Skip to content

Potenciální budoucnost Macu

4 de Červenec de 2021
Apple M1 chip MacBookPro user on xcode app 11102020 dfa23db597a64c578cf5bae24ff4d930

Klíčové jídlo

  • Aktuální M1 Mac jsou nejrychlejší Macy vůbec, ale nejpomalejší M1 Mac, jaký kdy bude.
  • Současný design iMacu je starý 13 let.
  • Viděli jsme podporu 5G, FaceID a dokonce i Apple Pencil.
Mac prožívá zatím největší změnu. Nový procesor M1 již vylepšil počítačový průmysl, a to je jen začátek. Co bude dál pro Mac? První kolo počítačů Mac založených na M1 od společnosti Apple bylo navrženo tak, aby předvedlo neuvěřitelnou sílu a efektivitu vlastních návrhů čipů společnosti Apple, aniž by někoho vyděsilo. Externě jsou M1 MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini téměř totožné s předchozími verzemi Intel a poskytují pocit kontinuity. Ale teď, když Apple prokázal, že tyto počítače Silicon Mac jsou více než schopné, co může dělat s těmito ultra efektivními a ultra výkonnými počítači?

Příběh M1 zatím

První počítače M1 Mac nahradily základní stroje společnosti Apple. Apple se zavázal, že v příštích dvou letech přesune celou svoji řadu na Apple Silicon a další pravděpodobné kandidáty budou MacBook Pro a iMac. Zvěsti a zprávy říkají, že příští Macy budou mít ještě výkonnější procesory a GPU, ale to je téměř dané. Místo toho se podívejme na nové funkce, které nová M1 umožňuje.

MacBooky a iPady

Právě teď je iPad Pro mnohem působivější než MacBook. Má mobilní připojení, FaceID, dotykovou obrazovku a může používat Apple Pencil. Na zadní straně má také banku kamer. Dostane Mac někdy dotykovou obrazovku? Pravděpodobně, i když téměř jistě zůstane sekundární vstupní metodou. IPad je dotykový, ale skvělý je také s klávesnicí a trackpadem. Dotyk Mac by to pravděpodobně zvrátil. Možná nebudete moci ovládat celé rozhraní prstem (klepání na tyto drobné položky nabídky by bylo bolestí), ale pro rolování a interakci s aplikacemi pro iPhone a iPad na obrazovce Mac je to ideální. „Nový procesor M1 již vylepšil počítačový průmysl, a to je jen začátek.“ Další možností je 5G mobilní připojení. Základem čipu M1 je koneckonců čip A14 iPhonu, tak proč ho nezvýšit mobilitou? FaceID zatím může být těžké vtěsnat do super tenké obrazovky MacBooku, ale je ideální pro iMac. Aktuální MacBooky mají čtečky Touch ID pro odemknutí zařízení, ale iMac nemá nic. Kdo chce kontaktovat používání Touch ID? Odemykání FaceID pro iMac se tedy jeví jako pravděpodobné.

iMac

Když už mluvíme o iMacu, na přepracování je opravdu pozdě. Současný design iMacu sahá až do roku 2007. Jistě, Apple zúžil hrany v roce 2012, ale od té doby se to nezměnilo. A zatímco přepracovaný MacBook Pro bude pravděpodobně variantou hliníkové „unibody“ véčkové konstrukce, kterou Apple upřednostňuje od roku 2008, příští iMac by mohl vypadat jako cokoli. Nový iMac by si mohl půjčit od Apple Pro Display XDR, který je podobný iMacu, pouze s menšími rámečky obrazovky a stojanem, který se může pohybovat nahoru a dolů a otáčet se o 90 stupňů do svislé orientace. Mohl by vypadat jako obří iPad Pro nebo ještě více obří iPhone 12 s plochými, ostrými hranami. Mohlo by to být také mnohem tenčí než dnešní iMacy, díky snížené potřebě chlazení (tyto čipy M1 se příliš neohřívají) a celkově menších komponent.

Nový M1 Mac mini s Pro displejem

Nebo by Apple mohl udělat něco opravdu radikálního. Představte si iMac s dotykovou obrazovkou, kterou lze složit do kreslícího stolu, jako je Microsoft Surface Studio. Apple Pencil byste mohli používat s velkou 32palcovou obrazovkou.

Skutečná překvapení

Ať už Apple dělá cokoli, pro fanoušky počítačů Mac jde o nejzajímavější dobu. Apple již není omezován horkými, pomalými a drahými čipy od společnosti Intel nebo (dříve) od společností IBM a Motorola. Už jsme měli představu o tom, co Apple dokáže udělat pouhým vložením vlastního čipu do jinak identického notebooku. Cokoli se stane dál, bude mnohem zajímavější.