Skip to content

Problémy s bezdrátovým připojením – přerušené signály a skvrnitá připojení

5 de Červenec de 2021
GettyImages 116361438 58f83ccc3df78ca159d6548d 5536df7c9c3e4b188f3afcd87bb1d0f0

Může to být docela frustrující, když nemůžete připojit počítač nebo zařízení Wi-Fi k routeru, a není zde žádný nedostatek důvodů, proč může dojít k nepravidelnému nebo řídkému připojení.

Řešení potíží s bezdrátovým připojením: Bezdrátový signál často klesá

Co dělat, když často zjistíte, že musíte restartovat počítač nebo směrovač, abyste obnovili připojení Wi-Fi.

Odstranit rušení

Jednou z nejčastějších příčin pokleslých nebo slabých signálů Wi-Fi je rušení fyzickými předměty, jako jsou stěny, dveře a kartotéky. Dlouhé vzdálenosti mohou také ovlivnit sílu signálu – většina neasistovaných signálů Wi-Fi může dosáhnout až 150 stop. Zkuste se přiblížit k bezdrátovému směrovači a odstranit všechny překážky mezi přístupovým bodem a zařízením. Ideální je jasná cesta nebo linka k routeru. Můžete také zkusit umístit domácí bezdrátový router do více centralizovaného umístění v domácnosti.

Kontrola aktualizací

Zastaralé ovladače pro váš počítač, směrovač nebo operační systém mohou také způsobit slabé nebo spadlé signály. Zkontrolujte aktualizace softwaru nebo OS a nainstalujte je, pokud jsou k dispozici. Můžete také zkontrolovat webové stránky výrobce vašeho routeru a zjistit, zda jsou nutné nějaké aktualizace firmwaru.

Změňte bezdrátový kanál

Někdy je interference způsobena jinými bezdrátovými sítěmi nebo zařízeními v dané oblasti. Možná budete moci získat jasnější signál v domácí síti změnou kanálu, který používá bezdrátový směrovač. Pomocí nástroje, jako je NetStumbler, můžete zjistit, které kanály v blízkosti bezdrátových sítí používají, a vybrat jiný pro vaši síť. Postupujte podle pokynů v příručce k routeru, abyste získali přístup k ovládacím prvkům pro správu (obvykle budete přesměrováni na adresu URL, jako je http://192.168.2.1) a najděte sekci, kde můžete vybrat jiný kanál.

Posilte signál

Pokud je problém příliš daleko od bezdrátového přístupového bodu nebo routeru, můžete získat bezdrátový opakovač nebo bezdrátový extender, který rozšíří dosah bezdrátové sítě. Tyto „zesilovače signálu“ jsou k dispozici od společnosti Linksys a dalších výrobců síťových zařízení. Levné najdete za méně než 50 dolarů, ale mohou se pohybovat až několik stovek dolarů. Zkontrolujte ceny a recenze nejlepších bezdrátových prodlužovačů.

Vyměňte router

Příčinou některých problémů s bezdrátovým připojením – zejména často klesajících bezdrátových signálů – je bohužel samotný router. Pokud výše uvedená doporučení nefungují, zkuste obnovit výchozí nastavení bezdrátového směrovače a poté zkuste otestovat, zda dokáže udržet bezdrátový signál. Pokud to nejde, možná budete muset pořídit nový router. (Když už jste u toho, zvažte upgrade na bezdrátovou síť.)