Skip to content

Připojení se nezdařilo s chybou 651: Co to je a jak jej opravit

1 de Srpen de 2021
facebookmarketplace why 5c888acbc9e77c00010c22cc

Chybová zpráva 651 je běžná na počítačích s Windows 10 až Windows 7 a obvykle se zobrazuje v malém vyskakovacím okně. Skutečný text se trochu liší v závislosti na příčině problému s připojením, ale vždy obsahuje tento text: Připojení se nezdařilo s chybou 651

Ačkoli je to nepříjemné, chyba 651 je relativně malý problém a neměla by způsobit, že se počítač vypne, restartuje nebo zobrazí modrou obrazovku smrti.

Příčiny selhání připojení s chybou Chyba 651

Chyba 651 označuje, že pokus o připojení k internetu byl neúspěšný nebo stávající připojení bylo ukončeno. Varování může vyvolat celá řada problémů, od nesprávného umístění souboru SYS, chybného nastavení modemu, poškozených souborů registru, konfliktu IP adres a problémů s ovladači až po problémy s vaším poskytovatelem internetu.

Jak opravit selhání připojení s chybou Chyba 651

Vzhledem k počtu problémů, které mohou způsobit zprávu Chyba 651, existuje mnoho přístupů, které můžete k vyřešení problému použít. Zde je několik věcí, které můžete vyzkoušet.

 1. Otestujte připojení na jiném zařízení. Toto je nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat, zda problém souvisí s počítačem, modemem nebo poskytovatelem služeb Windows. Pokud můžete ke stejné síti Wi-Fi připojit další zařízení, problém spočívá v počítači. Pokud ke stejné síti nemůžete připojit nic jiného, ​​problém je v modemu, routeru nebo poskytovateli.

 2. Zkuste jiné připojení. Pokud se nemůžete připojit k jiné síti Wi-Fi, o které víte, že funguje, problém je v počítači. Pokud můžete, může za to připojení.

 3. Zkontrolujte, zda nejsou uvolněné kabely. Zkontrolujte, zda jsou všechny napájecí a připojovací kabely bezpečně zapojeny do počítače, modemu, routeru a zdi. Může se to zdát zřejmé, ale spojení se uvolňuje.

 4. Restartujte modem a router. Odpojte obě zařízení, chvíli počkejte a potom připojte obě zařízení. Může to trvat několik minut.

 5. Restartujte počítač. Tento technický tip je z nějakého důvodu klasický. Opravuje řadu problémů, ať už používáte Windows 10, Windows 8.1 nebo Windows 7.

 6. Spusťte Poradce při potížích s internetovým připojením. Otevřete nabídku Start a vyberte Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Odstraňování problémů > Připojení k internetu > Spusťte nástroj pro odstraňování problémů. Před spuštěním Poradce při potížích s internetovým připojením se ujistěte, že je připojen modem, směrovač a všechny související kabely.

 7. Zkontrolujte aktualizace systému Windows. Jít do Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Kontrola aktualizací. Proces aktualizace systému Windows nainstaluje nejnovější funkce a aktualizace zabezpečení. Také zkontroluje počítač, opraví chyby a stáhne všechny soubory, které mohou chybět nebo být poškozeny.

 8. Aktualizujte ovladač síťového adaptéru. Ovladače pomáhají hardwaru správně fungovat. Problém s připojením k internetu by mohl vyřešit instalace novějšího, je -li k dispozici.

 9. Zakažte antivirový software. Některý antivirový software může zabránit počítačům se systémem Windows v připojení k internetu. Pozastavení antivirového programu nebo jeho úplné vypnutí často řeší problémy s internetovým připojením.

 10. Zkuste tyto příkazové řádky Windows 10. Nejprve musíte otevřít příkazový řádek. Do vyhledávacího panelu na hlavním panelu Windows 10 nebo z Cortany napište Příkazový řádek, poté vyberte Spustit jako administrátor > Ano. Dále zadejte tyto příkazové řádky a stiskněte Vstupte po každém: netsh int ip reset reset.log

  Tím se resetuje síťový zásobník Windows. Rozhraní Netsh tcp nastavilo globální automatické ladění = deaktivováno

  Toto deaktivuje automatické ladění. regsvr32 raspppoe.sys

  Tím se přeregistruje soubor raspppoe.sys soubor. Restartujte počítač a zkontrolujte připojení.