Skip to content

Proč má Xiaomi Mi 11 Ultra obrazovku na zadní straně

5 de Červenec de 2021
Screen Shot 2021 03 29 at 7.12.30 PM 1024x771 d1afa7fafe66432aa14e233034c381ee

Klíčové jídlo

  • Nový Xiaomi Mi 11 Ultra vypadá stylově, ale na zadní straně má mohutný náraz fotoaparátu.
  • Navzdory tomu, že zabírá velkou část zadní části telefonu, náraz zahrnuje také 1,1palcovou OLED obrazovku.
  • OLED obrazovku na zadní straně lze použít k pořizování selfie, sledování času a kontrole oznámení.
Přidání obrazovky na zadní stranu Xiaomi Mi 11 Ultra se může zdát hloupé, ale přináší několik nových funkcí, které vám usnadní používání telefonu. Společnost Xiaomi minulý týden představila nový Mi 11 Ultra, konkurenta, který se postaví proti Samsung Galaxy S21 Ultra a dalším vlajkovým zařízením na trhu právě teď. Mi 11 Ultra obsahuje jeden z nejlepších čipsetů Snapdragon, který je právě k dispozici, masivní 6,81palcová 120Hz QHD + OLED obrazovka a 5 000 mAh baterie. Zadní část telefonu je vybavena třemi různými objektivy fotoaparátu – primárním ovladačem je zde 50MP snímač Samsung GN2, který má vedle sebe 48MP ultraširoký a 48MP periskopový objektiv, který vám poskytne ještě více možností. Skutečným kickerem je však 1,1palcová OLED obrazovka umístěná vedle kamer, která podle odborníků umožní využívat tyto výkonnější fotoaparáty novými způsoby. „Uživatelé nového Mi 11 mohou pořizovat lepší selfie tím, že telefon zarovnají podle odrazu na obrazovce,“ řekla v e-mailu pro Lifewire Ella Hao, vedoucí marketingu ve WellPCB. „Nyní lze použít hlavní nebo širokoúhlý fotoaparát k pořizování selfie a záznamu širokoúhlých záběrů.“

Dokonalý snímek

Jednou z největších věcí, které jste si u nejnovějších smartphonů mohli všimnout, je to, jak se fotoaparáty stále zvětšují a nabízejí větší výkon. Vypadá to, že každé vydání smartphonu se silně zaměřuje na nabízený fotoaparát, a přestože se Mi 11 Ultra nijak neliší, velký rozdíl má právě ta obrazovka na zadní straně. „Jednou z nejzajímavějších věcí na Mi 11 Ultra je však symetrický vzhled zařízení, když společnost Xiaomi přidala tuto 1,1palcovou obrazovku na zadní stranu.“ Fotoaparát s rozlišením 20 MP na přední straně je jistě dost dobrý na to, aby nabízel kvalitní selfie, ale pokud chcete využít ultra širokou nabídku na zadní straně, tato obrazovka vám to umožní. Díky zde zahrnutým výkonnějším senzorům můžete nahrávat video ve vysoké kvalitě s podporou až 8K záznamu. Další důležitou poznámkou je, že 1 / 1,12palcový snímač Samsung GN2, který Mi 11 Ultra obsahuje, je největším snímačem v mobilním telefonu vůbec. Tento senzor se s největší pravděpodobností objeví na jiných prémiových sluchátkách, ale prozatím to Mi 11 Ultra hrdě předvede.

Symetrie, můj milý Watsone

Jednou z nejzajímavějších věcí na Mi 11 Ultra je však symetrický vzhled zařízení, když společnost Xiaomi přidala 1,1palcovou obrazovku na zadní stranu. Nárazy fotoaparátu mají tendenci přidávat nerovnoměrný vzhled a dojem ze zadní strany telefonů – což je patrné zejména u zařízení, jako je Samsung Galaxy S21 Ultra – a ještě více, když jsou vybaveny několika senzory fotoaparátu. Díky další velikosti obrazovky může 11 Ultra vypadá zezadu lépe, protože se to všechno srovnává.

Detail zadní části telefonu Xiaomi Mi 11 zobrazující fotoaparáty a malou obrazovku.

Vedle nárazu kamery není žádné další prázdné místo. Zatímco náraz je sám o sobě poměrně silný, skutečnost, že se táhne přes většinu zadní části telefonu, by měla pomoci vyrovnat věci, když telefon ležíte. Kolísající telefony byly jednou z nejhorších částí současných designů, na které se mnoho výrobců smartphonů zaměřuje. S Mi 11 Ultra však Hao říká, že se nebudete muset starat o kolísání telefonu, když ho položíte na stůl. To je z části kvůli symetrickějšímu designu hrbole a extra hmotnosti, kterou obsahuje. Samozřejmě jej můžete také položit na stůl lícem dolů, protože zadní obrazovka obsahuje také několik dalších funkcí, které můžete využít. Pokud jste si mysleli, že nemovitost navíc pro obrazovku je jen pro pohled na sebe, pak vás potěší, že tomu tak není. Na obrazovce se také mohou zobrazovat oznámení, když máte telefon otočený dolů na stůl nebo jiný povrch. Můžete jej také nastavit tak, aby poskytoval vždy zobrazený displej, který obsahuje čas a další informace, a dokonce přijímat hovory posunutím prstu po obrazovce.