Skip to content

Paměťové karty videokamery SD/SDHC

8 de Srpen de 2021
sd card resized 56a0e0eb3df78cafdaa5f3af

Jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí trhu s videokamerami jsou modely, které k ukládání videozáznamů používají vyměnitelné paměťové karty Flash. Zatímco fotoaparáty již dlouho obsahují sloty pro paměťové karty flash pro ukládání fotografií, teprve nedávno začaly používat paměťové karty flash jako náhradu za pásku, DVD a pevné disky jako hlavní paměťové médium ve videokameře.

Karty SD/SDHC

Každý výrobce videokamer používá pro své videokamery založené na paměťových kartách Flash Secure Digital (SD) a jeho blízký bratranec Secure Digital High Capacity (SDHC). Někteří výrobci paměťových karet typu flash, jako je Sandisk, začali prodávat vybrané karty SD a SDHC jako karty „videa“. To, že si říká grafická karta, neznamená, že je pro vaši videokameru ta pravá. Existují klíčové rozdíly, kterých si musíte být vědomi.

Kapacity karet SD/SDHC

Karty SD jsou k dispozici pouze do kapacity 2 GB, zatímco karty SDHC jsou k dispozici s kapacitou 4 GB, 8 GB, 16 GB a 32 GB. Čím vyšší je kapacita, tím více videa může karta uložit. Pokud si koupíte videokameru se standardním rozlišením, můžete si pořídit kartu SD. Pokud uvažujete o videokameře s vysokým rozlišením, která používá paměťové karty typu flash, budete si muset zakoupit kartu SDHC.

Kompatibilita

I když může existovat několik skrytých výjimek, drtivá většina videokamer na trhu přijímá paměťové karty SD i SDHC. Pokud vaše videokamera říká, že je kompatibilní s kartami SDHC, může také přijímat karty SD. Pokud však přijímá pouze karty SD, nemůže přijímat karty SDHC. I když vaše videokamera přijímá karty SDHC, nemusí podporovat všechny karty. Levnější videokamery nemusí podporovat karty SDHC s vyšší kapacitou (16 GB, 32 GB). Budete se muset prokopat drobným písmem, abyste se ujistili, že jsou podporovány karty s vyšší kapacitou.

Rychlost

Jedním z klíčových prvků, které jsou při hodnocení karet SD/SDHC pro použití ve videokameře často přehlíženy, je rychlost. Rychlost paměťové karty je ve skutečnosti kritická, zvláště při natáčení videokamerou s vysokým rozlišením. Chcete -li pochopit, proč je užitečné přečíst si tuto příručku k porozumění bitovým rychlostem videokamery, která obsahuje stručné informace o tom, jak digitální videokamery zaznamenávají a ukládají video data. Aby byl dlouhý příběh krátký, mohou být pomalejší karty SD/SDHC zahlceny množstvím dat, která na ně přivádí digitální videokamera. Použijte pomalejší kartu a nemusí dokonce vůbec nahrávat.

Jakou rychlost potřebujete?

Abyste našli správnou rychlost, jsou karty SD/SDHC rozděleny do čtyř tříd: třída 2, třída 4, třída 6 a třída 10. Karty třídy 2 nabízejí minimální trvalou rychlost přenosu dat 2 megabajty za sekundu (MBps), třída 4 4 MB / s a ​​třída 6 6 MB / s a ​​třída 10 10 MB / s. V závislosti na tom, který výrobce kartu prodává, bude rychlostní třída buď viditelně zobrazena nebo zakopána ve specifikacích. Ať tak či onak, hledejte to. Pro videokamery se standardním rozlišením stačí karta SD/SDHC s rychlostí třídy 2. Je dostatečně rychlý, aby zvládl video v nejvyšší kvalitě se standardním rozlišením, které můžete zaznamenat. U videokamer s vysokým rozlišením jste nejbezpečnější s kartou třídy 6. I když můžete být v pokušení vyrazit na kartu třídy 10, budete platit za výkon, který nepotřebujete.

Karty SDXC

Karty SDHC budou na trhu ještě nějakou dobu, ale nástupce již dorazil. Karta SDXC vypadá jako vaše průměrná karta SD/SDHC, ale nakonec se může pochlubit kapacitami až 2 TB a datovými rychlostmi až 300 MB/s. Splnění těchto výkonnostních specifikací bude samozřejmě trvat roky, ale je zábavné si představit, jaký typ videokamery bude potřebovat tak výkonnou kartu.