Skip to content

Proč je iPad Mini 6 (téměř) dokonalý iPad

3 de Květen de 2022
james yarema b GxqNTloyQ unsplash 6ebc6ec1e81c4efca5d4c002c4d3d78f

Klíčové věci

  • Díky počítačům M1 Mac jsou iPady Pro méně přitažlivé.
  • iPad mini je dokonalé „auto“ k „náklaďáku“ Macu.
  • iPad mini je perfektní kombinací velikosti a výkonu.
iPad mini 6 není nejvýkonnější iPad, nemá nejlepší displej a jeho obrazovka může být občas trochu stísněná, ale pro většinu lidí to může být prostě perfektní iPad. iPad Pro může být snadno něčí primární nebo jediný počítač. Ve spojení s pouzdrem Magic Keyboard s trackpadem je 12,9palcový iPad důvěryhodnou náhradou notebooku. Ale tato kombinace stojí minimálně 1 448 $ a váží přes tři libry. M1 MacBook Air stojí pouhých 999 dolarů, váží 2,8 lb a nabízí mnohem více výkonu a flexibility ve svém softwaru. I když je iPad Pro z hlediska hardwaru mnohem lepší než MacBook Air, macOS je stále mnohem lepší než iPadOS – a to říkám jako někdo, kdo roky používal iPad jako svůj jediný pracovní počítač. Ale iPad mini je perfektní iPad pro někoho, kdo již má Mac. „iPad Mini 6 má téměř velikost běžného notebooku, na což jsme hodně zvyklí, takže je to ideální velikost i pro Apple Pencil,“ řekl e-mailem Lifewire technický blogger Aseem Kishore.

Mac je zpět

Po léta byl iPad Pro mnohem lepší než Mac. Měl lepší obrazovku, měl dotyk, mohl používat tužku a měl okamžité probuzení a výdrž baterie několik dní. Nejnovější M1 MacBooky Air a Pro stále pokulhávají na dotyku (a fotoaparátech), ale ve všech ostatních ohledech se iPadu vyrovnají. „Menší obrazovka iPadu Mini může umělcům poskytnout stejné možnosti jako větší iPad a zároveň jim poskytne více možností pro přenositelnost.“ MacBook Pro je tedy nyní mnohem lákavější možností. Nezahřívá se, jeho ventilátor se neroztáčí, kdykoli jej používáte. Zkrátka to vypadá jako iOS zařízení s výkonem Macu, což staví iPad Pro do nepříjemné pozice. Je velký a těžký, ale neumí to, co Mac. Utratit téměř 2 000 $ za zařízení iPad Pro se zdá jako plýtvání, když můžete mít Apple Silicon Mac za mnohem méně.

Menší je lepší

Ale iPad mini podporuje jeho přenositelnost. Vejde se do (velké) kapsy. Nemá Face ID, ale jako vždy ho máte v ruce, nepotřebuje ho. Je to pouze USB 2.0 (ano, navzdory portu USB-C), ale to je v pořádku, protože je nepravděpodobné, že by sedělo uprostřed nastavení stolního počítače. Pokud jde o výkon, je mini velmi schopné. Využívá nejnovější čip A15, na kterém jsou založeny M1 Macy a funguje s magnetickou Apple Pencil 2. Má dobré fotoaparáty včetně stabilizace videa. Má centrální scénu pro FaceTime, stereo reproduktory, mobilní 5G a tak dále. Mini je v současnosti jedním z nejpokročilejších dostupných iPadů. Ale nic z toho vám neřekne, jak dobré je používat. Vejde se vám do jedné ruky a díky tomu je mnohem snazší jej uchopit a používat. Apple Pencil mám roky, ale používám ji jen zřídka. Na mini to mám napevno připevněné. Můžete na něj klepnout na obrazovce spícího iPadu a začít čmárat nebo psát, takže je rychlý jako papírový zápisník.

iPhone na iPadu mini, aby byl vidět rozdíl ve velikosti.

„Mnoho umělců chce mít možnost vzít si své iPady a čerpat z kavárny, hotelového pokoje nebo dokonce kempu,“ řekla Lifewire e-mailem umělecká bloggerka Diana Fitts. „Povaha digitálního umění na cesty je velkou výhodou. Menší obrazovka iPadu Mini může umělcům poskytnout stejné možnosti jako větší iPad a zároveň jim poskytne více možností pro přenositelnost.“ Scribble, funkce společnosti Apple, která změní váš rukopis na psaný text kdekoli na iPadu, dává mnohem větší smysl na mini, už jen proto, že klávesnice na obrazovce zabírá tolik místa. Na šířku zakrývá téměř dvě třetiny obrazovky. Dá se snadno uchopit a přečíst. Vejde se na váš noční stolek. Může jít kamkoli s vámi. iPad běžné velikosti a iPad Air jsou kompromisy, nejsou ani dostatečně přenosné, ani dostatečně velké. Mini obejme svou velikost a stane se dokonalým společníkem pro M1 Mac nebo MacBook Pro.

Chybí v akci

Ne všechno je dokonalé. iPad mini postrádá Face ID, Pro Motion, USB 3.1, miniLED nebo OLED obrazovku a rámečky obrazovky jsou vedle této malé obrazovky stále trochu příliš velké. A pro lidi se selhávajícím zrakem je text na domovské obrazovce malý (ačkoli text v aplikaci lze snadno upravit tak, aby vyhovoval vašim vlastním očím). Je tu prostor pro zlepšení. iPad Pro mini by byl úžasný stroj. Ale právě teď je tento malý stroj bestie. Možná je to zatím můj oblíbený iPad.