Skip to content

Popisování obrázku v aplikaci Microsoft Word

6 de Srpen de 2021
amy hirschi uwpo02K55zw unsplash 4587d7608b1a42c3a610d2ec9c273ef6

Pokud váš dokument aplikace Word obsahuje obrázky, přidejte poznámky, aby byly obrázky snáze srozumitelné. Přidání poznámek k těmto obrázkům nasměruje vaše publikum na konkrétní oblast grafiky a můžete také přidat textové popisy. Přidávání poznámek k obrázkům vám také pomůže vytvářet profesionální prezentace a dokumenty pro práci a školu. Zde je návod, jak přidat poznámky k obrázkům v dokumentu aplikace Word. Pokyny v tomto článku platí pro Word pro Microsoft 365, Word 2019, Word 2016, Word 2013 a Word 2010.

Začněte s anotacemi

Chcete -li přidat poznámku k obrázku v aplikaci Word, vložte jej do dokumentu a poté přes obrázek nakreslete tvar.

 1. Jděte na Vložit kartu a vyberte Obrázky. Chcete -li vyhledat a stáhnout obrázek z internetu, vyberte Online obrázky a vyhledejte obrázek.

 2. V Vložit obrázek v dialogovém okně vyberte složku se souborem, který obsahuje obrázek.

  Snímek obrazovky v dialogovém okně Vložit obrázek

 3. Vyberte obrázek a poté vyberte Vložit.

  Pole pro vložení obrázku ve Wordu se zvýrazněným tlačítkem Vložit

 4. Vyberte obrázek v dokumentu, přejděte na Vložit poté vyberte Tvary.

  Microsoft Word se zvýrazněnou nabídkou Tvary

 5. Vyberte jednu z Popisek balón tvary. Kurzor se změní na znaménko plus.

  Nabídka Vložit tvary v aplikaci Microsoft Word se zvýrazněnou částí Popisky

 6. Tažením přes obrázek vytvoříte tvar v požadované poloze a velikosti.

  Microsoft Word se zvýrazněnou anotací

 7. Vyberte tvar a zadejte komentovaný text.

Základní témata a přizpůsobení vzhledu

Chcete -li přizpůsobit formátování textu (například písmo, velikost písma a styl písma), zvýrazněte text a vyberte možnost z miniaturního panelu nástrojů. Použijte nastavení na Domov na kartě, chcete -li provést další změny formátování komentovaného textu. Můžete také přizpůsobit barvy výplně a obrysu. Chcete-li změnit barvu výplně, umístěte kurzor nad okraj tvaru bubliny s poznámkou, aby se změnil na symbol nitkového kříže, poté klikněte pravým tlačítkem a vyberte Vyplnit.

Microsoft Word se zvýrazněnou nabídkou Format Shape

Vyberte požadovanou barvu (motiv nebo standardní). Nebo chcete -li vybrat vlastní barvu, vyberte Více barev výplně. Poté experimentujte s různými funkcemi, jako je Spád, Textura, a Obrázek.

Snímek obrazovky s možnostmi Barva výplně

Chcete-li změnit barvu obrysu, klepněte pravým tlačítkem na okraj tvaru bubliny anotace a vyberte Obrys. Poté vyberte barvu (motiv nebo standard), Žádný obrys, nebo Vyberte Obrysové barvy pro více barevných možností. Změňte hmotnost plné čáry nebo ji změňte na čárky.

Nabídka Formátovat tvar ve Wordu se zvýrazněnou možností Obrys

Přemístit a změnit velikost poznámek

Chcete -li přemístit tvar bubliny anotace, umístěte kurzor na okraj tvaru tak, aby se kurzor změnil na nitkový kříž, a poté přetáhněte tvar bubliny anotace na nové místo. Možná budete muset také přemístit šipku balónu s poznámkami. Umístěním ukazatele myši na tvar balónku s poznámkami zobrazíte nitkový kříž, vyberte balón s poznámkami a poté přesuňte kurzor na úchyt ve tvaru kosočtverce, aby se kurzor změnil na šipku. Přemístěním ho přemístěte. Pomocí ostatních úchytů můžete změnit velikost tvaru bubliny s poznámkami. Umístěním ukazatele myši na úchyt ji změníte na oboustrannou šipku a poté přetáhněte úchyt pro změnu velikosti.