Skip to content

PowerPoint pro začátečníky – Jak používat PowerPoint

8 de Srpen de 2021
482179087 56a77ac73df78cf7729657ab

Nejdříve nejprve: Co je PowerPoint? – Proč bych chtěl používat PowerPoint?

PowerPoint je softwarový program, který vylepšuje vaši ústní prezentaci a udržuje publikum zaměřené na váš předmět. Funguje jako staromódní prezentace, ale využívá spíše moderní technologie v podobě počítačů a digitálních projektorů než starý diaprojektor. PowerPoint 2010 je nejnovější verzí tohoto programu k tomuto psaní.

1) Co je nového v PowerPointu 2010?

Pro ty z vás, kteří se dostali do programu PowerPoint 2007, bude tato verze programu vypadat velmi dobře. Existují však některé nové přírůstky do aplikace PowerPoint 2010, pokud jde o funkce, a některé jemné doplňky, pokud jde o mírné změny stávajících funkcí v aplikaci PowerPoint 2007.

2) 10 nejběžnějších podmínek aplikace PowerPoint 2010

Tento rychlý seznam deset nejběžnějších výrazů v PowerPointu je skvělý nástroj pro ty, kteří jsou v aplikaci PowerPoint 2010 noví. Pokud provádíte upgrade z aplikace PowerPoint 2003, je třeba mít na paměti několik nových položek.

3) Rozložení snímků v aplikaci PowerPoint 2010

Každá stránka v powerpointové prezentaci se nazývá snímek. Prezentace aplikace PowerPoint běží stejně jako staré prezentace, pouze jsou vysílány prostřednictvím počítače místo promítačky. Tento výukový program PowerPoint 2010 vám ukáže všechna různá rozložení snímků a typy snímků.

4) Různé způsoby zobrazení snímků aplikace PowerPoint 2010

Prezentace v jakékoli prezentaci aplikace PowerPoint 2010 lze zobrazit různými způsoby. Použijte zobrazení snímků, které je pro daný úkol správné.

5) Barvy a grafika pozadí aplikace PowerPoint 2010

Pozadí lze přidat k jednotlivým snímkům nebo ke všem snímkům v prezentaci. Pozadí pro snímky mohou být plné barvy, přechodové barvy, textury nebo obrázky.

6) Navrhněte motivy v aplikaci PowerPoint 2010

Motivy návrhu byly poprvé představeny v aplikaci PowerPoint 2007. Fungují podobným způsobem jako šablony návrhů v dřívějších verzích aplikace PowerPoint. Opravdu pěkná funkce designových témat je, že můžete okamžitě vidět efekt odrážející se na vašich snímcích, než se rozhodnete.

7) Přidejte obrázky nebo obrázky do snímků aplikace PowerPoint 2010

PowerPoint 2010 vám nabízí řadu různých způsobů, jak přidat do prezentace kliparty a obrázky. Snad nejjednodušší způsob, jak to udělat, je vybrat rozložení snímků, které obsahuje zástupný symbol pro obsah, jako jsou obrázky a obrázky.

8) Upravte Prezentace aplikace PowerPoint 2010

Všechny snímky a rozložení snímků v aplikaci PowerPoint 2010 lze upravit podle vašich požadavků. Většina úprav snímků je tak jednoduchá, že stačí několik kliknutí myší.

9) Přidat, odstranit nebo změnit uspořádání snímků aplikace PowerPoint 2010

K přidání, odstranění nebo přeskupení snímků v prezentaci stačí jen několik kliknutí myší. Tento výukový program PowerPoint 2010 vám ukáže, jak změnit pořadí snímků, přidat nové nebo odstranit snímky, které již nepotřebujete.

10) Přechody snímků v aplikaci PowerPoint 2010

Přechody snímků přidávají pohyb na vašich snímcích, když se mění z jednoho snímku na druhý. To nelze zaměňovat s animacemi, které do předměty na diapozitivy. Animacím se budeme věnovat v dalším tutoriálu.

11) Přidání animace do prezentací aplikace PowerPoint 2010

Termín animace se v PowerPointu používá k popisu pohybů, které jsou použity na předměty na diapozitivy, a ne samotné snímky. Jeden objekt nebo několik objektů na snímku lze animovat.

12) Oblíbené funkce aplikace PowerPoint 2010

Říkal jsem si, že by bylo zábavné psát o mých oblíbených funkcích aplikace PowerPoint 2010 a požádat vás, abyste udělali to samé. Zde jsou mé tři oblíbené funkce (nové i staré) v PowerPointu 2010. A prosím, sdílejte také své oblíbené funkce.