Skip to content

Portfoliové projekty grafického designu

18 de Srpen de 2021
SaphonSoapBoxLayout 56a247603df78cf77273fb7c

Pokud plánujete být grafikem, potřebujete portfolio grafického designu, i když máte jen málo zkušeností z reálného světa a nemáte žádné klienty. Ať už používáte tradiční album tištěných ukázek nebo modernější online sbírku pracovních ukázek, musíte někde začít. Zaměřte se na různé projekty svého portfolia, abyste předvedli svou všestrannost. Pokud se specializujete na ilustrace, měly by být ve vašem portfoliu prominentní. Pokud jste nadějný webdesigner, zahrňte webové návrhy. I když jste ještě nepracovali jako grafik, můžete mít ukázky školního designu, které můžete zahrnout. Dobrovolně dělat pro bono práci pro místní dobrou věc, ať už pro tisk nebo online; obojí bude mít za následek konkrétní vzorky portfolia. Zaokrouhlete ukázky práce podle práce, kterou si sami navrhnete.

Webový design

Téměř každý designér v dnešní době potřebuje nějaké zkušenosti s webdesignem. Kromě zahrnutí ukázek všech živých webových stránek, na kterých jste pracovali, zahrňte jednotlivé prvky, jako jsou loga, navigační tlačítka nebo animace. Je v pořádku zahrnout do svého portfolia makety, osobní designové projekty a školní návrhy. Vyberte si svou nejlepší práci.

Logo práce

Maketa hudebního loga

Většina grafiků pro web a tisk je vyzvána, aby v jednom nebo jiném bodě navrhli logo. Zahrňte vyplněná loga a varianty, kterými jste prošli, abyste dospěli k dokončené verzi, pokud je máte. Také hypotetické přepracování známého stávajícího loga může předvést vaši představivost a styl.

Návrhy tisku

Maketa balení kávy

Nyní se dostáváme k „tradičnímu“ obsahu portfolia, k těm projektům určeným pro tisk. I když neplánujete pracovat s papírem na inkoustu, návrhy ukazují vaše přednosti a přístupy k designu. Použijte to, co máte ze školních projektů, a poté doplňte vše, co chybí. Několik příkladů položek, které se objevují v portfoliích, je:

  • Vizitky: Začněte v malém a navrhněte si vlastní vizitku nebo předělejte kartu stávající společnosti.
  • Brožura: Všudypřítomná trojpanelová brožura skládaná písmeny je často hvězdou (nebo pádem) tiskového portfolia. Proč? Protože musíte vědět, kam padají záhyby a jak upravit umístění textu, aby se do těchto záhybů vešlo. Navrhněte si vlastní propagační brožuru.
  • Obal: Příklad obalového designu předvádí vaše designérské schopnosti a schopnost vizualizovat speciální požadavky na kus, který vyžaduje složité skládání před dodáním; musíte vzít v úvahu záhyby a oblasti lepidla. Pokud jste ještě nepracovali v balení, budete si muset vyrobit vlastní ukázkový produkt. K předvídání potřeby skládání můžete použít obrázek pro krabici na mýdlo v horní části této stránky.
  • Plakát nebo leták: I když musíte zahrnout zmenšenou verzi plakátu, zahrňte plakát nebo leták. Mělo by předvést váš nejlepší designový talent, mělo by být dobře čitelné a přitáhnout pozornost.

Další úvahy

Vaše portfolio je úvodem do konverzace, takže buďte připraveni odpovědět na otázky o tom, jak jste navrhli ukázky ve svém portfoliu. Pokud nemáte dobrou stolní tiskárnu na výrobu čistých kopií vašich vzorků, přejděte do kopírovacího obchodu pro barevné kopie, které předvádějí vaše návrhy.