Skip to content

Porozumění rychlostem širokopásmového internetu

4 de Srpen de 2021
Ethernet 58e516ba5f9b58ef7e5ed23c

Fyzický přístup k širokopásmovému připojení je důležitým faktorem pro získání přístupu k internetu. Širokopásmové připojení je však dodáváno pomocí různých technologií a typ technologie určuje rozsah rychlostí dodávaných do vašeho počítače. Rychlost připojení ovlivňují další faktory, které ovlivňují rychlost přístupu k informacím, stahování souborů nebo přijímání e -mailových zpráv.

Rychlost se rovná kvalitě

Rychlost vašeho připojení určuje kvalitu videa, které sledujete, a zvuku, který posloucháte. Při stahování souborů, sledování filmů a poslechu hudby přes pomalé připojení k internetu dojde ke zpoždění. V nejhorším scénáři se zobrazí zpráva o ukládání do vyrovnávací paměti. Ukládání do vyrovnávací paměti znamená, že připojení nemůže zvládnout rychlost odesílání videa nebo souboru na obrazovku počítače. Data se na okamžik shromáždí, než bude přehrávání pokračovat. Je to podobné tomu, jak tiskárna sbírá data odeslaná z počítače, než začne tisknout. V závislosti na aplikaci rychlost připojení určuje, zda je možné aplikaci efektivně spustit. Film není příjemný, pokud se přestává přehrávat každých několik minut. Měli byste vědět, jak rychlé je připojení nutné k provádění konkrétních úkolů a spouštění určitých programů.

Šířka pásma vs. rychlost

Při měření rychlosti je třeba vzít v úvahu dva faktory. Šířka pásma se týká velikosti potrubí, ve kterém data cestují. Rychlost se týká rychlosti, kterou data cestují. Pomocí této definice umožňuje větší šířka pásma cestovat více dat, čímž se zvyšuje rychlost, kterou se přenášejí. To však nutně neznamená, že rychlost vašeho širokopásmového připojení je stejná jako šířka vašeho pásma. Šířka pásma se týká velikosti potrubí, ve kterém data cestují. Když například přenesete soubor rychlostí 128 kb / s (kilobitů za sekundu) a poté přenesete další soubor současně, soubory soutěží o šířku pásma a zpomalí rychlost. Pokud zvýšíte šířku pásma přidáním druhé linky ISDN 128 kb / s, oba soubory se přenesou rychlostí 128 kb / s bez snížení rychlosti.

Poskytovatelé širokopásmového připojení a inzerované rychlosti

Z těchto důvodů poskytovatelé širokopásmového připojení inzerují rychlosti v rozsazích, nikoli v zaručených počtech. Díky tomu je obtížné odhadnout, jak rychlé připojení se očekává. Poskytovatelé vědí, že mohou poskytnout určité množství šířky pásma pro zpracování konkrétního množství dat. Nevědí přesně, kdy budou tato data putovat nebo kdy budou spotřebitelé na síť klást nároky. Namísto slibných rychlostí, které nelze udržovat nepřetržitě, nabízejí rychlosti, které spadají do rozmezí. Například jeden hlavní poskytovatel širokopásmového připojení nabízí balíčky širokopásmového internetu v následujících rychlostních rozsazích označovaných jako rychlosti stahování a odesílání. Rychlost stahování je obvykle vyšší.

 • 15 Mb / s / 5 Mb / s
 • 50 Mb / s / 25 Mb / s
 • 75 Mb / s / 35 Mb / s

Rychlost vašeho připojení by měla spadat do rozmezí uvedených pro nabízené balíčky. Šířka pásma pro tyto nabídky by neměla být menší než uvedená maximální rychlost. Například nemůžete mít rychlost větší než 15 Mb / s (megabitů za sekundu) s šířkou pásma 15 Mb / s. Někteří poskytovatelé nabízejí až určitou rychlost. V těchto případech je maximální rychlost šířkou pásma, což znamená, že skutečná rychlost může být nižší.

Rychlost nahrávání vs. stahování

Jediným rozdílem mezi odesíláním a stahováním dat je směr přenosu dat – čím vyšší je rychlost internetového připojení, tím rychlejší jsou možnosti nahrávání a stahování. Rychlost odesílání a stahování lze nejsnáze měřit, když jsou symetrické (to znamená, když jsou rychlosti stahování a stahování stejné). I když poskytovatelé širokopásmového připojení často kladou důraz na rychlost stahování, rychlost odesílání je také důležitým faktorem. To platí zejména pro firmy, které nahrávají data do cloudových služeb. Rychlost stahování je obvykle vyšší než rychlost odesílání, protože většina uživatelů internetu načítá data z internetu, nikoli přenáší data a soubory na internet. Pokud odesíláte velké soubory nebo jiné informace, hledejte vyšší rychlosti odesílání. Mnoho poskytovatelů nabízí vyšší rychlosti nahrávání snížením rychlosti stahování při zachování stejného širokopásmového plánu.

Megabitové a gigabitové

Nejmenší jednotka digitálních dat je trochu. Bajt se rovná 8 bitům a tisíc bajtů je kilobajt. Na konci devadesátých a na začátku dvacátých let to byla nejvyšší dostupná rychlost. Typické vytáčené připojení nepřekračovalo 56 Kbps. Rychlost širokopásmového připojení se obvykle měří v megabitech za sekundu. Jeden megabit se rovná 1 000 kilobitům a běžně se uvádí jako Mbps. Požadavky na rychlost se rychle zvyšují, přičemž gigabitové rychlosti (Gbps) se rychle stávají novým standardem pro ekonomický rozvoj a institucionální využití.

Která technologie je nejlepší?

Chcete -li určit rychlost potřebnou ke spuštění aplikace, přečtěte si technické specifikace nebo vyhledejte web. Streamovací služba Netflix například doporučuje rychlosti od 1,5 Mb / s do 12 Mb / s, v závislosti na tom, zda chcete kvalitu standardní, DVD, HD nebo super HD. S těmito informacemi vyhledejte poskytovatele širokopásmového připojení, který tuto rychlost poskytuje. Širokopásmové připojení je vysokorychlostní připojení k internetu, které je vždy zapnuté. Na druhé straně telefonický přístup vyžaduje modem k zahájení připojení 56 kb / s k internetu. Federální komunikační komise (FCC) zvýšila minimální rychlost širokopásmového připojení na 4 Mb / s po proudu a 1 Mb / s proti proudu. Toto je nový standard minimálního širokopásmového připojení. To je však pro mnoho aplikací, včetně streamovacích video služeb, jako je Netflix, neadekvátní. FCC nastínila v národním plánu širokopásmového připojení ambiciózní cíl týkající se rychlostí širokopásmového připojení. Jedním z hlavních cílů širokopásmového připojení tohoto plánu je připojit 100 milionů lidí k rychlosti 100 Mb / s do roku 2020.

Širokopásmová technologie a rychlosti

Širokopásmová technologie Stáhněte si rychlostní rozsah Spojení
Vytočit Až 56 Kbps Telefonní linka
DSL 768 kb / s – 6 Mb / s Telefonní linka
Satelit 400 Kbps – 2 Mbps Bezdrátový satelit
3G 50 Kbps – 1,5 Mbps Bezdrátový
Kabelový modem 1 Mb / s – 1 Gb / s Koaxiál
WiMax Až 128 Mb / s Bezdrátový
Vlákno Až 1 Gbps Vláknová optika
4G / LTE Až 12 Mbps Mobilní bezdrátové připojení

Jak otestovat rychlost připojení

Pokud se vaše rychlost připojení liší od rychlosti, kterou inzeruje váš poskytovatel, FCC nabízí tipy a testovací platformu, která vám pomůže určit vaši skutečnou rychlost připojení. Další možností je použít online test rychlosti a několik je k dispozici zdarma. Pokud používáte některou z větších společností, může existovat jeden konkrétní pro vašeho poskytovatele internetu. Jeden web, který není poskytovatelem internetových služeb, je k vyzkoušení speedof.me. Je snadno použitelný a poskytuje relativně přesné výsledky zhruba za minutu. Pokud se vám zdá připojení pomalé nebo netestuje standardy, které vaše služba tvrdí, že poskytuje, zavolejte společnosti a podělte se o své výsledky rychlosti. Zařízení může také hrát faktor. Pomalý bezdrátový router nebo počítač může zpomalit připojení k internetu. Více od Lifewire

 • Stránky pro testování rychlosti internetu

 • Jak rychlý je kabelový internet?

  Jak rychlý je kabelový internet?

 • Připojení k bezdrátové síti pomocí smartphonu.

  Jaká je dobrá rychlost stahování a rychlost odesílání?

 • Osoba sedí na pohovce, poslouchá hudbu a čte knihu

  Stačí vaše širokopásmové připojení k streamování zvuku dostatečně rychle?

 • Domov plný lidí využívajících zařízení připojená k internetu

  Dosahujete rychlosti internetu, za který platíte?

 • přepínač domácí sítě s volným DSL portem

  Jak rychlá je služba DSL Internet Service?

 • Směrovač s LAN kabely a WiFi anténou

  Jak interpretovat výsledky testu rychlosti připojení

 • DSL vs. kabel

  DSL vs. kabel

 • Paprsky světla představující tok dat do notebooku

  Jak zvýšit rychlost stahování v systému Windows 10

 • Obrazovka počítače s „1010101“

  Jak se liší bity, bajty, megabajty, megabity a gigabity?

 • Abstraktní ilustrace rychlosti počítače

  Metody testování rychlosti připojení k síti

 • Detail fungujícího internetového modemu

  Jaké jsou různé typy technologie DSL?

 • Kabely z optických vláken osvětlené barevným světlem

  Co je Google Fiber a Webpass?

 • Počítačová zpráva zobrazující nakládací lištu a běžícího muže s siluetou

  Jak se měří výkon počítačové sítě?

 • SpeedOf.Me test rychlosti internetu

  SpeedOf.Me recenze

 • Faktory, které ovlivňují rychlost internetu.

  Jak rychlá je síť Wi-Fi?

Lifewire

Následuj nás

 • Facebook

 • O nás
 • Inzerovat
 • Zásady ochrany osobních údajů
 • Zásady používání souborů cookie
 • Kariéra
 • Redakční pokyny
 • Kontakt
 • Podmínky použití
 • Ochrana osobních údajů EU
 • Kalifornie Zásady ochrany osobních údajů
 • DŮVĚRYHODNÉ

Vaše práva na ochranu osobních údajů

Společnost Lifewire a naši partneři třetích stran používají soubory cookie a zpracovávají osobní údaje, jako jsou jedinečné identifikátory, na základě vašeho souhlasu s ukládáním a/nebo přístupem k informacím na zařízení, zobrazováním personalizovaných reklam a pro měření obsahu, přehled publika a vývoj produktů. Chcete -li změnit nebo odvolat své možnosti souhlasu pro Lifewire.com, včetně vašeho práva vznést námitku v případě použití oprávněného zájmu, klikněte níže. Svá nastavení můžete kdykoli aktualizovat pomocí odkazu „Ochrana osobních údajů EU“ v dolní části jakékoli stránky. Tyto možnosti budou globálně signalizovány našim partnerům a nebudou mít vliv na údaje o prohlížení. Seznam partnerů (prodejců)

My a naši partneři zpracováváme údaje za účelem:

Aktivně skenujte charakteristiky zařízení pro identifikaci. Použijte přesná data o geolokaci. Ukládejte a/nebo přistupujte k informacím na zařízení. Vyberte personalizovaný obsah. Vytvořte si přizpůsobený profil obsahu. Změřte výkon reklam. Vyberte základní reklamy. Vytvořte si přizpůsobený reklamní profil. Vyberte personalizované reklamy. Aplikujte průzkum trhu a generujte poznatky o publiku. Měření výkonu obsahu. Vyvíjet a zlepšovat produkty. Seznam partnerů (prodejců)