Skip to content

Oprava: Vzdálené zařízení nepřijme připojení

8 de Září de 2021
the remote device won t accept the connection 4684599 14 3968eaf2ea754aebb669334d03d60103

Chybová zpráva, že vzdálené zařízení nebo prostředek nepřijme připojení může to být dočasná závada, nebo to může být známka malwaru. Pokud jste svůj notebook připojili k podnikové síti, oddělení IT možná změnilo vaše nastavení LAN, aby pro přístup k internetu používalo firemní proxy server. Pokud toto nastavení zůstane i při pokusu o připojení z domova, tato chyba se může zobrazit. Řešení tohoto problému závisí na tom, co způsobilo chybu.

Příčiny vzdálených zařízení, která nepřijímají připojení

Význam této chybové zprávy souvisí s tím, jak je směrován váš internetový provoz, kdykoli používáte prohlížeč. Když je váš počítač nakonfigurován pro použití proxy serveru, všechny vaše internetové požadavky jsou směrovány na tento proxy server. Server proxy pak zpracovává veškerý provoz mezi internetem a vaším počítačem. V podnikové síti je to normální. Správci IT používají proxy servery k ochraně podnikových sítí před škodlivými webovými stránkami a ochraně podnikových informací. V některých případech se však domácí uživatelé nakazí softwarem, který upravuje nastavení LAN ve snaze směrovat internetový provoz přes nechtěné proxy servery.

Fotografie proxy serveru se síťovými kabely

Jak opravit vzdálená zařízení, která nepřijímají připojení

  1. Spusťte skenování malwaru. Zejména v domácím kontextu může tato chyba indikovat konkrétní druh malwarové infekce, která se pokouší směrovat odchozí provoz přes proxy server. Toto přesměrování umožňuje lidem, kteří ovládají server proxy, číst veškerý obsah tohoto provozu – včetně hesel účtů.

  2. Obnovte nastavení serveru DNS. Spravované sítě někdy zaznamenávají aktualizace nastavení DNS, které se efektivně nešíří na místní počítače. Uvolněním a obnovením serveru DNS obnovíte mezipaměť DNS a vymažete nesprávně zarovnaná nastavení, která blokují přístup k některým vzdáleným prostředkům.

  3. Získejte nové zásady pro groupware. je možné, že se změnilo jedno z vašich nastavení zásad skupiny, což způsobí, že váš počítač používá pro přístup na internet nesprávný proxy server. Z okna příkazového řádku spusťte gpupdate /force. Pokud systém Windows zobrazí chybu, musí místo toho příkaz provést někdo s přístupem pro správce.

  4. Odeberte proxy server z nastavení LAN. Přístup Připojení k internetu > Vlastnosti internetu > Připojení a ověřit to Automaticky detekovat nastavení je povoleno.