Skip to content

Proč je ve Správci zařízení červená X?

9 de Září de 2021
red x device manager 5aa028a4a9d4f900372cbcb0

Vidíte malé červené x vedle hardwarového zařízení ve Správci zařízení? Možná jste záměrně provedli změnu, která vedla k tomu, že se objevilo červené x, nebo ve skutečnosti může být problém. Nebojte se však, že bude obtížné jej opravit – většinou existuje jedno opravdu snadné řešení.

Co znamená Red X ve Správci zařízení?

Červené x vedle zařízení ve Správci zařízení v systému Windows XP (a zpět v systému Windows 95) znamená, že je zařízení deaktivováno.

Červené x nemusí nutně znamenat, že je problém s hardwarovým zařízením, ale spíše to, že Windows neumožňuje použití hardwaru a že nepřiřadil žádné systémové prostředky, které by hardware používal. Pokud jste hardware deaktivovali ručně, proto se vám zobrazuje červené x.

Jak opravit Správce zařízení Red X

Chcete -li odstranit červené x z konkrétního kusu hardwaru, budete muset zařízení povolit, což se provádí přímo ve Správci zařízení. Obvykle je to tak jednoduché. Povolení zařízení ve Správci zařízení zahrnuje pouze výběr zařízení a změnu jeho vlastností, aby jej systém Windows začal znovu používat. Pokud potřebujete pomoc, přečtěte si náš návod Jak povolit zařízení ve Správci zařízení. Verze Windows novější než XP nepoužívají červené x k označení deaktivovaného zařízení. Místo toho uvidíte černou šipku dolů. V těchto verzích systému Windows můžete také povolit zařízení, také pomocí Správce zařízení. Výukový program propojený výše vysvětluje, jak to udělat i v těchto verzích systému Windows.

Více o Správci zařízení a deaktivovaných zařízeních

Zakázaná zařízení generují chybové kódy Správce zařízení. Konkrétní chybou je v tomto případě kód 22: „Toto zařízení je deaktivováno. „Pokud dojde k dalším problémům s hardwarem, červený x bude pravděpodobně nahrazen žlutým vykřičníkem, který můžete vyřešit samostatně. Pokud jste zařízení aktivovali, ale hardware stále nekomunikuje s počítačem jako vy vědět, že by měl, je možné, že ovladač je zastaralý nebo dokonce úplně chybí. Pokud potřebujete pomoc s řešením tohoto typu problému, podívejte se na naši příručku Jak aktualizovat ovladače v systému Windows. Ačkoli chybějící nebo zastaralý ovladač může být příčinou části hardware nefunguje ve Windows tak, jak by měl, červené x zobrazené ve Správci zařízení nemá nic společného s tím, zda je nainstalován ovladač. Znamená to pouze, že zařízení bylo z jakéhokoli důvodu deaktivováno. Většina zařízení, která vůbec nefungují, dokonce po jejich povolení lze odstranit ze seznamu ve Správci zařízení. Po odstranění zařízení restartujte počítač, aby systém Windows znovu rozpoznal. Pokud zařízení stále nefunguje, zkuste aktualizovat ovladače. Můžete otevřít Dev ice Manager běžným způsobem pomocí ovládacího panelu, ale můžete také použít příkaz, který je popsán zde.