Skip to content

Pokemon Red, Blue and Yellow: Jak získat všechny HM

10 de Srpen de 2021
ScreenShot2019 08 13at4.10.11PM c49eed971de4460781ac1adb37b9e47f

Díky opětovnému vydání hry „Pokemon Red, Blue and Yellow“ v e-shopu Nintendo skutečně vidíme, kdo tyto hry hrál během svého debutu a kdo ne. Tak nakonec řeknete, s kým se chcete přátelit (jen žertovat!). Existují však prvky, kterým noví hráči nemusí rozumět nebo potřebují pomoc při zjišťování.

Skryté pohyby

HM jsou speciální „skryté“ tahy, které můžete použít mimo bitvu k řešení různých hádanek, které najdete roztroušené po „Pokemon Red and Blue“. Je docela snadné je najít a používat (na rozdíl od chytání Mew) a obvykle je snadné zjistit, kde tyto pohyby potřebujete, ale pokud je to vaše první hra, můžete mít potíže.

HM01 – Cut

Toto je jedna z nejsnadněji dostupných HM. Budete muset zadat SS Anne, ke které potřebujete lístek SS. Toho dosáhnete, když pomůžete Billovi během jeho nešťastné teleportační nehody, která z něj udělá pokémona. Budete muset zamířit do Vermilion City, abyste se nalodili na SS Anne a bojovali se svým rivalem. Jakmile budete bojovat a porazit svého rivala, můžete vstoupit do kapitánova pokoje. Najdete tam staršího muže, který má mořskou nemoc. Pokud mu poskytnete backrub, budete odměněni HM01, což je Cut. Můžete jej použít v bitvě i mimo ni, a to buď jako silný útok, nebo k řezání křovin, které vám tu a tam stojí v cestě, po celou dobu hry. Je to naprostá nutnost jako zbytek HM, takže se ujistěte, že ji ve hře získáte co nejdříve, abyste mohli otevřít další oblasti k prozkoumání.

HM02 – Fly

Tato HM je jednou z nejužitečnějších a také jednou z nejsnadněji dostupných. Potřebujete pouze, po získání Thunder Badge ve Vermilion City se vydejte na cestu 16. Najdete tam dívku, která se nachází v „tajné“ rekreační oblasti. Na oplátku za vaše mlčení a neříkání nikomu, kde je, vám dá HM02 – Fly. To vám pak umožní létat po celém světě pomocí kapky klobouku pomocí létajícího pokémona. Budete se moci dostat na místa, aniž byste tam cestovali pěšky, což je evidentní výhoda, pokud vás nebaví chodit všude a ztrácet drahocenný čas!

HM03 – Surf

Tato dovednost je nezbytná, pokud chcete využít Missingno. závada nebo jiné triky ve hře, takže to určitě budete chtít, zejména jako silný tah vodního typu. Najdete ho v Safari Zone a koupíte ho za 500 v měně Pokemon. Je to jediná HM, kterou jste skutečně povinni zakoupit, abyste ji získali, ale musíte to udělat, abyste hru dohráli. Budeš chtít.

HM04 – Síla

Pokud jste ve světě Pokémonů viděli balvany nebo podobné položky, pravděpodobně vás zajímalo, jak je dostat z cesty, nebo dokonce můžete. Můžete, a to vyžaduje položku HM04 – Síla. Abyste našli tuto HM, budete se muset vrátit zpět do Safari Zone. Ve Fuschia City najdete strážce, který přišel o zlaté zuby. Musíte je najít v Safari Zone. Prozkoumejte křoví, dokud po několika krocích neuvidíte položku Poke Ball a nenajdete zlaté zuby. Poté, co si vezmete položku, jděte do levé části obrazovky a jděte do domu, abyste získali Surf, pokud jste to ještě neudělali, a pak se procházejte, dokud automaticky nezavřete Safari Zone. Vraťte se do Fuschia City a představte je Strážci. Poté budete odměněni HM04 – Síla.

HM05 – Flash

Jedná se o jednu z nejjednodušších HM ve hře, kterou lze získat, a dostanete ji velmi brzy kolem stavu Boulder Badge v Pewter City. Nachází se na trase 2, jižně odtud. Pokud jste měli Pokémona, který zná Cuta, budete moci pokračovat touto cestou, dokud neuvidíte oblast poblíž Viridian Forest. Zde čeká profesorský poradce, který vám nabídne Flash, pokud jste před tímto bodem chytili až 10 pokémonů.