Skip to content

Proč jsou skládací telefony hloupý nápad

8 de Červenec de 2021
RE4AX4U 14bf66bc7d9b4f30bc887b61765d247f

Klíčové jídlo

  • Zvěsti říkají, že Apple plánuje skládací iPhone v roce 2023.
  • Skládací iPhone bude dodáván s nějakým druhem Apple Pencil.
  • Bez ohledu na to, jak dobře je navrženo, je skládací obrazovka jen špatný nápad.
Apple možná plánuje skládací iPhone pro rok 2023, který bude vybaven tužkou Apple a obrazovkou OLED. Komunikační a výzkumná společnost Omdia uvádí, že Apple plánuje skládací telefon s velkou obrazovkou, až 7,6 palce, za pouhé dva roky. Pokud Apple vydá iPhone, můžete si být jisti, že překonal problémy časných skládacích telefonů, jako je katastrofický telefon Samsung Galaxy Fold, s janka pantem a odlepovací obrazovkou. Ale i při technicky funkčním skládání je skládací obrazovka skutečně užitečná? Není skládací telefon vůbec nejhloupější? „Skládací telefon dokáže všechno, co dokáže, ale máte možnost zvětšit obrazovku,“ řekl Zedd, tester pro prodejce chytrých telefonů PhoneBot, pro Lifewire prostřednictvím e-mailu, „což je obrovská VÝHRA, protože většina uživatelů dává přednost spotřebě obsahu na jejich telefony. “

Do skladu

Samsung Galaxy Fold byl katastrofou. Závěs způsobil, že se obrazovka vyboulila a rozbila se uprostřed, a ochranná horní vrstva obrazovky byla tak špatně vyrobena, že ji mnoho recenzentů odlouplo a věřilo, že je součástí ochranného obalu. Kromě kontroverzí „brány“ společnost Apple neuvolňuje produkty, které jsou tak nedokončené nebo špatně navržené, takže budeme předpokládat, že a) tato fáma je správná a Apple bude vyrábět skládací telefon; ab) že bude fungovat podle plánu.

Samsung Galaxy Fold

„Minulé iterace skládacích telefonů byly skvělé a osobně jsem raději používal skládací telefon,“ říká Zedd, „ale to, na co si možná nezvykneš, je záhyb. Vidíš to a častěji než ty cítí to. “ Skládací telefon má několik výhod. Nebo jeden výhoda: Můžete zvětšit jeho obrazovku. A je to. Jak říká Zedd, je to dobré pro „spotřebu obsahu“, ale nic jiného. Je hezké mít větší obrazovku, když čtete knihu nebo sledujete film, zejména proto, že můžete telefon po dokončení sklopit a dát do kapsy. Zkuste to s tabletem.

Němý telefon

Až na to, že nemůžeš. Ve složeném stavu musí druhá polovina jednotky někam jít, což znamená, že složený telefon má dvojnásobnou tloušťku než rozložený telefon. To znamená, že už nemá kalhoty velikosti kapsy, pokud nemáte na sobě kalhoty a nevadí vám, že je kapsa vážená. A bez ohledu na to, jak dobře je skládací telefon navržen, obrazovka bude mít nějaký záhyb. První řada telefonů má ohýbatelné, plastem pokryté obrazovky, které po minimálním použití vykazují záhyb ve středu. První recenze Galaxy Fold hlásily, že si špína našla cestu do brankoviště. Společnost Microsoft zaujala odlišný přístup u Surface Duo, přičemž používala dvě samostatné obrazovky, spojené dohromady jako kniha. Ale stále to vedlo středem, což ruší hlavní případ použití: sledování filmů a televize.

Skládací telefon Microsoft.

A co ta plastová obrazovka? Po více než deseti letech dotyku krásně vyrobených obrazovek Gorilla Glass odolných proti poškrábání se máme vrátit k plastu? Pokud Apple nevyrobil sklo, které lze složit na dvě části, pak je to buď možnost se dvěma listy, jako je Microsoft, nebo plast. „Jelikož společnosti nemohou používat běžné sklo Gorilla Glass na skládacím telefonu, škrábají se snadněji než běžné vlajkové lodě,“ říká Zedd. „Musíte skládací telefon chránit před poškrábáním.“ Skvělý. Pojďme všichni přidat skládací, špatně zarovnané chrániče obrazovky do našich skládacích iPhonů.

Zepředu

Poslední problém se skládacím telefonem je tento: kam umístíte obrazovku, když ji nepoužíváte? Telefon lze složit dvěma způsoby. Může to skončit promítáním obrazovky, umístěním obrazovek na přední a zadní stranu telefonu nebo obrazovkou, v takovém případě potřebujete třetí pomocný displej, který je možné použít, když je jednotka složená – jinak ji musíte rozložit, abyste zkontrolovali čas nebo zjistit, kdo poslal poslední zprávu. Skládací telefony a výklopné telefony měly smysl, když telefony měly tlačítka a nebyly to malé kapesní počítače. Použili osvědčený design notebooku přizpůsobený menšímu zařízení. Ale u telefonů, které jsou celou obrazovku, je jejich skládání po celou dobu příliš plné kompromisů, než aby dávalo smysl. Na druhou stranu, pokud Apple vyrobí skládací iPhone, snad se všechny tyto vrásky vyžehlí. Ano, to byla hračka.