Skip to content

Překvapivá fakta o internetu

6 de Srpen de 2021
darknet dark net dark web ip address hidden service 1445251 pxhere.com 5ba8c514c9e77c0050cb9b4a

Od svého vzniku v šedesátých letech se internet rozrostl z vojenského experimentu v obrovský živý organismus plný zvláštností a subkultur. Od spuštění World Wide Web zaznamenala síť skutečně explozivní růst v oblasti technologií, obchodu a kultury. Nějaký ten růst byl … no, bizarní.

Internet vyžaduje přibližně 50 milionů koní v elektřině

S odhadovaným 8,7 miliardami elektronických zařízení připojených k internetu je elektřina potřebná k provozu systému po dobu jednoho dne značná. Podle Russella Seitze a výpočtu Michaela Stevense je k udržení chodu internetu v současném stavu zapotřebí 50 milionů elektrické energie brzdné síly.

Výroba jedné e -mailové zprávy vyžaduje 2 miliardy elektronů

Ikona e -mailu

Podle výpočtů Michaela Stevense a Vsauce využívá e-mailová zpráva o hmotnosti 50 kilobajtů stopu 8 miliard elektronů. Toto číslo zní ginormálně, ale s elektrony vážícími téměř nic, 8 miliard z nich váží méně než quadrillionth unce.

Ze 7 miliard lidí na planetě Zemi využívá internet více než 2,4 miliardy

Obrázek davu lidí přecházejících ulici v čínském Hongkongu.

Přestože většinu těchto výpočtů nelze přesně potvrdit, mezi většinou internetových statistik panuje vysoká důvěra v to, že více než 2 miliardy lidí používají internet a web jako záležitost týdenního zvyku.

Internet váží tolik jako jedna jahoda

Jahoda

Russel Seitz, fyzik, zkroutil několik přesných čísel. S některými předpoklady atomové fyziky dosahují miliardy na miliardách pohybujících se elektronů v pohybu až 50 gramů. To jsou 2 unce, hmotnost jedné jahody.

V současné době je k internetu připojeno více než 8,7 miliardy strojů

Zblízka člověka pomocí více mobilních zařízení - telefon, stůl a notebook

Chytré telefony, tablety, stolní počítače, servery, bezdrátové routery a hotspoty, automobilové GPS jednotky, náramkové hodinky, ledničky a dokonce i automaty na sodovku – internet se skládá z miliard gadgetů. Očekávejte, že to do roku 2020 vzroste na 40 miliard gadgetů.

Každých 60 sekund se nahraje 72 hodin videa z YouTube

Každých 60 sekund na internetu ...

… a z těch 72 hodin je většina videí o kočkách, tanečních pohybech Harlem Shake a bláznivých věcech, které nikoho nezajímají. Ať se vám to líbí nebo ne, lidé rádi sdílejí svá amatérská videa v naději, že bude staňte se virálními a dosáhněte malé slávy.

Elektrony přesunou jen několik desítek metrů, než se zastaví na síti

Elektrony přesunou jen několik desítek metrů, než se zastaví na síti.

Elektron neprochází příliš daleko dráty a tranzistory našich počítačů; mezi stroji se pohybují asi tucet metrů a pak jejich energii a signál spotřebuje další zařízení v síti. Každé zařízení zase přenáší signál do sousední sady elektronů a cyklus se znovu opakuje po řetězci. To vše se děje ve zlomcích sekund.

5 milionů terabajtů internetu váží méně než zrnko písku

Národní park Great Sand Dunes

S hmotností ještě menší než veškerá pohybující se elektřina je hmotnost internetového úložiště statických dat („v klidu“) strašně malá. Jakmile odeberete množství pevných disků a tranzistorů, zamotá se v mysli, že 5 milionů TB dat obsahuje méně hmoty než zrnko písku. (Zde je srozumitelný průvodce od bajtů po yottabyty pro vaše potěšení ze čtení.)

Více než 78 procent severoameričanů používá internet

Rodinné nákupy online

USA a angličtina byly původními vlivy, které vytvořily internet a World Wide Web. Dává smysl, že velká většina Američanů spoléhá na web jako na každodenní součást života.

1,7 miliardy uživatelů internetu je v Asii

Velmi přeplněná ulice v Japonsku

Více než polovina běžné populace webu žije v některé části Asie: Japonsko, Jižní Korea, Indie, Čína, Hongkong, Malajsie, Singapur jsou jen některé ze zemí s touto vysokou mírou adopce. V těchto asijských jazycích roste počet webových stránek, ale převládajícím webovým jazykem je nadále angličtina.

Nejlepší propojená města jsou v Jižní Koreji a Japonsku

kulturní tipy pro Japonsko, kulturní rozdíly, tipy pro japonskou kulturu

Podle Akamai je celosvětová síťová infrastruktura internetových kabelů a bezdrátového signálu nejrychlejší v Jižní Koreji a Japonsku. Průměrná rychlost šířky pásma je 22 Mb / s, což je vysoko nad Spojenými státy (ubohých 8,4 Mb / s).

Více než polovinu webového provozu tvoří streamování médií a sdílení souborů

Programy P2P

Sdílení médií a souborů je distribuce hudby, filmů, softwaru, knih, fotografií a dalšího spotřebního obsahu uživatelům. Streamování videí z YouTube je jedním ze způsobů sdílení souborů. Torrent P2P je další velmi oblíbenou formou sdílení souborů. Existuje online rádio, které streamuje dočasné kopie hudby do vašeho zařízení, spolu s Netflixem, Hulu a Spotify. Nenechte se mýlit: lidé chtějí svá média a chtějí je natolik, že polovinu celosvětové sítě tvoří sdílení souborů!

Online seznamka generuje každý rok více než 1 miliardu dolarů

Klávesnice s obrázky online seznamování na každém klíči.

Podle agentur Reuters a PC World jsou statistiky online seznamování v USA velmi vysoké. I když se to do jiných zemí přenáší jen částečně, lze s jistotou říci, že lidé přijali hodnotu používání World Wide Web k nalezení lásky a přátelství, i když to znamená ostřelování 30 dolarů měsíčně na kreditní kartě.