Skip to content

Odstraňování problémů s Nikonem: Jak opravit fotoaparát Nikon

13 de Červenec de 2021
safari photo canon and nikon digital cameras and lenses masai mara game reserve kenya 769713645 5bde071546e0fb0026a2c012

Můžete se setkat s problémy se zaměřením a pořizovat fotoaparáty Nikon, které nevedou k žádným chybovým zprávám ani k jiným snadno srozumitelným vodítkům. Řešení těchto problémů může být trochu složité a můžete být nervózní z pokusu o opravu sami. Řešení problémů však nemusí být obtížný proces. Tyto tipy vám pomohou, aby váš fotoaparát Nikon znovu fungoval. Tipy pro odstraňování problémů v této příručce obecně platí pro všechny modely fotoaparátů Nikon.

Příčiny problémů s fotoaparátem Nikon

Váš fotoaparát Nikon může během své životnosti narazit na řadu problémů. Možná se nezapne, nebo se na LCD zobrazí prázdná obrazovka. Možná, že objektiv není správně zaostřen správně. Tyto problémy mohou být způsobeny špatnými bateriemi, znečištěnými čočkami, nastavením softwaru atd.

Jak opravit běžné problémy s fotoaparátem Nikon

Zde je několik běžných problémů, se kterými se můžete u svého fotoaparátu Nikon setkat, spolu s některými potenciálními řešeními.

  1. Zkontrolujte baterii. Pokud má fotoaparát prázdnou obrazovku nebo po stisknutí tlačítka spouště nefotografuje, pravděpodobně za to může baterie. Je baterie nabitá? Je vloženo správně? Jsou jeho kovové konektory čisté? Pokud ne, odstraňte špínu měkkým hadříkem. Jsou v prostoru pro baterie nějaké částice nebo cizí předměty, které by mohly bránit dobrému připojení? Zkontrolujte všechny tyto věci a poté fotoaparát znovu zapněte.

  2. Zkontrolujte úložiště fotoaparátu. Pokud je paměťová karta nebo interní paměť plná nebo téměř plná, fotoaparát nemusí uložit fotografii, kterou se pokoušíte pořídit. Fotoaparát občas nezaznamenává fotografie, protože má v paměti 999 fotografií. Některé starší modely Nikon nemohou uložit více než 999 fotografií najednou.

  3. Zkontrolujte tlačítko na monitoru. Tento tip pro řešení potíží je určen pro fotoaparáty, kde LCD nic nezobrazuje nebo pravidelně zhasíná. Některé digitální fotoaparáty Nikon mají to, co společnost nazývá tlačítka monitoru, které zapínají a vypínají LCD. Je možné, že je LCD vypnutý, takže najděte tlačítko monitoru svého modelu a stiskněte jej. Informace o snímání fotoaparátu můžete zobrazit také pomocí tlačítka monitoru. Opakovaným stisknutím zobrazíte na obrazovce různé informace nebo odstraníte všechna data fotografování. Většina fotoaparátů Nikon má režim úspory energie, při kterém fotoaparát vypne LCD po několika minutách nečinnosti. Pokud k tomu dojde podle vašich představ příliš často, vypněte tuto funkci nebo prodlužte dobu před spuštěním režimu úspory energie. Tuto změnu můžete provést v nastavení fotoaparátu.

  4. Zvyšte jas. Některé LCD displeje jsou na přímém slunečním světle špatně viditelné kvůli oslnění. Pokud je obrazovka příliš tmavá, umožňují některé fotoaparáty Nikon zvýšit jas. Svou volnou rukou zakryjte obrazovku před přímým sluncem nebo otočte své tělo, abyste na LCD zabránili slunečnímu záření. Pokud je LCD displej znečištěný nebo rozmazaný, očistěte jej měkkým suchým hadříkem z mikrovlákna.

  5. Ujistěte se, že je fotoaparát ve správném režimu fotografování. Pokud váš fotoaparát po stisknutí tlačítka spouště nezaznamenává fotografie, zkontrolujte, zda je volič otočen do režimu záznamu fotografií, nikoli do režimu přehrávání nebo režimu záznamu videa.

  6. Zkontrolujte pomocnou lampu automatického zaostřování. Pokud automatické zaostřování fotoaparátu nefunguje správně, může za to pomocná lampa nebo světlo. U některých fotoaparátů Nikon point and shoot můžete vypnout pomocnou lampu automatického zaostřování (malé světlo, které poskytuje další osvětlení, které pomáhá při automatickém zaostřování na předmět, zejména při použití blesku při slabém osvětlení). Pokud však kontrolka automatického zaostřování nesvítí, fotoaparát nemusí správně zaostřit. Prohlédněte si nabídky fotoaparátu Nikon a zapněte pomocnou lampu automatického zaostřování. Nebo můžete být příliš blízko objektu, aby mohlo automatické zaostřování fungovat. Zkuste trochu zálohovat.