Skip to content

Předplacené mezinárodní mobilní širokopásmové služby

31 de Červenec de 2021
GettyImages 867682450 5a1b2d7247c2660037ab0a5a

Mezinárodní služby širokopásmového mobilního pronájmu nabízejí předplacený a průběžný přístup k internetu pro váš notebook v zemích po celém světě (více než 150 zemí na celém světě). Tyto služby obvykle poskytují modem USB nebo mobilní hotspot, který umožňuje vašemu notebooku připojení k místní datové síti ve vašem cíli: není třeba uzavírat dlouhodobé smlouvy ani pracovat kolem nákladných poplatků za datový roaming.

Výhody pronájmu mobilního širokopásmového připojení na cestách

Vysokorychlostní přístup k internetu přímo z vašeho notebooku je velmi pohodlný-umožňuje obchodním cestujícím kritický přístup k internetu „kdekoli a kdykoli“. Je to však také mnohem dražší než jít na hotspot Wi-Fi, zaregistrovat se ke globální službě Wi-Fi nebo si pronajmout pracovní stanici v internetové kavárně.

Mezinárodní poskytovatelé mobilního širokopásmového připojení

Níže je několik společností, od kterých si můžete pronajmout přístup k internetu v mezinárodním měřítku. Při výběru služby se ujistěte, že jste zkontrolovali jejich mapy pokrytí a drobný tisk týkající se pokrytí/dodatečných poplatků. Ačkoli jsem tyto služby osobně nevyužil, získal jsem dojem na zákaznický servis od několika společností, které odpověděly na mé dotazy o informace, a poznamenal jsem si je níže, aby vám pomohl učinit informovanější rozhodnutí při plánování vašeho výlet.

Planetfone

Planetfone poskytuje mezinárodní mobilní služby (např. Pronájem telefonů GSM) od roku 1997 a jsou preferovaným prodejcem klubů AAA, CitiBank, Target Corp a dalších, takže vědí, co dělají. Zástupce společnosti na náš informační dotaz pohotově reagoval velmi podrobnými informacemi o své půjčovně mobilních telefonů, která je k dispozici v kterékoli ze 150 zemí světa. Pronájem mobilního širokopásmového modemu USB je nedávno představenou službou, která v době psaní tohoto článku stále probíhá, takže budete muset kontaktovat společnost Planetfone a ověřit ceny a pokrytí pro vaši destinaci. Pronájem mobilního širokopásmového modemu vám však také poskytne bezplatný mobilní telefon GSM pro volání do zahraničí – příjemný bonus, který vám umožní zabít dvě mouchy jednou ranou.

 • Servis: Podpora 24/7, 365 dní v roce; bude vám přidělen osobní správce účtu
 • Ceny: od 39 USD za 10 MB (3,9 USD/MB) do 599 USD za 1 000 MB (0,60 USD/MB) s překročením 4,99 USD za MB; pronájem minimálně 2 týdny
 • Spolehlivost: Planetfone uvedl, že služba je extrémně spolehlivá a pokrytí je vynikající, protože zámořské země využívající GSM mají v zemi v průměru 4 sítě.

XCom Global

Stejně jako Planetfone, XCom Global rychle reagoval na mou žádost o informace a zástupci, se kterými jsme mluvili, byli velmi nápomocní. XCom se specializuje na mezinárodní přístup k datům (pronájem mobilních telefonů se očekává na začátku roku 2011), takže nabízí širší škálu plánů pronájmu dat, včetně denního stanovení cen za pevnou sazbu za neomezený objem dat (v 26 zemích) a cen v balíčku dat (ve 130 + země). Kromě pronájmu širokopásmového modemu USB si můžete v určitých zemích také pronajmout mobilní hotspot MiFi za pevnou denní sazbu. Mobilní hotspot je skvělou volbou, pokud cestujete ve skupině a/nebo potřebujete přístup k internetu na více zařízeních.

 • Servis: Technická podpora od pondělí do pátku od 6 do 18 hodin PST
 • Ceny: Balíčky dat se pohybují od 59 USD za 10 MB po dobu 5 dnů (5,9 USD/MB) do 199,95 USD za 100 MB po dobu 30 dnů (2,0 USD/MB); Neomezené bezdrátové pronájem USB modemu je 14,95 $/den a pro mobilní hotspot 17,95 $/den.
 • Spolehlivost: XCom poznamenal, že mají vynikající spolehlivost, protože se spojili s největšími poskytovateli mobilních služeb v oblastech, kde nabízejí pokrytí.

Cellhire

Cellhire je další služba, která nabízí mezinárodní pronájem mobilních telefonů i předplacené mobilní širokopásmové připojení (pronájem USB modemu); pro konečného silničního válečníka nabízejí také zapůjčení satelitního telefonu Iridium. Cellhire se k nám pro tento článek nedostala včas, takže zde poskytnuté informace vycházejí z jejich webových stránek: nabízejí možnost pay-as-you-go stejně jako balíček 200 MB ve více než 70 zemích; nepodařilo se nám však najít mapu pokrytí ani seznam zemí, kde jsou jejich řešení nabízena, takže pokud vás jejich služba zajímá, je důležité je před cestou kontaktovat, abyste se ujistili, že budete mít v cíli dostatečné pokrytí a podporu .

 • Servis: „24hodinová globální podpora“
 • Ceny: Datový balíček 200 MB za 199 USD měsíčně (1,01 USD/MB) plus zřizovací poplatek 19,99 USD, který zahrnuje zpáteční dopravu-8 USD za MB za překročení; nebo používání průběžně za cenu 9 USD za MB plus 59 USD za měsíc nájemné a nastavení 19,99 USD.

MobilityPass

MobilityPass, založený v roce 2000, nabízí kombinaci mobilního širokopásmového připojení, Wi-Fi hotspotu a telefonického připojení k internetu pro notebooky i chytré telefony ve 120 zemích světa (ne všechny služby jsou k dispozici ve všech zemích-abyste našli sazby a pokrytí, které potřebujete navštivte jejich mezinárodní sazby a stránku pokrytí). Služba MobilityPass má dvě jedinečné funkce:

 1. Datové karty a software (USB modemy pro počítače PC a Mac, SIM karty pro iPady a smartphony a aplikace pro připojení k wi-fi) si nepůjčujete, ale rovnou je kupujete (a proto je nemusíte vracet). Když potřebujete službu využít, platíte pouze za minutu/kB. To je výhodné pro časté mezinárodní cestovatele, ale vyžaduje větší počáteční investice do hardwaru a je to dražší na základě MB.
 2. „SECUREkey“ automaticky zašifruje vaše požadavky na autentizaci a lokálně zajistí vaše data.
 • Servis: Mezinárodní podpora 24/7
 • Ceny: náklady na hardware: 3G modem USB je 299 $, SIM karta (váš smartphone musí být odemčený telefon GSM) stojí 149 $ a software pro připojení k Wi-Fi je 69 $; sazby za využití dat: 0,189 $ za 100Kb (zhruba 1,89 USD za MB) v USA, Evropě, Číně a Indii; mimo tyto oblasti je to 1,89 $ za 100 kB. U Wi-Fi hotspotů je účtování 0,32 USD za minutu plus poplatek za připojení 0,87 USD.
 • Spolehlivost: MobilityPass nabízí na své produkty 7denní záruku.

Všechny ceny výše v amerických dolarech.