti s tím, že by se vám náhodou stalo, že se vám zaúčtuje poplatek za telefon. Například poté, co napíšete svou první textovou zprávu a zadáte desetimístné telefonní číslo pevné linky pro text / volání, obdržíte přihlášenou textovou zprávu s informací, že vaše poznámka bude převedena na počítačový hlas pro pevnou linku přijímat telefon. Po úspěšném doručení textové zprávy na pevnou linku pomocí aplikace Sprint obdržíte do telefonu potvrzovací text. Zpráva vám řekne, jak byl váš text přijat a zda pro vás příjemce zanechal zprávu s hlasovou odpovědí.

Verizon

Stránka Verizon's Text to Landline FAQ

Funkce textu na pevnou linku dostupná pro telefony Verizon Wireless je údajně k dispozici „s většinou bílých stránek uvedených telefonních čísel v USA.“To znamená, že služba je funkční pouze v USA a nefunguje se všemi kabelovými telefony. Způsob, jakým tato funkce textových zpráv na pevnou linku funguje, je přesně stejný jako u služby Sprint. Jednoduše zadejte telefonní číslo, jako byste psali na jakékoli číslo, a zadejte zprávu, která by měla být převedena na zvuk. Pokud příjemce odpoví, obdržíte textovou zprávu s číslem, na které musíte do 120 hodin zavolat, abyste si odpověď vyslechli. Můžete psát více pevných linek najednou, stejně jako můžete posílat skupinové zprávy na jiné mobilní telefony. Mějte však na paměti, že vám bude účtováno zvlášť za každé číslo pevné linky, na které posíláte text. U každého čísla, které pošlete SMS, budete muset přijmout poplatek Text na pevnou linku (který budete vyzváni k přijetí přes text), pokud jste již dříve na toto pevné číslo neposlali zprávu. Pokud tedy posíláte zprávu na pět pevných linek najednou a již jste zaslali čtyři z těchto čísel dříve, budete muset potvrdit pouze poplatek za toto poslední – všechna ostatní čísla vám budou účtována automaticky, protože již jste souhlasili s účtováním těchto čísel. Chcete-li, aby vám společnost Verizon přestala automaticky účtovat textové zprávy na pevnou linku na dané číslo, odešlete na toto číslo text 1150 , který říká „OPT OUT“ a obsahuje 10místné číslo, které chcete přestat posílat SMS (např. OPT OUT 555-555-1234). Při používání funkce Verizon’s Text to Landline byste si měli být vědomi těchto poplatků:

  • 0,25 $ za každý text, který odešlete na pevnou linku (i když příjemce neodpoví).
  • 0,25 $ za každou odpověď, kterou posloucháte.
  • Ty jsi ne Pokud se zprávu nepodaří odeslat, bude účtován poplatek.
  • Ty jsi ne účtováno, když vás Verizon požádá o přijetí Text na pevnou linku funkce pro číslo, na které posíláte SMS, ani když odpovíte zpět a přijmete poplatek.
  • Příjemce může zdarma přijmout text na svém pevném telefonu.

Pokud máte další dotazy ohledně toho, jak to funguje, podívejte se na Časté dotazy společnosti Text na pevnou linku společnosti Verizon.

Proč zde není uveden můj mobilní operátor?

Pokud jste si to dosud neuvědomili, počáteční proces odesílání textových zpráv na pevnou linku je identický bez ohledu na to, jaký nosič používáte. Pokud tedy svého operátora nevidíte výše, ale chcete zjistit, zda podporuje posílání textových zpráv na pevnou linku, zkuste to sami a uvidíte, co se stane. Výsledkem je, že buď dostanete zpět text, který vás požádá o potvrzení poplatku za textovou zprávu na pevnou linku, nebo vám bude sděleno, že váš operátor tuto funkci nepodporuje.