Skip to content

Proč je Minecraft tak důležitý?

6 de Srpen de 2021
12844824643 fa8576d327 o 5c5f151646e0fb0001dcd10b

Historie videoher byla definována velmi vybraným množstvím titulů. Tyto tituly ovlivnily způsob, jakým byly videohry vyrobeny, bez ohledu na to, zda ovlivňují žánr nebo koncept jako celek. Minecraft dala starým i novým vývojářům spoustu konceptů, s nimiž je třeba pracovat při uvádění jejich myšlenek do života. Kromě výuky vývojářů, jak vytvářet vlastní videohry, Minecraft také změnil způsob, jakým jsou videohry vnímány ve školách. V tomto článku budeme diskutovat o mnoha prvcích proč Minecraft je tak důležité.

Důležitý čas pro vývojáře Indie

Zatímco mnoho nezávislých společností to udělalo velké, žádný nezávislý vývojář to nikdy neudělal tak velký jako Mojang. Skutečnost, že nezávislý vývojář jako Mojang by se mohl tak rychle proslavit díky podobné videohře Minecraft určitě inspiruje nové tvůrce a společnosti po celém světě. Minecraft dal příležitost těm, kteří mají nápady. Pokud byste se ohlédli před pěti lety a viděli byste Minecraft, jak to tehdy bylo, nikdy byste nehádali, že se promění v kulturní fenomén, kterým je dnes. V dnešní době, kdy se na internetu každý den objevují nové nápady, není příliš šokující, jak Minecraft dosáhl své popularity. Fanoušci se sešli a dali Minecraft lásku, kterou si velmi zaslouží.

Ultimate Teaching Tool

Lydia Winters, ředitel značky, Minecraft

Mnoho škol se přizpůsobilo používání Minecraftu ve svých třídách k výuce různých lekcí. Zatímco některé lekce se točí kolem obvodů a Redstone, jiné lekce se točí kolem předmětů, jako je historie, matematika a dokonce i jazyk. Pomocí trojrozměrného, ​​zcela přizpůsobitelného nastavení jako Minecraft dává učitelům příležitost učit staré hodiny novým způsobem, který více upoutává pozornost. Jedná se o jednu z prvních videoher v historii her, která poskytla mnoho příležitostí k obohacení lidské mysli prostřednictvím zkušeností z předem stanovených lekcí instruktorů. I když v minulosti existovaly videohry, které byly soustředěny kolem specifických výukových lekcí kódovaných tvůrci hry, žádná videohra není tak přizpůsobitelná jako Minecraft. Učitelé jsou schopni vzít své studenty zpět v čase pomocí vizuální reprezentace skutečných míst a událostí, aniž by museli opustit třídu.

Popová kultura

Lady Gaga - GUY - Film ARTPOP

Minecraft byl do popkultury zařazen mnoha různými způsoby. Slavná videohra složená z bloků se objevila v televizi, byla odkazována v reklamách, hudebních videích a mnoha dalších. Pokud hledáte online obsah založený na okolí Minecraft„Nejlepší místo, kam se podívat, by bylo více než pravděpodobně YouTube. S miliony nahraných videí konkrétně o Minecraft, není lepší místo, kde začít. Minecraft se za ta léta stala velmi velkou součástí webových stránek pro sdílení videa. Stovky kanálů YouTube jsou určeny výhradně Minecraft obsah a velmi dobře si vedou ve srovnání s jinými populárními herními kanály s řadou videí založených na jiných hrách. Pokud to v popkultuře nebylo dostatečně odkazováno, Minecraft se stal ještě nápadnějším, pokud jde o hračky. Pokud přejdete do jakékoli sekce hraček ve Walmartu, Toys „R“ Us nebo u jakéhokoli jiného významného prodejce, všimnete si v regálech spousty zboží. Při tlačení vozíku uličkou zaplní regály spoustu lego, akčních figurek a pěnových mečů. Je velmi pravděpodobné, že oddaní fanoušci videohry již pravděpodobně vlastní slušné množství zboží. Mnoho celebrit, včetně Jacka Blacka, Deadmau5 a Lady Gaga, bylo zaznamenáno, že si užívají Minecraft čas od času. Jack Black i Deadmau5 se objevili ve videích na YouTube, kde hráli tuto videohru. Film ARTPOP Lady Gaga „GUY“ (Girl Under You) uváděl nejen odkaz na Minecraft ale také představoval velmi populární Minecraft YouTuber „SkyDoesMinecraft“. Lady Gaga o tom tweetovala Minecraft předtím odkazem na hudební video „Form This Way“ (Minecraft Parody of Lady Gaga’s Born This Way) od InTheLittleWood. Příslušnost Deadmau5 k Minecraft má však nejen podobu videí na YouTube. Získat tetování Creeper a být jediným hráčem Minecraft se speciálně navrženou kůží, ve které má jeho postava uši jako na ikonické helmě, posiluje jeho místo jako hardcora Minecrafter. V roce 2011 vystoupil Joel Zimmerman také pro velmi vzrušený dav na Mineconu. Tak jako Minecraft neustále získává na popularitě, má smysl, aby byl odkazován v různých uměních a médiích. Být vystupoval v mnoha časopisech, reklamách, webcomics, televizních pořadech a jiných typech zábavy může jen zajistit MinecraftPopularita bude růst.

Modding Culture

Kostýmy Minecraft Box

Úpravy videoher nejsou v kultuře videoher ničím novým. Nicméně před Minecraftem, pokud byste chtěli modifikovat, budete potřebovat poměrně rozsáhlé znalosti. MinecraftExtrémně velká komunita vytvořila mnoho příležitostí pro inspirované tvůrce. Mnoho tvůrců zažilo v oblasti moddingu Minecraft vytvořili návody, které naučí ty, kteří si chtějí vytvořit vlastní mody, jak. Tyto výukové programy sahají od výuky základů po výuku toho, jak vytvářet plnohodnotné, úplné a funkční mody. The Minecraft komunita inspirovala mnoho modifikací hry všech typů výtvorů. Některé mody vytvářejí snazší přístup k různým aspektům hry, zatímco jiné mody mohou vytvářet zcela nová prostředí, která zcela mění způsob hraní hry. Tyto úpravy dávají hráčům nové možnosti, pokud jde o nalezení jejich dokonalého způsobu hraní Minecraft. Pokud máte zájem hrátMinecraft s létajícími ostrovy a novými vzrušujícími davy může být mod Aether II vaším novým nejlepším přítelem. Pokud vaše Minecraft má tendenci zaostávat, Optifine může být vaše nejlepší volba. Mnoho modů je vzájemně kompatibilních, což umožňuje velmi přizpůsobitelné prostředí.

Srovnatelné rozdíly

Zátiší v Minecraftu

MinecraftPopularita plodila mnoho jasně inspirovaných videoher od prvního vydání videohry. Poté, co si to vývojáři uvědomili MinecraftBlocky design získal pozornost milionů hráčů po celém světě, mnozí se rozhodli použít tento typ uměleckého stylu, aby potenciálně získali více pozornosti pro svou hru. Některé videohry, které obsahují různé vlastnosti od Minecraftumělecký styl jsou Pikové eso, Crossy Road, CubeWorld, a mnoho dalších. Ať už byly tyto videohry přímo inspirovány Minecraft, byli více než pravděpodobně inspirováni jinými okolními zdroji, pokud jde o směr umění v jiných hrách nebo médiích. Kromě videoher, které jsou jasně inspirovány a inspirovány Minecraft„Mnoho videoher lze považovat za úplné ošizení. Některé videohry mají velmi jasně inspirovanou mechaniku, zatímco mnoho videoher je čistě klonů. Mnoho her sleduje mechaniku těžby a řemesel, zatímco mnoho dalších z nich odbočuje. Pro příklad; JagexovaPikové eso obsahuje mnoho aspektů a myšlenek z obou Minecraft a Valve’s Týmová pevnost 2. Přestože Pikové eso nehraje nic jako Minecraft„Stále existuje vysoký počet hráčů, kteří budou tyto dvě hry dávat do souvislosti pouze z hlediska designu. Na tyto videohry, které jsou vytvořeny ve stylu vexelu, se obvykle dívá negativně, bez ohledu na to, jak dobrá tato hra ve skutečnosti je. U mnoha videoher po blokovaném formátu je s designem obecně spojeno stigma, které křičí „kopírka“.

Cesta ke kódu

Grafika kódování Minecraft pro Hodinu kódu

Úvod do cesty za kódem nikdy nebyl spíše přímočarý. Jak již bylo zmíněno v článku „Kampaň Minecraft s kampaní Hour of Code“, Minecraft se spojila s kampaní Hodina kódu, aby inspirovala děti k tomu, aby začaly kódovat a tvořit. Protože technologie v posledních několika letech rychle postupuje, naši současní lídři ve vývoji nových a vzrušujících gadgetů, webových stránek, her, služeb a různých dalších podobných konceptů si uvědomují, že příští generace by měla znát základy kódování. Spíše než házet děti do prostředí s klávesnicí a obrazovkou a přitom jim říkat, aby „něco udělali“, Minecraft a kampaň Hodina kódu zajistila, že poskytnou správné nástroje a vzdělání, aby nastartovaly jejich nadšení pro učení se kódu. Kampaň Hour of Code a Minecraft způsobil, že se kódování zdá být extrémně zábavné a zábavné s velmi známým blokovým nádechem, místo aby dávalo prázdné plátno. Pohled shora dolů na Minecraft poskytnuté v tutoriálu pro kódování dává hráčům pocit, jako by něco dělali. Pokud si hráč všiml, že to, co udělal, zpackal, může to napravit tím, že se vrátí a podívá se, co udělal špatně. Spíše než frustrovat hráče do té míry, že už nikdy nebude chtít zkusit kódování znovu, Minecraft a výukový program kampaně Hodina kódu inspiruje hráče, aby to zkoušel dál, dokud to nevyšlo.

Posouvání hranic

Minecraft vánoční stromeček

MinecraftDopad na svět se teprve začíná odvíjet. S novým technologickým pokrokem Minecraft je součástí mnoha. Hráči v Minecraft komunita vytvořila spoustu inspirativních výtvorů. Tyto výtvory posouvají hranice mezi naším fyzickým a digitálním světem. V prosinci 2014 vytvořil i_makes_stuff na YouTube „Minecraft Řízený vánoční stromek “. Toto stvoření ukázalo, co Minecraft byl schopen dělat s objekty v reálném světě. Díky své znalosti kódování a programování dal Ryan svému vánočnímu stromu v reálném životě velmi jedinečný nádech. Při tlačení různých páček dál MinecraftRyanův skutečný vánoční strom se rozsvítí v závislosti na tom, který přepínač hráč zvolí stisknout.

Na závěr

V tomto článku jsme uvedli spoustu důvodů Minecraft je důležité, existuje spousta dalších. Minecraft vytvořil mnoho cest, ve kterých se hráči pokoušejí rozvíjet své tvůrčí schopnosti, své vzdělání a mnoho dalšího. V době, kdy jsou videohry každoročně vydávány stále častěji, je těžké najít videohru, která bude mít trvalý dojem.