Skip to content

Oprava chyb Propsys.dll správným způsobem

12 de Červenec de 2021
propsys dll error message 5aeb4dedba61770036a38da4

Chyby Propsys.dll jsou způsobeny situacemi, které vedou k odstranění nebo poškození souboru DLL propsys. V některých případech mohou chyby propsys.dll znamenat problém s registrem, problém s virem nebo škodlivým softwarem nebo dokonce selhání hardwaru. Chybová zpráva propsys.dll se může vztahovat na jakýkoli program nebo systém, který by mohl soubor využívat v kterémkoli z operačních systémů společnosti Microsoft, včetně Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP a Windows 2000.

Chyby Propsys.dll

Existuje několik různých způsobů, jak se mohou chyby propsys.dll zobrazit ve vašem počítači. Zde jsou některé z běžnějších způsobů, jak byste mohli vidět chyby propsys.dll:

 • Propsys.dll nebyl nalezen
 • Start této aplikace se nezdařil, protože propsys.dll nebyl nalezen. Tento problém může vyřešit přeinstalování aplikace
 • Nemůže najít [PATH] propsys.dll
 • Soubor propsys.dll chybí
 • Nemůže začít [APPLICATION]. Chybí požadovaný komponent: propsys.dll. Prosím nainstalujte [APPLICATION] znovu

Chybové zprávy Propsys.dll se mohou objevit při používání nebo instalaci určitých programů, při spuštění nebo vypnutí systému Windows nebo dokonce během instalace systému Windows. Kontext chyby propsys.dll je důležitá informace, která vám při řešení problému pomůže.

Jak opravit chyby propsys.dll

Nestahujte propsys.dll z webové stránky „Stažení DLL“. Existuje mnoho důvodů, proč je stahování souboru DLL špatný nápad. Pokud potřebujete kopii propsys.dll, je nejlepší ji získat z původního, legitimního zdroje. Spusťte systém Windows v nouzovém režimu a proveďte některý z následujících kroků, pokud nemůžete běžně přistupovat k systému Windows kvůli chybě propsys.dll.

 1. Obnovte propsys.dll z koše. Nejjednodušší možnou příčinou „chybějícího“ souboru propsys.dll je to, že jste jej omylem smazali. Pokud máte podezření, že jste omylem smazali propsys.dll, ale již jste vyprázdnili Koš, můžete obnovit propsys.dll pomocí bezplatného programu pro obnovu souborů. Obnovení odstraněné kopie souboru propsys.dll pomocí programu pro obnovení souboru je chytrý nápad, pouze pokud jste si jisti, že jste soubor odstranili sami a že předtím, než jste to udělali, správně fungoval.

 2. Spusťte antivirovou / malwarovou kontrolu celého vašeho systému. Některé chyby propsys.dll mohou souviset s virem nebo jinou malwareovou infekcí v počítači, která poškodila soubor DLL. Je dokonce možné, že chyba propsys.dll, kterou vidíte, souvisí s nepřátelským programem, který se maskuje jako soubor.

 3. Pomocí nástroje Obnovení systému můžete vrátit poslední změny systému. Pokud máte podezření, že chyba propsys.dll byla způsobena změnou provedenou v důležitém souboru nebo konfiguraci, může problém vyřešit obnovení systému.

 4. Přeinstalujte program, který používá soubor propsys.dll. Pokud při použití konkrétního programu dojde k chybě DLL propsys.dll, měla by soubor nahradit přeinstalování programu. Snažte se tento krok dokončit. Pravděpodobným řešením této chyby DLL je přeinstalování programu, který poskytuje soubor propsys.dll, pokud je to možné.

 5. Aktualizujte ovladače hardwarových zařízení, která mohou souviset s propsys.dll. Pokud se vám například při přehrávání 3D videohry zobrazuje chyba „Soubor propsys.dll chybí“, zkuste aktualizovat ovladače grafické karty. Soubor propsys.dll může nebo nemusí souviset s grafickými kartami – to byl jen příklad. Klíčem je věnovat velmi velkou pozornost kontextu chyby a podle toho odstraňovat problémy.

 6. Vraťte ovladač zpět na dříve nainstalovanou verzi, pokud po aktualizaci ovladače konkrétního hardwarového zařízení začaly chyby propsys.dll.

 7. Spuštěním příkazu sfc / scannow System File Checker nahraďte chybějící nebo poškozenou kopii souboru propsys.dll. Protože tento soubor DLL poskytuje společnost Microsoft, měl by jej obnovit nástroj Kontrola systémových souborů.

 8. Nainstalujte si všechny dostupné aktualizace systému Windows. Mnoho aktualizací Service Pack a dalších oprav nahrazuje nebo aktualizuje některé ze stovek distribuovaných souborů DLL společnosti Microsoft ve vašem počítači. Soubor propsys.dll lze zahrnout do jedné z těchto aktualizací.

 9. Vyzkoušejte paměť a poté otestujte pevný disk. Většinu řešení potíží s hardwarem jsme nechali na poslední krok, ale paměť a pevný disk vašeho počítače lze snadno otestovat a jsou nejpravděpodobnějšími součástmi, které by mohly způsobit chyby propsys.dll při jejich selhání. Pokud některý z testů hardware selže, co nejdříve vyměňte paměť nebo vyměňte pevný disk.

 10. Opravte instalaci systému Windows. Pokud výše uvedené pokyny pro řešení potíží se soubory propsys.dll výše nejsou úspěšné, mělo by provedení opravy nebo instalace při spuštění obnovit všechny soubory DLL systému Windows do jejich pracovních verzí.

 11. Použijte bezplatný čistič registru k opravě problémů souvisejících s propsys.dll v registru. Bezplatný program na vyčištění registru vám může pomoci odstraněním neplatných položek registru propsys.dll, které mohou způsobovat chybu DLL. Zřídka doporučujeme používat čističe registru. Jsou zde zahrnuty jako pokus o „poslední možnost“ před dalším destruktivním krokem.

 12. Proveďte čistou instalaci systému Windows. Čistá instalace systému Windows vymaže vše z pevného disku a nainstaluje novou kopii systému Windows. Pokud žádný z výše uvedených kroků neopraví chybu propsys.dll, měl by to být váš další postup. Během čisté instalace budou vymazány všechny informace na vašem pevném disku. Ujistěte se, že jste provedli nejlepší možný pokus o opravu chyby propsys.dll pomocí kroku odstraňování problémů před tímto.

 13. Odstraňte problém s hardwarem, pokud chyby propsys.dll přetrvávají. Po čisté instalaci Windows může váš problém DLL souviset pouze s hardwarem.

Potřebujete další pomoc?

Pokud nemáte zájem o vyřešení tohoto problému sami, přečtěte si téma Jak mohu opravit tento počítač? pro úplný seznam možností podpory a pomoc se vším, co potřebujete, včetně výpočtu nákladů na opravu, vyřazení souborů, výběru opravárenské služby a mnohem více.