Skip to content

Před zakoupením mikrofonu videokamery

8 de Červenec de 2021
183301141 1 56a249ac5f9b58b7d0c8bbeb 24fe1900444d448ca9e5b70155109600

Pokud chcete nahrávat vysoce kvalitní zvuk, neměli byste se spoléhat na vestavěný mikrofon videokamery. Nejen, že mají průměrnou kvalitu, ale také zachycují hluk kamery, zvuky vaší manipulace s kamerou a téměř každý okolní hluk, který nechcete zachytit. Místo toho použijte pro videokameru externí mikrofon, který bude snímat zvuky jasněji a přesněji.

Připojení externího mikrofonu

Zakoupený mikrofon videokamery musí být propojen s externím mikrofonním připojením zabudovaným ve videokameře. Spotřebitelské videokamery používají pro připojení externího mikrofonu stereofonní konektor, zatímco videokamery vyšší třídy nabízejí konektor XLR pro připojení mikrofonu. Než si koupíte externí mikrofon, zkontrolujte, jaký druh vstupu má vaše videokamera, a vyberte mikrofon, který zapadne do zdířky. Kupte si adaptér mikrofonu videokamery, pokud mikrofon a fotoaparát nejsou kompatibilní – ale adaptér přidává váhu, což může nepříznivě ovlivnit nahrávání.

Typy videokamerových mikrofonů

K dispozici jsou tři hlavní typy mikrofonů videokamery: brokovnice, klopa (nebo lavaliere) a ruční (jako používají hlasatelé nebo hudebníci). Každý typ externího mikrofonu je vhodný pro jiný typ produkce videa a v ideálním případě si budete moci zakoupit jeden od každého druhu.

Brokové mikrofony

Brokové videokamery s mikrofonem se připevňují na videokameru nebo se připevňují k tyči výložníku. Mikrofon snímá veškerý zvuk vycházející z obecného směru, kterým je namířen. Mikrofony z brokovnicových videokamer fungují dobře pro videoprodukce, ve kterých chcete nahrávat okolní zvuk nebo zvuk vycházející z několika reproduktorů.

Klopové mikrofony

Klopové mikrofony jsou skvělé pro videorozhovory. Připevníte je na košili subjektu a velmi jasně zachytí hlas osoby, stejně jako jakýkoli zvuk, který je blízko mikrofonu. Klopové mikrofony jsou také užitečné pro nahrávání svatebních videí.

Ruční mikrofony

Ruční mikrofony jsou obvykle odolné a odolné. Fungují skvěle pro snímání okolního zvuku, takže vaše subjekty musí mluvit přímo do nich. Rozhodně však vašemu videu propůjčují velmi „newsy“ vzhled, takže se nejlépe použijí, pokud se chystáte na tento vzhled hlasatele, nebo pokud reproduktor nebude vidět na kameře.

Kabelové a bezdrátové externí mikrofony

Většina videokamerových mikrofonů je k dispozici v kabelové i bezdrátové verzi. Kabelové mikrofony videokamery se připojují přímo k fotoaparátu. Bezdrátové mikrofony jsou naopak vybaveny přijímačem a vysílačem. Vysílač je připojen k mikrofonu a přijímač je připojen k vaší videokameře. Mikrofony bezdrátové videokamery jsou užitečné, protože můžete nahrávat zvuk, který je od fotoaparátu velmi daleko. Jsou však také mnohem dražší než kabelové mikrofony a musíte brát v úvahu věci, jako je dosah, interference signálu a energie baterie.

Kvalita mikrofonu videokamery

Jakmile se rozhodnete pro typ mikrofonu videokamery, který si koupíte, musíte si vybrat značku a model. Neexistuje žádný externí mikrofon, který by byl pro každého nejlepší, takže budete muset udělat nějaký průzkum, abyste našli ten, který vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. Přečtěte si recenze, promluvte si s producenty videa a získejte co nejvíce mikrofonů videokamery, abyste mohli slyšet kvalitu zvuku sami. Investujte nyní do kvalitního externího mikrofonu a budete jej moci používat po celá léta.