Skip to content

Oznámení dostávají nový vzhled v Androidu 12

8 de Prosinec de 2022
1. Android 12 Keyword Header.max 1000x1000 4811bae249574f1a99674caafbfa6b9e

Google mění způsob, jakým vypadají oznámení v režimu na šířku, ale někteří lidé mohou být nespokojeni s vylepšením, jakmile si nainstalují Android 12. Spot by @Futur3Sn0w na Twitteru se nyní oznámení v režimu na šířku budou zobrazovat ve středu obrazovky, místo aby zabíraly celou šířku.

I když někteří mohou tuto vizuální změnu považovat za vylepšení, omezuje počet chytrých odpovědí, které vidíte pod příchozími zprávami, podle 9to5Google. Funkce Smart Reply, která byla představena v roce 2018, využívá umělou inteligenci k navrhování odpovědí na základě vašich nedávných zpráv. Pokud na jednu klepnete, automaticky se odešle druhé osobě. Vzhledem k tomu, že odpovědi jsou automaticky generovány umělou inteligencí, mohou být často obecné nebo postrádají správný tón, ale mohou šetřit čas, pokud vše, co chcete poslat zpět, je rychlé „Díky!“ nebo „Brzy se uvidíme!“ Lidé, kteří na tuto funkci spoléhají, nemusí ocenit méně možností při prohlížení oznámení v režimu na šířku.

Obrazovka upozornění Android 12 beta

Změna by mohla být také problémem pro lidi, kteří vlastní telefony s menším displejem, nebo pro kohokoli, kdo dává přednost větším textovým a zobrazovacím oblastem z důvodu přístupnosti. Android 12 je aktuálně ve verzi beta a říká se, že dorazí na podzim. Jeho největší novinkou je kompletní vizuální přepracování nazvané Material You. Google slibuje více barev, více animací a mnohem více možností přizpůsobení. Vylepšuje také vzhled rychlých nastavení, protože namísto kruhových ikon použijete obdélníkové ikony. Stejně jako se mění oznámení na šířku, je vizuálně přitažlivější, ale větší ikony znamenají, že na obrazovce bude najednou méně možností. Mezi další nové funkce systému Android 12 patří upgrady ochrany osobních údajů, nový režim pro jednu ruku, nové widgety a mnoho dalšího.