Skip to content

Problémy s kamerou GE

13 de Červenec de 2021
GE camera 56a0e22e3df78cafdaa60616

Z času na čas se můžete setkat s problémy s kamerami GE, které nevedou k žádným chybovým zprávám kamery GE ani k jiným snadno srozumitelným vodítkům ohledně problému. Pokud se musíte pokusit uhodnout problém s fotoaparátem, může být řešení problémů trochu obtížné. Naštěstí existují některé příznaky, které lze docela snadno napravit. Tyto tipy vám pomohou vyřešit problémy s fotoaparátem GE.

Fotoaparát se najednou vypne

Většinou tento problém souvisí s vybitou nebo vybitou baterií. V tomto okamžiku vám lépe poslouží úplné nabití baterie, než se pokusíte fotoaparát znovu použít. K tomuto problému může dojít také v případě, že dojde k zaseknutí krytu objektivu fotoaparátu GE při pokusu o přiblížení nebo oddálení. Ujistěte se, že vnější část krytu objektivu neobsahuje špínu a částice, které by mohly způsobit její zaseknutí.

Nelze pořídit více fotografií za sebou

Fotoaparát GE nemůže pořizovat další fotografie během dobíjení blesku nebo během zápisu souboru na paměťovou kartu. Než se tyto věci vyskytnou, budete si muset počkat na malé zpoždění. Pokud má váš fotoaparát režim „série“, použijte jej, abyste se těmto problémům vyhnuli, protože fotoaparát počká na zahájení zápisu fotografických dat na paměťovou kartu, dokud nebudou pořízeny všechny snímky série.

Fotoaparát se nezapne

Ujistěte se, že je baterie plně nabitá a správně vložená. Pokud se fotoaparát stále nezapne, vyjměte z něj baterii a paměťovou kartu po dobu alespoň 15 minut, což by mělo resetovat fotoaparát. Vložte znovu baterii a paměťovou kartu a zkuste ji znovu zapnout. Vaše dobíjecí baterie může být opotřebovaná a možná si budete muset zakoupit novou. Byl fotoaparát v poslední době upuštěn? Pokud ano, a pokud ve fotoaparátu uslyšíte zvláštní chrastění, můžete mít vážný problém.

Fotka je rozmazaná

Pokud se objekt pohybuje, budete muset fotografovat s vyšší rychlostí závěrky, abyste zabránili rozmazání fotografie. S fotoaparátem GE použijte „sportovní“ scénický režim pro automatické zvýšení rychlosti závěrky. Pokud je rozmazání způsobeno chvěním fotoaparátu, použijte k stabilizaci fotoaparátu režim stabilizace obrazu fotoaparátu. Fotoaparát také držte co nejpevněji. Pokud fotografujete snímek zblízka, nezapomeňte použít režim „makro“, protože fotoaparát může mít potíže se zaostřením na opravdu blízké objekty v normálním režimu fotografování. Také se ujistěte, že objektiv není znečištěný, protože šmouha na objektivu může způsobit rozmazanou fotografii.

Fotografie se neuloží

Tento problém může být způsoben řadou snadno opravitelných situací. Nejprve se ujistěte, že paměťová karta není plná nebo nefunguje správně. Ujistěte se, že paměťová karta není „chráněna proti zápisu“. Některé paměťové karty budou mít na boku karty přepínač, kterým lze zajistit, že z karty nebudou omylem odstraněny žádné soubory … bohužel to také znamená, že na kartu nelze uložit žádné soubory. Chcete-li paměťovou kartu vyjmout z chráněného režimu, budete muset přesunout přepínač. Pokud má váš fotoaparát interní paměť, může být plná a pro uložení dalších fotografií bude pravděpodobně nutné vložit paměťovou kartu. Nakonec zkontrolujte, zda je volič „režimů“ v horní části fotoaparátu v režimu fotografování, nikoli v režimu přehrávání.