Skip to content

Přehled kancelářského softwaru a softwaru pro zvýšení produktivity

7 de Červenec de 2021
office worker on phone in front of computer 85477093 597c9d13519de2001170612d

Software pro kancelářskou produktivitu je ve skutečnosti jen souhrnem jeho částí. Většina z nás ví, co je to kancelář. Většina z nás ví, co je produktivita. Přinejmenším většina z nás ví, že je to něco, co používá počítač. Rychlé přeuspořádání slov a do značné míry se definuje: Software, který zvyšuje produktivitu kancelářských úkolů. Zde je několik dalších podrobností o tom, proč je tento typ softwaru důležitý, včetně některých poznatků od Katharine Hepburnovy, které mají okořenit věci.

Synonymní a související podmínky

Přes název a definici úkolu nejen kancelář nebo podnik používá kancelářský software pro zvýšení produktivity. Tyto programy jsou cenné pro různé uživatele, včetně škol, fandy, rodiny a jednotlivce natolik, že název kancelářského softwaru pro produktivitu je poněkud nesprávným pojmenováním. Úzce související pojem kancelářská produktivita je pouze integrovaná kolekce několika softwarových programů pro kancelářskou produktivitu. Tyto programy, mimochodem, lze také volat aplikace nebo aplikační software. Tyto pojmy vedou domů k myšlence, že tyto programy jsou určeny k použití operačního systému k provedení úkolu uživatele, jako je psaní dopisu nebo formátování tabulky.

Výpočetní technika prošla od „stolního setu“ dlouhou cestou

Klasický film Tracy a Hepburna Psací stůl, kde se knihovníci pracující pro televizní referenční službu snaží odpovědět na náhodné otázky volajících pomocí obrovské databáze, která vypadá jako superpočítač, se nyní cítí jako velmi vzdálené zobrazení produktivity. Mluvte o primitivní (ale roztomilé) formě googlování. Funkce produktivity počítače se nejen privatizovaly, ale i přizpůsobily.

Dosažitelná technologie

„Pokud potřebuješ pomocnou ruku, najdeš ji na konci své paže.“ —Katharine Hepburnová

Celým účelem těchto programů je umožnit každému uživateli sdílet své nápady s celým světem. Kancelářské sady pro produktivitu nabízejí prostředí, kde můžete vybírat tlačítka a nabídky, a to buď myší nebo klávesnicí, namísto zadávání počítačového kódu nebo počítačových jazykových příkazů. Protože většina lidí nezná jazyky počítačových kódů. GUI (vyslovováno „gooey“, grafické uživatelské rozhraní) je oficiální název technologie, která umožnila přístup k produktivitě počítače tímto způsobem. Umožnil těm z nás, kteří neznají tyto počítačové jazyky, aby stále šířili své myšlenky do digitálního světa.

Typy programů nalezených v sadách Office Productivity Suites

I když tolik kancelářských balíků těží z kancelářských balíků, softwarové společnosti hledají obchodní potřeby při vývoji druhů programů pro jejich sadu.

Kdo vyrábí sady Office Productivity Suites?

„Nepřátelé jsou tak stimulující“. —Katharine Hepburnová

Každá softwarová společnost balí své kancelářské sady pro produktivitu tak, aby obsahovaly různé programy. Microsoft Office je samozřejmě lídrem v oboru pro sady produktivity, ale máte i jiné možnosti, z nichž některé jsou dokonce zdarma. Zdravá konkurence v tomto odvětví znamená, že můžete najít konkurenci, která předčí vaše současné řešení produktivity.

Celkový obraz: Jak se produktivita kancelářského softwaru hodí k ostatním IT

Stejně tak prosím prozkoumejte, jak doplňky kancelářské sady, aplikační software jiné než sady a podnikový software rozšiřují vámi vybraný produktivní software. Je to jen jedna součást vaší výpočetní strategie nebo Informační systém, což je způsob, jakým budou řešeny všechny technologie za účelem splnění cílů organizace (i když se tato organizace skládá pouze z vás).