Skip to content

Platformy Minecraftu a jejich rozdíly

7 de Září de 2021
GettyImages 455478822 5c93a84446e0fb0001d8806e

Zatímco každá verze Minecraftu je z hlediska platforem (počítač, konzole, kapesní edice, edice Pi a edice Windows 10) obecně stejná, některé jsou omezenější než jiné. Uveďme si seznam pozitiv a potenciálních negativ (v závislosti na tom, kdo jste a na co tuto hru používáte) každé verze.

Počítačové verze (Windows, Mac OS X a Linux)

Z různých platforem je k dispozici Minecraft, počítačová verze hry je snadno nejaktuálnější a uživatelsky přívětivější. Různé aktualizace pro Minecraft jsou zavedeny mnohem dříve v počítačové iteraci hry, než se dostanou na další dostupné platformy. Vzhledem k tomu, že aktualizace pro Minecraft jsou nejprve implementovány do počítačové iterace hry, lidé mají tendenci po vydání vytvářet elegantní projekty. Některé z těchto projektů jsou (a nejsou omezeny na) Resource Packs, Custom Maps, Redstone contraptions a mnoho dalšího. Existují další pozoruhodné aspekty PC verze Minecraftu, které ji činí vhodnější pro hraní oproti jiným platformám. Existuje méně omezení, pokud jde o položky, světovou velikost, servery, příkazy, úpravy, balíčky zdrojů vytvořené uživatelem, ovládací prvky a mnoho dalších nastavení, která vám usnadní hraní a dodají hře mnohem přirozenější charakter.

Minecraft: Pocket Edition (mobilní)

Pokud je hraní na cestách spíše vaším šálkem čaje, Minecraft: Pocket Edition může být přesně to, co hledáte. Minecraft: Pocket Edition byla vydána na mnoha platformách. Tyto platformy jsou Android, iOS, Fire OS, Windows Phone 8.1 a Windows 10. Významnou výhodou z hlediska této konkrétní verze hry je cena. Za 6,99 $ má Minecraft: Pocket Edition krásný prsten. Jedná se o nejdostupnější verzi hry z hlediska platforem a je vynikající pro okamžité hraní. Jednoznačnou nevýhodou prostředí Minecraft: Pocket Edition však je, že má méně možností, pokud jde o nastavení, balíčky zdrojů, skiny, servery a aktualizace (například nedostatek hry The End). Další potenciální nevýhodou je velikost obrazovky a samotné ovládací prvky, protože obecně se vše provádí pomocí prstů na obrazovce. Aktualizace jsou pro tyto verze hry zavedeny mnohem později, protože je třeba je optimalizovat z důvodu kompatibility. Minecraft: Pocket Edition je skvělý způsob, jak hrát, ale pokud vás baví Minecraft a chcete, aby napadl váš telefon (a volný čas) po jednom bloku.

Konzole (PlayStation 3, XBOX 360, PlayStation 4, Xbox One)

Mobilní a počítačové hraní není pro každého. Někteří lidé se rádi drží klasického pocitu z používání ovladače a hraní na konzole. Tady vstupují do hry konzolové edice Minecraftu. Konzolová verze hry Minecraft je v současné době k dispozici na PlayStation 3, PlayStation 4, XBOX 360 a Xbox One. Ze všech platforem, na kterých lze Minecraft hrát (kromě počítače), mají konzolové verze většinou většinu pozitiv. Konzolová edice hry sdílí více podobností s počítačovou edicí hry s malými rozdíly tu a tam. Významný rozdíl, pokud jde o různé platformy, na kterých je Minecraft k dispozici, je světová velikost. V edicích Minecraft pro XBOX 360 a PlayStation 3 jsou světy omezeny na blokovou mapu 864 x 864. U edic Minecraft pro Xbox One a PlayStation 4 jsou světy omezeny na blokovou mapu 2500 x 2500. Ve srovnání s tím počítačová verze a Pocket Edition Minecraftu tuto hranici překonávají vytvořením zdánlivě nekonečného světa.

Minecraft: Pi Edition

Pokud vás někdo zajímá o programování, už nehledejte! Minecraft: Pi Edition vás pokryl! Pi Edition of Minecraft je vynikající úvod do kódování. Abyste mohli začít s kódovacím dobrodružstvím, budete potřebovat „Raspberry Pi“. Podle Mojangových slov „Raspberry Pi je počítač velikosti kreditní karty, který je skvělým výchozím bodem. Je to levné, schopné a přístupné pro nováčky. “ Tato edice Minecraftu vychází z verze Minecraftu pro Minecraft: Pocket Edition. Použití verze Minecraft: Pocket Edition pro tuto platformu umožňuje podporu více programovacích jazyků. Vydání Minecraftu si můžete stáhnout zdarma, takže se rovnou pusťte, pokud je programování spíše vaším stylem!

Na závěr

Pokud chcete hrát Minecraft, vyberte si, s čím se cítíte dobře. Před zakoupením jedné z těchto verzí se však ujistěte, že každá verze hry je velmi odlišná. Verze konzoly a počítačová verze hry jsou obsahově nejaktuálnější. Kapesní edice hry je také ideální pro hraní na cestách. A konečně, Pi Edition Minecraftu je více založená na programování, než na hraní. Ať už tedy odpočíváte, nebo se pohybujete v životě, bavte se a pokračujte v budování!