Skip to content

Převod prezentací aplikace PowerPoint na dokumenty aplikace Word

18 de Srpen de 2021
presenting company annual report statement document papers cha 608598130 5ac0f3896bf06900370ce71b 87008ca3dd05456886aa57764bf2f4e8

Dokument aplikace PowerPoint nelze převést na dokument aplikace Word. Dokumenty PowerPoint jsou soubory na bázi snímků určené k projekci, zatímco dokumenty aplikace Word obsahují text určený k tisku. PowerPoint však podporuje podklady pro vytváření nástroj, který exportuje prezentace a poznámky prezentace aplikace PowerPoint do formátu, kterému Word vyhovuje. Ještě lépe, změny provedené ve Wordu mohou proudit zpět do PowerPointu. Informace v tomto článku platí pro PowerPoint pro Microsoft 365, PowerPoint 2019 a PowerPoint 2016. PowerPoint však alespoň od Wordu 2010 nějakým způsobem podporuje funkci exportu do podkladů.

Jak exportovat obsah aplikace PowerPoint jako podklady aplikace Word

Odešlete obrys a poznámky aplikace PowerPoint do Wordu v několika krocích:

 1. Vybrat Soubor > Vývozní k zobrazení Vývozní okno.

 2. Vybrat Vytvářejte podklady.

  Obrazovka exportu v PowerPointu se zvýrazněnou možností Vytvořit podklady

 3. V Odeslat do aplikace Microsoft Word V dialogovém okně vyberte upřednostňované rozvržení stránky a poté (v dolní části pole) vyberte, zda chcete snímky vložit do aplikace Word, která vytvoří kopii, nebo vložit odkaz, který bude spojen s aplikací PowerPoint. Vložení odkazu znamená, že všechny změny provedené v aplikaci Word se projeví zpět v aplikaci PowerPoint. Při úpravách dokumentu Word však musíte mít přístup k dokumentu PowerPoint, jinak nebudete mít přístup k odkazům na snímky.

  Odeslat do okna aplikace Microsoft Word v PowerPointu se zvýrazněnými možnostmi Vložit a Vložit odkaz

 4. Vybrat OK.

  Odeslat do okna aplikace Microsoft Word v PowerPointu se zvýrazněným tlačítkem OK

 5. Word se otevře s exportovaným dokumentem.

  slovo s exportovaným souborem powerpointu

Dalším způsobem, jak odeslat kopie prezentace a obejít Word, je vytisknout prezentaci do PDF. The Uložit jako Adobe PDF funkce v PowerPointu exportuje celobarevnou, celostránkovou verzi každého snímku na jednu stránku PDF, přičemž poznámky řečníků jsou zahrnuty jako anotace na příslušném snímku.