Skip to content

Použití Photoshopu k vložení obrázku do textu

5 de Říjen de 2021
001 use the photoshop marquee tool 1697604 d4155750bcac416e9345759e63933ea6

Pro tento tutoriál použijeme Photoshop k vložení obrázku do textu. Vyžaduje ořezovou masku, kterou lze snadno vyrobit, jakmile víte, jak na to. Pro tyto snímky obrazovky byl použit Photoshop CC 2019, ale měli byste být schopni sledovat spolu s dalšími verzemi. Pokyny v tomto článku platí pro Photoshop CC 2019.

Jak vložit obrázek do textu

 1. Otevřete soubor obrázku ve Photoshopu.

 2. Na panelu Vrstvy, obvykle umístěném vpravo dole, poklepejte na název vrstvy, aby byla zvýrazněna, a poté zadejte název obraz.

  Snímek obrazovky s přejmenováním nové vrstvy ve Photoshopu.

 3. V Vrstvy panel, vyberte ikona oka aby byl obraz neviditelný.

  Snímek obrazovky aplikace Photoshop se zvýrazněnou ikonou vrstvy

 4. Vybrat Nástroj Horizontální typ z Nástroje panel se obvykle nachází na levé straně, jednou klikněte na průhledné pozadí a zadejte slovo velkými písmeny. V tomto kurzu používáme Lifewire. Prozatím nezáleží na tom, jaké písmo použijeme, ani na jeho velikosti, protože tyto věci v následujících krocích změníme. A je jedno, jakou barvu má písmo při vytváření ořezové masky.

  Snímek obrazovky aplikace Photoshop se zvýrazněným nástrojem Text

 5. Písmo by mělo být tučné, takže vybereme Okno > Charakter, a pomocí Nástroj Horizontální typ vybraný a zvýrazněný text změní písmo v Charakter panel do Arial Black nebo jiné velké a tučné písmo.

  Snímek obrazovky se seznamem písem ve Photoshopu.

 6. Vstupte 100 pt v textovém poli velikosti písma. Pokud text běží po stranách pozadí, nedělejte si starosti, protože další krok to vyřeší.

  Snímek obrazovky aplikace Photoshop se zvýrazněnou částí Velikost textu na panelu Znaky

 7. Dále musíme nastavit sledování. Sledování upravuje mezeru mezi písmeny ve vybraném textu nebo bloku textu. V Charakter panel, vstoupit -150 do Nastavit sledovací text pole. Můžete však psát různá čísla, dokud není mezera mezi písmeny podle vašich představ.

  • Pokud chcete upravit pouze mezeru mezi dvěma písmeny, můžete použít vyrovnání párů. Chcete -li upravit vyrovnání párů, umístěte kurzor mezi obě písmena a zadejte hodnotu do Metriky pro Kerning pole, které je nalevo od Nastavit sledovací text pole.

  Snímek obrazovky aplikace Photoshop se zvýrazněnými možnostmi sledování v okně Znak

 8. S textovou vrstvou vybranou v Vrstvy panel, vyberte Upravit > Transformace zdarma. Klávesová zkratka je Ctrl + T na PC a Příkaz + T na počítači Mac. Text ohraničí ohraničující rámeček.

  Snímek obrazovky aplikace Photoshop se zvýrazněným příkazem Free Transform

 9. Umístěte Ukazatel nástroj na ohraničovacím rámečku se změní na oboustrannou šipku, kterou můžeme přetažením změnit velikost textu. Táhněte za úchyt pravého dolního rohu dolů a ven, dokud text téměř nevyplní průhledné pozadí. V případě potřeby můžete měřítko omezit podržením tlačítka Posun při tažení klávesou. A můžete kliknout a přetáhnout uvnitř ohraničovacího rámečku a přesunout ho tam, kam chcete. Přesunutím ohraničovacího rámečku vycentrujete text na pozadí.

  Snímek obrazovky aplikace Photoshop se zvýrazněnou rukojetí úpravy

 10. Abychom mohli vytvořit ořezovou masku, musí být vrstvy ve správném pořadí. V Vrstvy panel, vyberte čtverec vedle vrstvy obrázku a odhalte ikona oka, potom přetáhněte vrstvu obrázku na pozici přímo nad vrstvou textu. Text zmizí za obrázkem.

  Snímek obrazovky aplikace Photoshop se zvýrazněnými vrstvami

 11. S vybranou vrstvou obrázku vyberte Vrstva > Vytvořte ořezovou masku (Alt + Ctrl + G). Tím se obrázek vloží do textu.

  Snímek obrazovky aplikace Photoshop se zvýrazněným příkazem Vytvořit ořezovou masku

 12. S vrstvou obrázku vybranou v Vrstvy panel, vyberte Přesunout nástroj z Nástroje panel. Vyberte obrázek a přesouvejte jej, dokud se vám nelíbí, jak je umístěn v textu.

  Snímek obrazovky aplikace Photoshop se zvýrazněným nástrojem Přesunout

 13. Nyní si můžete vybrat Soubor > Uložit a označte to za hotové, nebo pokračujte v přidávání několika dokončovacích úprav. Můžete vytvořit barevné pozadí, přidat obrys textu nebo provést řadu dalších efektů, aby byl obrázek ještě zajímavější.

  Snímek obrazovky s uložením obrázku ve Photoshopu.